Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Žvejams: savaitgalį jau bus galima žvejoti kiršlius ir salačius

Publikuota: 2021 gegužės 13 Kategorija: Gyvenimas, Laisvalaikis

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Žiobrių žvejyba draudžiama nuo pirmadienio.

Aplinkos ministerija sulaukia daug paklausimų dėl mėgėjų žvejybos draudimų galiojimo, kai jų pradžia arba pabaiga sutampa su savaitgaliais. Šį savaitgalį tai aktualu žvejojantiems kiršlius ir salačius, kurių draudimo laikotarpis baigiasi bei žiobrius, kurių draudimo laikotarpis prasideda.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio ar valstybinės šventės. Draudimas negalioja paskutiniąją draudimo dieną, jei ji yra savaitgalis ar valstybinė šventė.

Atsižvelgiant į šią Taisyklių nuostatą, šiais metais gegužės 15 d. (šeštadienį) jau galima žvejoti kiršlius ir salačius, o žiobrių žvejybos draudimas prasidės gegužės 17 d. (pirmadienį).

Primename, kad šie draudimai yra susiję su žuvų apsauga neršto metu ir jų išteklių mažėjimo prevencija. Žiobrių nerštas dar tik prasideda, jie jau yra suplaukę į nerštavietes ir tam ruošiasi, todėl jų žvejyba bus draudžiama iki birželio 15 d.

am.lrv.lt inf.

Rašyti komentarą