Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Šv. Jokūbo kelias Šilutės rajone

Publikuota: 2020 birželio 18 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

siluteinfo.lt nuotr.siluteinfo.lt nuotr.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, labai populiari yra vis labiau atgimstanti piligrimystė. Paskata piligriminėms kelionėms gali būti labai įvairi: noras pabūti akistatoje su savimi, pabendrauti su bendraminčiais, draugais, pažinti savo kraštą, atrasti tikėjimą.

Vienas iš piligrimystės maršrutų, kuriuo galime keliauti bet kuriuo metų laiku, pėsčiomis ar dviračiu, vienam ar su grupe, vieną dieną ar ilgiau, yra Švento Jokūbo piligrimų kelias.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kas tas Švento Jokūbo kelias ir kodėl Šilutėje? Camino de Santiago keliu Europoje žmonės eina nuo ankstyvųjų viduramžių, o Lietuvoje turime šio kelio tinklą, kurį sudaro keturi piligrimų keliai arba maršrutai, vienas iš jų – Žemaitijos/Karaliaučiaus veda į gražuolę Švėkšnos Švento Jokūbo vardo bažnyčią. Tai tarptautiniu lygiu pripažintas, sertifikuotas Europos kultūros kelias, o Šilutės rajono savivaldybė yra įstojusi į Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociaciją.

Šilutės turizmo informacijos centras kartu su Švėkšnos seniūnu Alfonsu Šepučiu ir Švėkšnos parapijos klebonu Juliumi Meškausku suženklino per mūsų rajoną einantį Šv. Jokūbo kelio atkarpą Šilutė – Ramučiai – Gardamas – Švėkšna. Kelias buvo pažymėtas žinomu visame pasaulyje Šv. Jokūbo ženklu – geltona kriaukle mėlyname fone, kuriuos pagamino centro filialo Tradicinių amatų centro Švėkšnoje darbuotojas Vytautas Bliūdžius.

2020 m. birželio 13-ąją šį maršrutą išbandė jau penktus metus iš eilės vykstanti tradicinė Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė. Šiais metais ji dedikuota Šv. Jokūbo keliui- Camino de Santiago – ir Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo 30-mečiui. Renginys organizuojamas siekiant, kad jaunimas atrastų Šv. Jokūbo kelius savoje ir kaimyninėse savivaldybėse, aplankytų keliuose esančias šventoves, kultūros paveldo, istorijos objektus. Į kelią pakvietė Vydūno gimnazijos mokytoja Lilija Zdanevičienė, o Šilutėje šis kelias populiarinamas Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Sandros Tamašauskienės.

„Piligriminėje kelionėje Švento Jokūbo (Camino de Santiago) kelyje esu nuo pradžios, pirmą kartą jis įvyko prieš ketverius metus,- kelionės įspūdžiais dalinosi žygio dalyvė, Vydūno gimnazijos mokinė, piligrimė Odeta Lešinskaitė. – Buvo smalsu sužinoti, kas tai yra, smalsu, ar įveiksiu apie 30 kilometrų nuo Šilutės iki Švėkšnos. Kol kas Lietuvoje Šv. Jokūbo kelias – jaunimo kelias. Ketverius metus dviračiais miname šį kelią, apmąstydami savo gyvenimą, tikslus, siekius. Aplankome įžymias mūsų krašto religines ir pasaulietines vietas, šiemet aplankėme remontuojamą Ramučių evangelikų liuteronų bažnyčią, Gardamo bažnyčią ir Šv. Mergelės Marijos Lurdą, Martyno Mažvydo atminimui pastatytą akmenį Laukstėnuose ir Šv. Jokūbo bažnyčią Švėkšnoje.

Tiek dalyvių, kiek buvo šiemet, dar nemačiau, turbūt koks šimtas ir daugiau. Tradiciškai šiuo keliu važiuoja dviračiais Vydūno ir Švėkšnos gimnazijų mokiniai ir mokytojai, mokinių tėveliai, kitų miesto mokyklų mokiniai, suaugę žmonės ne tik iš mūsų rajono, o šiemet pėsčiomis nuo Gardamo keliavo Usėnų pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi mokytojo Vytauto Urbos ir Seimo nario Lauryno Kasčiūno. Įdomiai apie Dievą ir apie lietuvių religines tradicijas papasakojo klebonas Julius Meškauskas, kuris su mumis mynė dviračiu nuo pat Šilutės. Šilutėje piligrimus palaimino Šilutės dekanas Remigijus Saunorius, Gardame pasitiko klebonas Raimondas Jonauskas.

Kelionės pabaigoje, gavę piligrimų pasus, iškeliavome savais keliais. Šv.Jokūbo kelias jau pažymėtas, tad juo galite keliauti ir savarankiškai. O aš jau abiturientė, tad ši kelionė man ypatinga – pradedu savarankiško gyvenimo kelią. Palinkėkite man ir kitiems piligrimams abiturientams: Buen camino!“

Turizmo informacijos centro inf.

Rašyti komentarą