Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: išvyka į Šv. Pranciškaus onkologijos centrą

Publikuota: 2021 spalio 21 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės, Žmonės

Šilutės Soroptimos klubo nuotr.Šilutės Soroptimos klubo nuotr.

Daugeliui žmonių Soroptimos tarptautinė organizacija asocijuojasi tik su moterų teisių gynimu. Tačiau šios laisvanoriškos moterų organizacijos veikla apima daug ir įvairių sričių, kurios nukreiptos į vieną tikslą-moterų, mergaičių gyvenimo kokybės gerinimą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Tai organizacija, kuri rūpinasi suteikti pagalbą ir ypatingai sunkiais gyvenimo momentais, pavyzdžiui, užklupus onkologinei ligai. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, daug dėmesio skiriama įvairioms profilaktinėms patikroms, onkologinių ligų prevencijai, spalis jau ne vienerius metus skelbiamas Rožinio kaspino mėnesiu, tačiau realybė kartais yra negailestinga – moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, ne mažėja, o daugėja. O krūties vėžys Lietuvoje ir visame pasaulyje, deja, dar vis yra dažniausiai diagnozuojama moterų onkologinė liga.

Silutes-soroptimos3Šilutės Soroptimos klubo narės šiais metais nutarė pabandyti padėti būtent tokioms moterims. Vienas iš projektų, kuriuos mūsų klubas tikisi įgyvendinti, ir bus tęstinis projektas su moterimis, sergančiomis onkologinėmis ligomis. Jau ne vienerius metus mūsų mieste šios moterys yra susibūrusios į draugiją ,,Viva femina“. Pirmasis projekto etapas- bendra soroptimisčių ir šios draugijos moterų išvyka į Klaipėdos mieste esantį Šv.Pranciškaus onkologijos centrą. Apie šį centrą dauguma moterų yra girdėjusios, bet su centre teikiamomis paslaugomis ne visos turėjo galimybę susipažinti. Taigi Soroptimos klubo tikslas ir buvo apsilankyti centre ir iš arčiau pamatyti, ką ten galima nuveikti. O nuveikti išties galima labai daug. 2013 metais atidarytas Šv.Pranciškaus onkologijos centras yra tapęs didžiulės traukos centru ne tik onkologiniams ligoniams, bet ir visiems žmonėms, ieškantiems dvasinės paguodos. Didžiausius darbus statant centrą nuveikė brolis pranciškonas Sigitas Benediktas Jurčys, kuris ne vienerius metus inicijavo Vilties bėgimą Klaipėdos mieste ir lėšų rinkimą statyboms. Pirmieji centro pastatai išdygo po dviejų intensyvaus darbo metų – tai buvo Vilties namai onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems. Kuriant tokią ypatingą vietą onkologiniams ligoniams daug prisidėjo ir Šv.Pranciškaus onkologijos centro vadovė Aldona Kerpytė. Pati prieš daugiau nei dvidešimt metų įveikusi onkologinę ligą ji dabar yra šio centro siela, burianti darnų kolektyvą. Centre teikiama profesionali ir savanoriška psichosocialinė pagalba ligoniams ir jų artimiesiems. Nuolat organizuojami įvairūs renginiai, grupiniai ir individualūs užsiėmimai. Puikiai įrengtose patalpose kiekvieną dieną vyksta įvairiausios veiklos: čia siuvama, neriama, veliama, pinama, šokama, meldžiamasi, kalbamasi. Populiari yra muzikos, dailės terapija, įvairios sveikatinimo paslaugos. Juk šiems ligoniams labai svarbi ne tik fizinė sveikata, bet ir emocinė būsena. Teikiamos ir apgyvendinimo paslaugos puikiai įrengtuose vienviečiuose ar dviviečiuose kambariuose, kurių iš viso yra 15. Centre nuolat dirba daug savanorių, geros valios žmonės aukoja lėšas, kad būtų galimybė samdyti specialistus, padedančius įveikti fizines ir dvasines ligas.

Silutes-soroptimos2Po ekskursijos turėjome progą šalia centro esančioje Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje pabendrauti su gerbiamu broliu pranciškonu Sigitu Benediktu Jurčiu. Pasivaikščioti po vienuolyną, apžiūrėti biblioteką, rožyną, be kurių nei vienas vienuolynas negali gyvuoti.

Dabar laukia kitas mūsų gražios moterų bendrystės žingsnis – labdaros koncertas ,,Padovanok man viltį…“Jei nesutrukdys epideminė situacija gruodžio 3 dieną visus geros valios žmones Šilutės Soroptimos klubas kvies į šį labdaros koncertą. Jo tikslas- surinkti kuo daugiau lėšų, padėsiančių draugijos ,,Viva femina“ narėms apsilankyti, pagyventi ir dvasiškai sustiprėti Šv.Pranciškaus onkologijos centre. Šios draugijos pirmininkė Dana Butkienė dėkodama už kelionę išreiškė viltį, kad daugiau moterų susidomės, kreipsis pagalbos.

Draugija suteikia išsamią informaciją apie Pagalbos onkologiniams ligoniams asociaciją, POLA kortelės teikiamas privilegijas.

Šilutės Soroptimos klubo narė Daiva Trijonienė

Rašyti komentarą