Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Siūloma uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose žuvų migracijos ir neršto laikotarpiais

Publikuota: 2020 rugpjūčio 13 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Aplinkos ministerija parengė Verslinės žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimo projektą, kuriame numatyta, kad verslinė žvejyba Kuršių mariose žuvų migracijos ir neršto laikotarpiais uždraudžiama.

Rugsėjo–spalio mėnesiais Kuršių mariose versliniais žvejybos įrankiais sugaunama didžioji dalis karšių, kuojų, sterkų ir kitų žuvų verslinio laimikio. Tačiau šiuo laikotarpiu daugiausiai į žvejybos įrankius pakliūva ir nerštui į upes migruojančių žuvų – 75 % lašišų ir šlakių bei 73 % žiobrių.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pagal Buveinių direktyvos nuostatas šalys yra įsipareigojusios palaikyti šios direktyvos prieduose įrašytų rūšių gerą apsaugos būklę.

„Žvejams verslininkams už laikiną žvejybos veiklos nutraukimą būtų mokamos kompensacijos pagal įmonių vidutines pajamas, kurias jos gaudavo pastaraisiais metais žvejodamos laikotarpiais, kuriais siūlomu įsakymo pakeitimu numatoma uždrausti žvejybą: rugsėjo–spalio ir balandžio–gegužės mėn.“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

HELCOM duomenimis, Rygos įlankos ir rytinės Baltijos lašišų išteklių grupės, kuriai priskiriama ir Lietuvos lašišų populiacija, lašišų reproduktorių ir rituolių gausumo būklė yra akivaizdžiai blogesnė, nei nustatytos ribinės vertės. Lietuvos šlakių populiacijos būklė taip pat vertinama kaip bloga. Mokslininkų nuomone, tokia būklė siejama su per daug intensyvia lašišų žvejyba, vandens kokybe (tarša, eutrofikacija), nerštaviečių ir buveinių praradimu dėl pastatytų užtvankų. Mokslinių tyrimų duomenimis, sterkų išteklių būklė Kuršių mariose nuo 2003 m. blogėja. Pastaraisiais metais sterkų populiacijoje vyrauja maži, apie 20 cm ilgio sterkų jaunikliai. Net ir stambiaakiuose tinkluose dauguma pakliuvusių sterkų yra neverslinio dydžio. Didžioji dalis jų sugaunama rugsėjo mėnesį. Mokslininkų nuomone, kadangi šiuo metu Kuršių mariose yra gausūs pagrindinio sterkų maisto – pūgžlių ištekliai, sumažinus neverslinio dydžio sterkų šalutinį laimikį, jų ištekliai per artimiausius penkerius metus galėtų atsikurti.

Su parengtu projektu galima susipažinti čia. Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki rugpjūčio 26 d.

am.lrv.lt inf.

6 skaitytojų komentarai
Tomas 2020 rugpjūčio 13d., 16:1778.57.219.116
Verslinę žūklę, Kuršių mariose, reikia uždrausti visai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 24 Thumb down 18

Atsakyti

patriotė 2020 rugpjūčio 17d., 08:2078.57.211.246
Būtinai uždrausti, tegul Rusijos pakrantėse jų būna daugiau.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 4

Atsakyti

taip 2020 rugpjūčio 14d., 08:2182.135.141.45

būtų teisingiausias ir protingiausias sprendimas ir kuo greičiau tai reikia padaryti. Tada gamta pati išsispręs savo problemas, jei žvejybinio verslo parazitams bus uždėtas draudimas. Dėl bendros tvarkos ir marių priežiūros, žuvų populiacijos kontrolės leisti, konkurso tvarka, tik kokioms 5 sąžiningiausioms, mokesčius mokančioms įmonėms užsiimti versline žvejyba.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 17

Atsakyti

aha 2020 rugpjūčio 16d., 16:215.20.119.71

Jokiu saziningiausiu nebuvo ir nebus.Sprendimas tik vienas -visiskai uzdraust.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 9

Atsakyti

būsime sveiki 2020 rugpjūčio 17d., 08:1878.57.211.246
Kai pavaikštai marių pakrante, o dabar jau ir Nemuno, pamatai kormoranų nusiaubtus medžius ir pagalvoji… Vienas kormoranas per dieną suėda puskilogramį žuvų, o kiek jų.., o kiek dienų…
Žvejai tiek nesugauna. Juk galima uždrausti ne tik žvejybą, bet ir valgymą. Matyt, kad per daug žuvies valgome. Na, atveš vietnamietiškos žuvies į maximas dar daugiau. Valgysim į ,,sveikatą”.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 4

Atsakyti

aha 2020 rugpjūčio 18d., 15:035.20.119.71

O kurioje parduotuveje jus matet musu mariu zuvies?

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą