Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kur kreiptis pajutus koronavirusui būdingus simptomus?

Publikuota: 2020 lapkričio 04 Kategorija: Gyvenimas, Sveikata

sam.lrv.lt nuotr.sam.lrv.lt nuotr.

Pasireiškus panašiems į koronavirusą (COVID-19) simptomams: kosuliui, dusuliui, skonio ir (ar) uoslės praradimui, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją arba skambinti į karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808.

SAM pabrėžia, kad jei yra jaučiami peršalimo simptomai, pasireiškia sloga, kosulys, karščiavimas ir bet kokie ūmių viršutinių kvėpavimo takų sistemos simptomai, žmogus turėtų likti namuose, nevykti į darbą, parduotuvę ir kitas viešas vietas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pasireiškus panašiems į koronavirusą (COVID-19) simptomams: kosuliui, dusuliui, skonio ir (ar) uoslės praradimui, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją arba skambinti į karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808.

SAM prašo visų gyventojų būti sąmoningais ir vadovautis viruso plitimo prevencijos instrukcijomis: vengti masinių susibūrimų, viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis atstumo ir t.t. Jei leidžia veiklos pobūdis, darbdaviai raginami sudaryti gyventojams galimybes dirbti nuotoliniu būdu.

Šeimos gydytojas išrašys siuntimą

Pacientai, kurie jaučia peršalimo (kurie būdingi ir koronavirusui) simptomus, karščiuoja, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją tolimesniam gydymui. Šeimos gydytojas priims sprendimą, ar pacientui tęsti gydymą namuose, ar nukreipti į Karščiavimo kliniką. Jei taip, tuomet šeimos gydytojas išrašys siuntimą į Karščiavimo kliniką, tačiau prieš tai reikės atlikti COVID-19 tyrimą Mobiliajame patikros punkte. Į Karščiavimo kliniką bus priimami pacientai, kurių tyrimo rezultatas – neigiamas.

Karščiavimo klinikoje viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai – paskiriamas tolesnis gydymas.

Jeigu COVID-19 tyrimas – teigiamas, tuomet pacientas privalo apie susirgimą informuoti savo šeimos gydytoją, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistus ir tęsti saviizoliaciją. Lengvus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai, kuriems gydytojų leista gydytis ambulatoriškai, privalo laikytis visų izoliavimosi taisyklių. Pablogėjus sveikatos būklei, toliau gydymas bus tęsiamas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Daugiau – http://www.silutesligonine.lt…

Rašyti komentarą