Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Seimo narys Zigmantas Balčytis: siūlome ne visiškai uždrausti žvejybą, bet gausinti žuvies išteklius

Publikuota: 2021 kovo 31 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

Z. Balčytis.Z. Balčytis.

Kovo 30 d. Seimo narys Zigmantas Balčytis ir parlamentaras Andrius Bagdonas įregistravo Žuvininkystės įstatymo ir Mėgėjų žvejybos įstatymo pakeitimų projektus, kuriais siekiama pagerinti Kuršių marių ir vidaus vandens telkinių būklę.

Seimo narys Z. Balčytis mano, kad siekis visiškai uždrausti verslinę žvejybą, prisidengiant tikslu gausinti žuvies išteklius, neatsižvelgiant į Pamario krašto bendruomenių bei verslinės žvejybos atstovų nuomonę, lemtų nedarbo išaugimą regione.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Visiškai uždraudus verslinę žvejybą sužlugdytume ją kaip kultūrinį paveldą, neigiamai paveiktume kulinarinį turizmą krašte. Lietuvos žvejybos limitus galiausiai pasiimtų kaimynė Rusija, su kuria Lietuvos Respublika dalijasi Kuršių mariomis.

„Iš kartos į kartą verslia žvejyba vertęsi Pamario krašto žmonės šiandien kai kurių politikų priešinami su žvejais mėgėjais, o to neturėtų būti. Privalome atrasti būdų, kaip gerinti Kuršių marių ir vidaus vandenų būklę, nežlugdant verslios žvejybos, bet gausinant žuvies išteklius. Šiuo tikslu pateikėme siūlymus, kurie tiesiogiai gerintų Kuršių marių ir vidaus vandens telkinių būklę. Vienas iš pasiūlymų – uždrausti ir verslinę, ir mėgėjų žvejybą Kuršių mariose bei Nemuno regioninio parko teritorijoje kiekvienais metais nuo balandžio 20 d. iki gegužės 31 d., žuvų neršto metu, kaip tai buvo draudžiama praeityje. Išimtis gali būti taikoma tik Nemuno deltos regioniniame parke esančiuose polderiuose, kadangi tose vietose žuvims išgyventi galimybė mažai tikėtina dėl padidėjusio deguonies stygiaus“, – sako Z. Balčytis.

Nuo balandžio 20 d. įsigalioja leistina lydekų žvejyba, todėl gaudantieji lydekas žvejai sužvejoja ir sterkų patinėlius, saugančius lizdus nerštavietėse. Gegužės mėnesį taip pat neršia karšiai, kuojos, ešeriai ir kitos žuvys, todėl šiuo draudiminiu apribojimu būtų apsaugomas ir kitų žuvų nerštas Kuršių mariose.

„Žvejai pateikia į rinką apie 70 proc. žuvies žaliavos. Šią žuvį naudoja perdirbimo įmonės, individualia veikla užsiimantys žuvies rūkytojai, kurorto kavinės, restoranai, ja prekiaujama šventėse, renginiuose susijusiuose su žuvies produktais („Stinta pūkis“, „Žuvienės čempionatas“, „Jūros šventė“ ir kt. ). Uždraudus verslinę žvejybą pamario krašte išaugtų nedarbas, kas dar labiau pablogintų ekonominę ir socialinę gyventojų padėtį, kuri ir taip suprastėjo pandemijos sąlygomis. Be to, žvejai verslininkai pritraukia Europos Sąjungos lėšas iš Žuvininkystės fondo. Vietos veiklos grupėms 2014-2020 m. skirta (Šilutės rajone apie – 1,5 mln. eurų, Neringa – apie 0,5 mln. eurų). Papildomai skiriamos kitos lėšos skirtos infrastruktūros plėtrai, papildomoms pajamų kurti, kultūros paveldui puoselėti. Įgyvendinami projektai: žvejybos įmonių – 28, Šilutės ir 3 Neringos savivaldybės. Uždraudus verslinę žvejybą Kuršių mariose, minėti projektai žlugtų, iškiltų klausimas, iš ko grąžinti projektines lėšas“, – sako Z. Balčytis.

Įstatymo projekte taip pat numatyta įvesti „mažos apimties žvejybos“, bei „tradicinės žvejybos būdų“ sąvokas, numatyti prievolę kompensuoti įmonėms žvejybos verslo atsisakymo nuostolius.

.

.

Užsakymo Nr. 210331

6 skaitytojų komentarai
Algimantas 2021 kovo 31d., 15:1284.15.183.175
Absoliutus neišmanymas ir visiškas nulis šiuose reikaluose . Ponas Balčyti – blogus turite patarėjus . Kad uždraudus verslinę žvejybą padaugėja žuvies – įrodė Kauno marių pavyzdys . Kad tie vadinamieji žvejai verslininkai galimai didžiąją dalį sugautos žuvies nuslepia – šiam krašte visi mes žinome ( galimai ) . Na ir koks verslininkas dirbtų už kelis šimtus eurų , dabar jau ir pašalpos yra didesnės – ar ne juokinga – ponas Balčyti . Pirma reikia juos suvesti su atitinkamomis valstybės tarnybomis . Na gerai – leiskim jiems žvejoti – bet tik ne su šimtais tinklų – neina per marias perplaukti . Ir griežtai reglamentuokim jų pagautos žuvies apskaitą – kaip , beje , yra daroma su žvejais mėgėjais

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 4

Atsakyti

Algimantui 2021 kovo 31d., 16:4578.57.211.246

O Rusijos žvejai šventi? Jie žvejos toliau,o mes saugosime žuvis jiems.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 9

Atsakyti

Kestas 2021 kovo 31d., 18:02213.252.212.250
Nejaugi galvoji, kad kai neliks tinklų Lietuvoje žuvys išplauks jų ieškoti. Nes per daugelį metų taip prie jų priprato ir nemokės dabar laisvai plaukioti.Čia tik verslininkų akių dūmimas kaip paveldas ir t.t.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 3

Atsakyti

Modestas 2021 kovo 31d., 17:2277.79.44.38
Kelio atgal jau nebera, padetis tiek NDRP tiek Kursiu mariose tiesiog apgailetina. Per tinklus praplaukti neimanoma, zvejoti paprastam zvejui nebera ka. Nekontroliavot visiskai verslininku – turim rezultata dabar jau ne laikas verkti, reikia srebt kose… . Deja bet korupcija sioj sferoj perkope visas ribas ir tiek jus tiek mes puikiai suprantam – tinklai turi dingti. Kauno mariu praktika manau daug ka pasako, nors kruva demagogiju ir tada buvo paleista i viesaja erdve. Viskas bus gerai neuzdus Kursiu mariu zuvys be tinklu, ir rusai musu zuvies tikrai neatims. Uzteks sito cirko, neleisim saujelei privilegijuotuju ir toliau vogti tai kas priklauso mums visiems.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 3

Atsakyti

Edvinas 2021 kovo 31d., 19:1988.119.40.52
Galima bus polderiose žvejyba mėgėjams – prajuokino. Nuo balandžio 20dienos iki Gegužės 20dienos vyksta karšių nerštas, (tad žvejai mėgėjai negali gaudyti šių žuvų Nemuno deltos regioniniame parke), o verslininkai(tinklinininkai) kuošia karšius su tinklais polderių kanaluose – regioniniame parke!!! Išdvės žuvis nuo deguonies stygiaus-juokdariai…
Kita kadenciją, visi balsuos už Sandra ???? o ne už tokį, kuris kuria įstatymą nežinodamas visų pliusų minusų..

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 2

Atsakyti

Romas 2021 balandžio 1d., 05:3678.57.243.34
Ūsuotasis bebras vis dar bando ginti “žvejais verslininkais” besivadinančius brakonierius….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą