Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Miškininkai pradeda prekybą Kalėdų eglutėmis

Publikuota: 2020 lapkričio 27 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

www.vivmu.lt nuotr.www.vivmu.lt nuotr.

VĮ Valstybinių miškų urėdija pradėjo prekybą Kalėdų medeliais. Įmonės regioninių padalinių medelynuose ir girininkijose galima įsigyti medelių iš miško, plantacijų, eglučių ir kėnių vazonuose, visų rūšių medelių šakų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Jaučiame, kad jau prasidėjo gražiausių metų švenčių laukimas – gyventojai jau domisi eglutėmis, važiuoja į medelynus, renkasi, klausia patarimų. Todėl džiaugiamės, kad ir mes – miškininkai – galime prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo, jaukių šeimos tradicijų renkantis gražiausią Kalėdinę eglutę. Mūsų Kalėdiniai medeliai Valstybinių miškų urėdijos medelynų plantacijose auginami tam, kad gyventojai namus papuoštų atsakingai užaugintomis eglutėmis“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Susidomėjimas Kalėdų medeliais įprastai prasideda lapkričio antroje pusėje. Į įmonės medelynus bei girininkijas kreipiasi ir gyventojai, ir įvairios organizacijos, vaikų darželiai bei mokyklos. Didžiausio gyventojų antplūdžio sulaukiama gruodžio viduryje, prieš pat didžiąsias metų šventes.

Kainos nepakito

Šiemet Kalėdų medelių kainos beveik tokios pat, kokios buvo prieš metus. Paprastoji eglutė iš miško kainuoja 2-36 eurų, užauginta plantacijoje – 5-20 eurų, o vazonuose – 8-40 eurų. Kaip ir kasmet, brangesnės yra plantacijose užaugintos pušys (juodoji ar kalninė) (8-80 Eur), baltoji, dygioji ir sidabrinė eglės (8-112 Eur) bei kėniai (8-80 Eur). Kainos priklauso nuo augalo dydžio: parduodami 0,5-4 m aukščio kalėdiniai medeliai. Visų rūšių medelių šakos kainuoja po 1 eurą.
Perkant didelį kiekį kalėdinių medelių taikoma nuolaida: vienu metu įsigyjant 51-100 vnt. – 5% nuolaida, o daugiau kaip 100 vnt. – 10%.

Medelynuose ir girininkijose medelių kainos  vienodos.

Atsiskaitymas dėl saugumo – tik banko kortelėmis

Dėl visų saugumo atsiskaitant už eglutes Valstybinių miškų urėdija priims mokėjimus tik negrynaisiais pinigais, t. y. atsiskaityti už prekes bus galima banko kortele ar virtualiąja kortele išmaniajame telefone.

Taip pat prašome privalomai dėvėti kaukę, laikytis 2 metrų atstumo, įėjus dezinfekuoti rankas, prekybos vietoje nesibūriuoti daugiau nei 5 asmenims.

Miškininkų patarimai

Įsigijus kalėdinį medelį, neskubėkite jo statyti namų viduje ir išsyk puošti. Svarbu augalui duoti laiko priprasti prie temperatūros skirtumo, tad būtų gerai jį palaikyti garaže ar kitoje, kiek vėsesnėje namų erdvėje kelias dienas, kol augalas apsipras. Kalėdinio medelio nestatykite šalia radiatorių ar židinio. Jei kambaryje grindys šildomos – medelį pakelkite nuo žemės.

Medelius vazonuose svarbu reguliariai laistyti – ne mažiau kaip kartą per savaitę. Padeda ir vandens purškimas ant medžio šakų, tiesa, tai sunkiau padaryti, kai medelis papuoštas. Įsigijus kirstinį medelį rekomenduojama jį laikyti stove su vandens talpa, kurioje visuomet būtų bent šiek tiek vandens. Medelių vazonuose nepatartina tręšti – tai bus galima daryti juos pasodinus lauke jau pavasarį.

Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai linki šiltų, jaukių ir mišku kvepiančių Kalėdų!

Šilutėje kalėdiniais medeliais bus prekiaujama gruodžio 7 – 18 d. (darbo dienomis) urėdijos regioniniame padalinyje, Nemuno g. 15 d. Pagėgiuose – Klaipėdos g. 19.

Daugiau:
Kalėdinių medelių pardavimo vietos,
Kalėdinių medelių kainos.

www.vivmu.lt inf.

Rašyti komentarą