Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Karščiai traukiasi

Publikuota: 2020 birželio 12 Kategorija: Aktualijos, Orai

VE.lt nuotr.VE.lt nuotr.

Šiandien jau paskutinė tropinio oro viešnagės mūsų krašte diena. Iš šiaurės lėtai leidžiasi šaltasis atmosferos frontas, kuris atneš orų permainų.

Šiandien šalyje bus nepastoviai debesuota. Po šiltos nakties temperatūra greitai kops į viršų ir tvankią popietę daugelyje vietovių sieks 24–27, pietiniuose rajonuose – 28–29 laipsnius šilumos, tik Kuršių nerijoje ir šiauriniame šalies pakraštyje bus vėsiau – apie 21–23 laipsnius.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Dėl tokios šilumos ir gana didelio oro drėgnumo vėl bus palankios sąlygos vystytis galingiems kamuoliniams debesims, kurie įdienojus tai šen, tai ten prapliups liūtimis, dundės perkūnija, kai kur gali kilti škvalas. Vėjas pūs iš šiaurės rytų, 7–12 m/s, škvalo metu gūsiai sieks 15–18 m/s.

Šeštadienio naktį Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas. Tamsiuoju paros metu ir dar lėtai slinkdamas smarkių audrų jis neturėtų sukelti. Vietomis, didesnė tikimybė rytiniuose ir pietiniuose rajonuose, trumpai palis, iš vakaro griaudės perkūnija. Pūs šiaurės rytų, vidutinio stiprumo vėjas. Temperatūra dar nekris žemiau 14–19 laipsnių. Dieną pūs smarkokas šiaurės rytų vėjas. Šiaurinėje šalies pusėje jau bus gana saulėta, sausa, gaivu ir lietuviškai šilta – apie 21–23 laipsnius šilumos. Pietiniuose rajonuose dar laikysis daug debesų, vietomis trumpai palis, o temperatūra svyruos tarp 23–26 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį lietaus tikimybė bus nedidelė. Pūs šiaurės rytų, rytų, vidutinio stiprumo vėjas. Temperatūra pragiedrėjus pažemės iki 10–15 laipsnių šilumos. Dieną iš rytų priartės nedidelis Juodosios jūros ciklonas. Daugės debesų, rytiniuose rajonuose palis, vietomis tikėtina ir perkūnija. Šiaurės rytų vėjas sustiprės iki 7–12 m/s. Rytiniuose rajonuose oras spės sušilti tik iki 19–21 laipsnio, o vakarinėje šalies pusėje dar palepins 22–24 laipsnių šiluma.

Kitos savaitės pradžioje mūsų orus lems jau minėtas Juodosios jūros ciklonas. Protarpiais lis, intensyviau pirmadienį. Vėjas bus besikeičiančios krypties, nestiprus. Temperatūra naktimis kris iki 9–14 laipsnių šilumos, dienomis neviršys 16–22 laipsnių.

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą