Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kai šeimos gynimas paverčiamas neapykantos revanšu

Publikuota: 2021 balandžio 28 Kategorija: Nuo'monės

A. Navickas.A. Navickas.

Ar jums svarbu šeima? Ar sutinkate, kad kiekvienos šeimos griūtis – skyrybos – yra nelaimė ir, deja, jų tik daugėja? Manau, kad sutinkate ir dėl to, jog visi mes suinteresuoti, jog Lietuvoje didėtų gimstamumas ir nepradėtume skęsti senėjančios visuomenės socialinių problemų pelkėje? Aš visiškai sutinku ir dar noriu pridurti, jog yra kur kas daugiau problemų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Viena svarbiausių – nyksta bendruomeniškumas, besąlygiškas priėmimas šeimų viduje, vis komplikuotesni tampa kartų santykiai šeimose. Kaip teigia ekspertai, tėvai turi vis mažiau laiko įsiklausyti į vaikus, taip pat vienas į kitą.

Papildoma problema tampa garbaus amžiaus sulaukę ir paprastai ligoti seneliai. Dar vienas dalykas – gyvename nuolatinio streso situacijoje, susiduriame su situacijomis, kuriose tėvams paprasčiausiai pritrūksta žinių ir būtina specialistų pagalba. Jos yra per mažai ir ji vis dar pernelyg vienpusiška.

Kalbant apie Lietuvą, itin grėsmingas „vėžys“ šeimoms yra polinkis smurtauti artimoje aplinkoje ir empatijos trūkumas. Šeimas griauna ir vidinė nelygybė, paveldėta iš visai kitokios socialinės situacijos, kai moteriai tenka gerokai didesnis atsakomybės už šeimą krūvis, nei vyrui.

Problemų tikrai netrūksta ir jas svarbu spręsti. Deja, kartais siūlomi sprendimai yra pavojingesni už problemas, kurias sprendžia. Turiu galvoje plačiai reklamuojamą Didįjį maršą už šeimą. Kilnus pavadinimas ir, regis, labai svarbūs tikslai. Tačiau pakanka įdėmiau patyrinėti šią iniciatyvą ir jos rengėjus, jog galima būtų drąsiai sakyti, jog iš tiesų tai nėra joks šeimos stiprinimo, bet veikiau Susikaupusios neapykantos maršas, kurio organizatoriai, tradiciniais būdais nesugebėję politiniame gyvenime įsitvirtinti politiniai marginalai, bando dar kartą tai padaryti, manipuliuodami žmonių baimėmis ir gausiai skleisdami melagienas.

Labai džiaugiuosi, kad Kauno ir Vilniaus arkivyskupai labai tvirtai pareiškė, jog nedalyvaus šioje akcijoje. Organizatoriams nepavyko įvilioti ir Lietuvos Prezidento. Labai tikiuosi, kad ir jūs nepakliūsite į šiuos politinius pelėkautus.

Kodėl Didysis šeimos maršas, dar neprasidėjęs, virto Susikaupusios neapykantos maršu?

Siūlau įsiklausyti į R. Dambrausko dainos, sukurtos specialiai šiai akcijai, žodžius. Kremliaus propagandistams telieka trinti rankas girdint, kaip teigiama, kad nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo gyvename mele ir dabar reikalinga kažkokia kontrrevoliucija, dar įpinta apsaugos nuo viruso priemonių kritika. Tiesą sakant, lieka vienintelis klausimas – prie ko čia šeima?

Maršo organizatoriai yra veikėjai, kurie jau kurį laiką buvo, ar bent jau veržėsi į valdžią. Tas pats Orlauskas ne kartą kandidatavo į Seimą, o išpopuliarėjo nešvankiais anekdotais, kuriuose dažnai tyčiodavosi ir iš šeimos. Maršo „ambasadoriais“ pasirinkti veikėjai vargu ar gali būti pavadinti pavyzdingais šeimos žmonėmis. Ką bendro su šeimos vertybėmis gali turėti meilužėmis garsėjantis ir vieną iš jų abortą vertęs daryti P. Gražulis? O gal didžiu Lietuvos ir šeimų gynėju galima vadinti Vitą Tomkų, kuris neaiškiomis aplinkybėmis perėmė ir pasisavino Sąjūdžio leidinį? Galiu liūdnai pajuokauti, kad aš visai netikčiau į šį maršą, nes gyvenu pirmoje ir, tikiu, vienintelėje santuokoje jau daugiau nei dvidešimt šešerius metus. Užauginome dukrą. Deja, Viešpats daugiau vaikelių nepadovanojo. Mano tėveliai santuokoje gyvena jau beveik šešiasdešimt metų, taip pat ir mano broliai yra sukūrę stiprias šeimas. Pasirodo, kad Orlauskas, Gražulis ir Co yra pasiryžę „gelbėti“ mano šeimą. Dėkui, tikrai nereikia.

Neabejoju, kad Maršo organizatoriai puikiai supranta, kokia rizika žmonių sveikatai yra didžiulė minia, susirinkusi Vilniuje, kur pandemija „skina“ rekordus. Tačiau žmonių sveikata ir gyvybės tiems, kurie nori per tai išgarsėti, deja, nerūpi.

Na, o peržiūrėjus kelis pokalbius su Maršo organizatoriais tampa visiškai akivaizdu, kad tai – savotiškos žvalgytuvės, – kiek įmanoma dar labiau supriešinti visuomenę ar net įvykdyti perversmą. Juk Trumpo sekėjai buvo užėmę Kapitolijų. Gal būtų gerai pabandyti „patriukšmauti“ ir mūsų sostinėje? Kuo tai padės šeimoms? Niekuo, bet Kremliaus propagandistai galės sakyti, kad turime nustoti remti Ukrainą ar rūpintis Baltarusija, nes pas mus pačius neramumai. Tikiu, kad jūs tikrai to nenorite.

Todėl dar kartą raginu: neikite su velniu obuoliauti, grįšite ir be obuolių, ir be pintinės. Na, o jei norite, kad šeimos būtų stipresnės – susėskite gegužės penkioliktą prie bendro stalo, pabūkite kartu, įsiklausykite vienas į kitą, pasidalinkite svajonėmis ir suplanuokite ką nuveiksite, kai pagaliau pandemija atsitrauks.

Andrius Navickas

17 skaitytojų komentarų
Tėvams 2021 balandžio 28d., 07:255.20.112.140

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 13

Atsakyti

Šeimų sąjudis 2021 balandžio 28d., 09:33185.220.101.11
Oi kaip spirga konservatoriai. Žmonės per ilgai tylėjo, susidarė daug skaudulių. Dabartinėje valdžioje esanti laisvės partija, priklausanti daugumai, nauju teisiniu reguliavimu siekia iš esmės pakeisti visuomenėje nusistovėjusias lyčių ir šeimos sampratas bei vienašališkai primesti pasaulėžiūros ir vertybių pokytį. Kokio palaikymo susilaukia Didysis šeimos gynimo maršas ir kokios kovos verda viešoje erdvėje akivaizdžiai rodo, jog didžiajai daliai Lietuvos žmonių vertybė yra būtent MOTERS ir VYRO šeima iš kurios gimsta ir kurioje palankiausiai auga ir vystosi vaikai. Užteks sėdėti ir tik tarpusavyje diskutuoti, kad valstybėje dedasi negeri dalykai. … ir pirmyn į maršą!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 62 Thumb down 20

Atsakyti

Stasys 2021 balandžio 28d., 13:34188.180.186.171
Pagarba Šeimos Sajudziui

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 44 Thumb down 16

Atsakyti

Už partnerystę 2021 balandžio 28d., 16:1277.111.246.8

Visuomenės primatai važiuos ginti šeimų. Pažiūrėkite kas jie, aršiausiai kurkiantys iš Rusnės bevaikiai, kur kalvio iš Vilkyčiu šeima? Kur atsargos majoro iš Šilutės šeima ir kiek nesantuokinių vienišų mamų užaugino jo “padarytus” vaikus. Važiuos ir žurnalistė iš rajoninio laikraščio, pavardinti sugulovus? Bus ir marginalas iš Šilutės parlamento užsikrovęs “šventu” vandeniu. Į ką be besi pirštu, ten minkšta.
Ar žinote kas yra PARTNERYSTĖ? Tai alternatyva kai nenori tuoktis zakse. Įsivaizduokite Marytė su Petru po nelaimingos santuokos išsiskyrė ir rado vienas kitą, gyveno ilgai ir laimingai 20 metų nors vaikų nesusilaukė, bet Petras žuvo, nelaimingas atsitikimas darbe. Visas turtas atitenka Petro vaikams iš pirmos santuokos, o Marytė tampa benamė, nes mašina, namas, laivas buvo užrašytas vyro vardu, kartu taupė, statė, puoselėjo sodą. Štai kas yra partnerystė, tai apsauga.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 41

Atsakyti

Algimantas 2021 balandžio 28d., 19:1684.15.191.20
nekvailink mūsų – žinome mes tą jūsų partnerystę , gyvenome tvarkingai , o dabar kažkokie subinkišiai ( tai lietuviškas žodis ) bando kažkokią savo ideologiją mums įpiršti – NEIŠEIS

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 43 Thumb down 13

Atsakyti

Tam(-ai) už partneryste 2021 balandžio 28d., 19:18185.220.102.242
Beskit pirštu Raskevičiui į rudają. Važiuos tie, kam nepriimtina LGBT kišama idealogija. Vaivorikštinių paradai galimi ir nesvarbu kas už jų stovi, kas yra pagrindiniai organizatoriai. O čia žmonės nori už tradicines šeimos vertybes pastovėti per tarptautinę šeimos dieną, ir puola tie kurie patys tokiose šeimose gyvena. Savi šaudo į savus. Gaila stebėti degraduojančia visuomenę.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 39 Thumb down 13

Atsakyti

L/D Gintarėlis 2021 balandžio 28d., 19:54185.156.174.46

Labai norėčiau dirbti Šilutės lopšelio darželio Gintarėlis direktoriaus pavaduotoja. Kai sulygini oficialiame puslapyje darželio puslapyje skelbiamas darbo valandas ir Feisbuke rašomų neadekvačių komentarų Už šeimą laiką, tai ten geras darbas. Sėdi feisbuke, vėjais dalinies, komentarais taškais, o alga eina.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 18

Atsakyti

Gintaras 2021 balandžio 29d., 05:51193.34.232.24
Paranojos priepuolis ištiko? Prie ko čia Gintarėlio direktoriaus pavaduotoja? O jei ir žmogus išreiškia savo nuomonę, nes jai nenusispjaut. Kas čia blogai? Lyg ir demokratinėje valstybėje gyvenam. Nors kartais atrodo, kad demokratijos daugiau Baltarusijoje. Kad darbo metu, tai čia kokia tragedija, kaip vieni darosi kavos pertraukėles, parūkymo pertraukėles ir panašiai, o čia pasidaro pertraukėlę komentarų rašymui :D Komentaras pažeidžiantis įstatymus? Nurodykite tam tikrom institucijom, tegul tiria.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 9

Atsakyti

Proxi 2021 balandžio 28d., 20:51188.69.214.103

žiūriu,karas kelias į proxy serverius.Laikais unlaikais bandoma suformuoti visuotinį nepasitenkinimą valdžia ir palaikymą šeimos maršui.Nereikia būti IT specialistu,moku ir aš per 3 min taip padaryti kaip ir jūs.Juokingi jūs maršistai skelbdami karą

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 22

Atsakyti

Šilutės proxy serveris 2021 balandžio 29d., 05:352.58.194.132
Ar ne pati valdžia paskelbė tokį karą įsikinkiusi pagrindinę žiniasklaidą, nacionalinį televizijos transliuotoją ir visus kitus šunyčius (Tapiną, Malinauską ir kitus influencerius), kurie ieško priekabių, kaip tik sumenkinti šį maršą – išimdami organizatorių žodžius iš konteksto, visaip šaiposi. Skaldo tautą. Neprisimenat kaip Tapinas organizavo mitingą prieš valdžią “Mes kaltinam!”? Tada viskas buvo gerai? Tai buvo tik Tapino iniciatyva? Ar nebuvo autobusais vežami į mitingą vienos partijos nariai? Dabar per 30 Lietuvos nepriklausomybės metų, pirmą kartą organizuojamas toks maršas, nes žmonės pavargo nuo tokių valdžios cirkų. Juokingi jūs patys su tokiu mastymu. Kaip A. Navickas patarė – geriau sėdėkit namie, pasišnekėkit užsidėję rožinius akinius – apsimeskit, kad viskas yra gerai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 26 Thumb down 11

Atsakyti

Džonis 2021 balandžio 29d., 09:1784.15.190.148
Šiais laikais ir šešiametis moka proxy pasinaudoti. Žmonės jau ginasi pačios valdžios naudojamais metodais. Kuo labiau spaus liaudi į kampą, tuo labiau ji sužvėrės ir puls atgal.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 6

Atsakyti

Retorinis klausimas 2021 balandžio 29d., 05:295.20.113.18
Klausiate kodėl dar neprasidėjęs, virto Susikaupusios neapykantos maršu, gal todėl, kad visuomenė yra nepatinkinta priimamais sprendimais. Tai gal reikėtų pagaliau atsisukti į valstybės žmones ir įsiklausyti į jų nuomonę, o ne ir vėl valstybę priešinti?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 8

Atsakyti

Šeima 2021 balandžio 29d., 08:2678.129.139.109
Reikia ginti Lietuvos šeimas. Čia eina klausimas ne vien apie tradicinės šeimos vertybes, bet ir kaip žlugdomos šeimos finansiškai. Turime naują užsienio reikalų ministrą, per šitą trumpą laiką kiek jau prilojo, jokios diplomatijos. Klaipėdos uosto krovos darbai sumažinti, valstybei beveik milijardinis nuostolis, prarastos darbo vietos, šeimos be pragyvenimo šaltinio. Druskininkų vienai iš sanatorijų bankinės sąskaitos užblokuotos, 400 darbuotojų negauna atlyginimų, šeimos be pragyvenimo šaltinio. Kai analogiškas variantas Latvijoje, bet ten sanatorija toliau dirba, žmonės laimingi turėdami darbą ir gaudami atlyginimus šios sunkios pandemijos fone. Smulkusis verslas blokuojamas ir žlugdomas, kai rinkos gigantai kraunasi sau didžiausius pelnus.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 26 Thumb down 11

Atsakyti

stebiu šventąjį Navicką 2021 balandžio 29d., 17:1178.57.211.246
Kai didžioji valdžia, Tapino kviesta, su tauta išėjo per pandemiją Baltarusiją rankomis apjuosti, ar buvo pozityvas? Koks laimingas Navickas, kad yra šventas ir neturi jokių dėmių ir nuodėmių. Mums ,,runkeliams” ne visiems pavyksta tokiais būti: klystame, klumpame ir keliamės. Kaip Biblijoje sakoma, tegul be nuodėmių meta akmenį … Navickas metė…

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 7

Atsakyti

Daina 2021 balandžio 29d., 19:1578.62.16.207
Seimu marsas yra susikaupusios problemos Lietuvoje. Labai gerai,kad jis bus. Nuo kada Lietuviams nesvarbi tradicine seima,o seimo nariai vazineja po Lietuva ir rasineja,kaip gerai partneryste,Stambulo konvencija,bet netradicine seima. O lygiu galimybiu komitetas,gintu ne vaiku,seimu teises,o LGBT teises. Paskaicius atrodo kad tuos T. Raskeviciaus zmones,siuo metuvieninteliai,svarbiausi Lietuvoje. Visi i seimu marsa. Jeigu zmones kazko bijo seimo nariai, idomu., reiskia kazkas cia negerai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 5

Atsakyti

Juozas 2021 balandžio 29d., 19:305.20.112.140
Politikai:
Ką jie ten veikia?
Mažumos dauguma daugumos mažumoj mažumą daugina.
Kam to reik?
Kad blogiau būtų geriau, nes blogiau kaip geriau negerai bloginti.
(J. Erlickas)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 4

Atsakyti

arvydas 2022 birželio 6d., 19:1488.223.147.55

…………………………PRADŽIAMOKSLIS. Genijus Oskaras Ualdas sėdėjo Anglijos kalėjime, nes santykiavo su vyrais. Šiais laikas, ES, jo nepasodintu, nes čia vienos lyties santykiai nėra nusikaltimas. .MOKSLAS TAI VERTINA KAIP ŽMOGAUS PSICHOLOGINĘ BŪSENĄ.. Klausimas ar juos reikia izoliuoti ar palikti ramybėje visada buvo svarbiausias. Subtilioje ES Žmogaus teisių sistemoje veikia nuostata, kad lyčių santykiai yra asmens laisvo pasirinkimo sritis, todėl čia negali būti jokios prievartos. Kadangi ne tik Lietuvoje kvailių skaičius yra begalinis, gražuliai,”maršistai” orlauskai ir pan., daro sau politinį kapitalą, vargšus silpnapročius Lietuvos fanatikus vedžioja už nosies, nes terminas “tradicinė šeima” labai palankus susikrauti politinį kapitalą kvailių terpėje. Matom, kokias tradicines šeimas yra sukūrę “maršistai” gražuliai Susivieniję prieš rinkimus maršistai – paksistai kurs “partiją”, su kuria jie galėtų neribotai parazituoti LR Seime.
Homofobijos skatinimas Lietuvoje yra specifinė Kremliaus penktos kolonos veikimo sritis, nes tai kuria Lietuvos, kaip homofobinės valstybės įvaizdį, griauna subtilią ES Žmogaus teisių sistemą.
Orlauskai, tradiciniai maršistai, šeimų bobamušiai paksistai sudarė sutartį su Pinčiuku..Pinčiukas garantuoja jiems po kitų rinkimų ilgą parazitavimą LR Seime..

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą