Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Lietuvos gamtoje jau surinkta ir išrūšiuota daugiau kaip tona šiukšlių

Publikuota: 2020 spalio 26 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Pirmąkart vykstančio atliekų rinkimo ir rūšiavimo žygio „Už švarią Lietuvą!“ žygeiviai per praeitą savaitę pasiekė rekordą: iš viso jau surinkta per 1 t šiukšlių.

Per praeitą savaitę, spalio 19-25 d., įveikti 88 km, surinkta ir išrūšiuota 50 kg šiukšlių. Praeitą savaitę žygeiviai rinko šiukšles Pagėgių savivaldybės teritorijoje ir Šilutės rajone: lankytasi Pagėgiuose, Mociškiuose, Lumpėnuose, Stoniškiuose, Juknaičiuose, Rusnėje ir Šilutėje.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pakelėse, pamiškėse per savaitę daugiausia rasta plastikinių depozitinių butelių ir transporto atliekų. Taip pat surinkta cigarečių pakelių, žiebtuvėlių, vienkartinių puodelių, sulčių pakelių ir maisto pakuočių.

Siekiama sutelkti bendrystei

Ši savaitė yra paskutinė žygio „Už švarią Lietuvą!“ savaitė. Žygeiviai dar aplankys, rinks ir rūšiuos šiukšles Kintų, Drevernos, Klaipėdos, Karklės ir Palangos apylinkėse. Dar liko įveikti 84 km. Atliekų rinkimo ir rūšiavimo aplink Lietuvą žygis finišuos spalio 30 d. Palangoje. Šiukšles renka ir rūšiuoja lietuviai ir užsieniečiai, kai kurie prie žygio prisijungia dienai ar kelioms, kiti – savaitei, yra ir žygiuojančių ilgai.

Nuo pat pirmos žygio dienos iki dabar žygiuoja jo iniciatorius Giedrius Bučas, kuris jau nuėjo virš tūkstančio kilometrų. „Negaliu neigti, kad ir man nebuvo emocinių lūžių. Nėra lengva tokius atstumus eiti, bet fiziškai jaučiuosi stiprus. Sakyčiau, vienas didžiausių man iššūkių žygyje – tai sutelkti visus bendrystei, bendram tikslui. Manau, man tai pavyko“, – sako G. Bučas.

Žymus keliautojas tapo žygeivių gidu

Kartu su G. Buču didžiąją dalį žygio eina ir dar keli žygeiviai, kuriems šis žygis yra unikali patirtis. O praeitą savaitę prie žygio trims dienoms buvo prisijungęs ir žinomas šalies keliautojus, knygų apie keliones autorius Dainius Kinderis.

Iš Šilutės krašto kilęs vyras yra keliavęs įvairiose pasaulio šalyse, autostopu yra keliavęs Afrikos žemynu nuo Maroko iki Pietų Afrikos Respublikos. D. Kinderis žygeiviams buvo gidu po Mažąją Lietuvą, kuri jam gerai pažįstama, nes yra kilęs iš šio krašto. Žymus keliautojas pasirūpino žygeivių nakvynėmis, maitinimu, susitikimais su vietos bendruomenėmis.

„Žygeiviai yra skaitę Dainiaus parašytas knygas, todėl jiems buvo įdomu akis į akį susitikti ir bendrauti su pasaulį išmaišiusiu keliautoju, – susitikimą prisimena žygio iniciatorius G. Bučas. – Taip pat jis papasakojo apie savo patirtį keliaujant, apie tai, kokia yra situacija su atliekomis pakelėse ir pamiškėse. Ten jų taip pat daug“.

Praeitą savaitę žygeiviai Šilutėje susitiko su vietos „Fridays for Future“ komanda – tai jaunimas, siekiantis atkreipti dėmesį į klimato kaitos iššūkius. „Tiek mūsų žygis, tiek ir ši komanda, kaip ir visas „Fridays for Future“ judėjimas, turi bendrą tikslą – mažinti vartojimą, skatinti žmones būti sąmoningais, rūšiuoti atliekas. Mūsų nuomonės sutampa, nes manome, kad tą pasiekti galime per švietimą, per vaikų ugdymą, o ne per draudimus ar gąsdinimus, nes tai neveikia“, – teigia G. Bučas.

Apie žygį: „Už švarią Lietuvą!“ – tai pirmasis pėsčiųjų žygis aplink Lietuvą, kurio metu renkamos ir rūšiuojamos, einant randamos šiukšlės. Per 80 dienų bus įveikti 1200 km. Žygis startavo rugpjūčio 16 d. Palangoje, čia ir finišuos spalio 30 d. Žygio baigiamasis renginys vyks lapkričio 7 d. Kaune. Žygeiviai kasdien įveikia numatytas atkarpas ir surenka pakeliui rastas šiukšles, kas vakarą jos yra išrūšiuojamos. Žygis padės nustatyti šalies vartotojo portretą. Žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai bei mūsų sveikatai. Su žygio rezultatais bus supažindinta visuomenė, verslas, mokslininkai ir valstybinės institucijos, visi bus pakviesti drauge ieškoti sprendimų atliekų prevencijai. Žygio metu Kauno santakoje vyksta meninė instaliacija – kuriama „Vartojimo dėlionė“. Į specialius kubus yra dedama dalis žygyje surinktų atliekų, iš jų kiekių galima sužinoti, kokios šiukšlės labiausiai teršia Lietuvos gamtą.

Organizatorių inf.

Rašyti komentarą