Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: karantinas pratęstas iki birželio vidurio

Publikuota: 2020 gegužės 27 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos, Sveikata

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

S. Skvernelis neatmeta, kad nuo 16 dienos jis gali būti visai atšauktas.

Vyriausybė trečiadienį ne, kaip žadėjo, visam birželiui, bet iki birželio 16 dienos pratęsė karantiną Lietuvoje, dar labiau palengvino jo režimą. Nuo vasaros neliks reikalavimo burtis ne didesnėse kaip 5 asmenų grupėse, šiek tiek ilgės kavinių ir barų vidaus darbo laikas, atsivers siena su Latvija, atsivers galimybė su tam tikrais ribojimais rengti renginius viduje ir lauke. Prieš pat posėdį priimtas sprendimas leisti daugiau skrydžių iš Europos šalių, tačiau viskas priklausys nuo sergamumo jose.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Vyriausybės posėdyje premjeras Saulius Skvernelis paskelbė, kad jei viskas bus gerai, nuo birželio vidurio karantinas gali būti visai atšauktas.

„Reikia nuspręsti, kokius projektus reikia parengti, kad būtų galima svarstyti galimybę birželio 16 dieną karantiną atšaukti. Tai susiję ir su sienų kontrole, galbūt iki to laikotarpio turėsime valstybių vis daugiau ir daugiau, kur epidemiologinė situacija yra analogiška arba panaši kaip Baltijos valstybėse, ir nebeliks prasmės turėti tokio režimo ir sienų kontrolės. Iš esmės tos priemonės, kurios dabar įvedamos, jau yra labai ribotos, paprastam gyvenimui įtakos beveik nedaro“, – pabrėžė ministras pirmininkas.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje, jis leido suprasti, jog net ir atšaukus karantiną dalis ribojimų liks. O galbūt karantino režimas, jei nepavyks be jo išsaugoti ribojimų, liks.

„Yra numatyta, kad įsigaliojus naujam nutarimui, naujai redakcijai iki birželio 16 dienos bus peržiūrėti galimi ribojimai, kas susiję, pirmiausia, su ūkine veikla – nes juos reikės tikrai tęsti, kalbant apie masinius renginius.

Jeigu bus teisinė forma surasta be karantino, arba keičiant kitus įstatymus, kad tai nebūtų ne karantino įstatymai, tai bus ir padaryta, jeigu užteks kitokio teisinio režimo pasiekti tiems tikslams, kalbant apie epidemijos plitimo suvaldymą“, – trečiadienį Vyriausybėje dėstė S. Skvernelis.

Klausiamas, kodėl Ministrų kabinetas karantiną pratęsė iki birželio vidurio, nors anksčiau svarstyta tęsti iki mėnesio pabaigos, premjeras atsakė trumpai: „Taip apsisprendė Lietuvos Respublikos Vyriausybė.“

Nuo birželio 1 dienos…

Viešose vietose gali burtis didesnės kaip 5 asmenų grupės. Žmonių skaičius neberibojamas.

Atveriama siena su Latvija – nebelieka postų ir patikrinimų.

Atveriama galimybė rengti sporto renginius. Atvirose erdvėse jie galės vykti, esant iki 300 žiūrovų ir dalyvių, bus užtikrinamas bent metro atstumas tarp žiūrovų. Uždarose erdvėse – iki 100 žiūrovų ir dalyvių, užtikrinamas 2 metrų atstumas tarp žiūrovų.

Restoranai, barai, kavinės ir naktiniai klubai viduje galės dirbti ne iki 22, bet iki 23 valandos.

Jei lošimo namai, lošimo automatų ar bingo salonai neteikia maitinimo paslaugų, jų darbo laikas neberibojamas.

Netaikomas draudimas atvykti į Lietuvą Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, atvykstantiems iš šių valstybių, jeigu valstybėje, kurioje jie teisėtai gyvena, sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Numatyta, kad A. Veryga kiekvieną pirmadienį paskelbs tokių valstybių sąrašą.

Izoliuotis 14 dienų reikės tik asmenims atvykusiems iš valstybių, kurių nebus A.Verygos sąraše.

Draudimas atvykti ir būtina izoliacija nebetaikoma: NATO kariams, karinių vienetų personalui, jų šeimų nariams, vykdantiems tarptautinius komercinius vežimus, į Lietuvą atvykstantiems medikams, aukšto meistriškumo sportininkams ir juos aptarnaujančiam personalui, kurie atvyksta su švietimo, mokslo ir sporto ministro leidimu ruoštis varžyboms ir jose dalyvauti, menininkams, kurie atvyksta kultūros ministro leidimu dalyvauti renginiuose ir jų personalui, žurnalistams, kurie atvyksta užsienio reikalų ministro leidimu, asmenims, kurie vyksta tranzitu per Lietuvą: grįžtantiems į savo gyvenamą valstybę, dėl kurių yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas, jūrininkams.

Nuo birželio 1 iki 16 dienos laikinai atnaujinama sienų kontrolė.

Atvirose erdvėse leidžiami renginiai iki 300 žiūrovų, užtikrinant metro atstumą tarp žmonių, uždarose erdvėse – iki 100, užtikrinant dviejų metrų atstumą tarp žiūrovų, o erdvė, skirta žiūrovams, užpildoma ne daugiau kaip 30 procentų.

Nuo birželio 16 dienos…

Dalyvių ir žiūrovų skaičius atvirose erdvėse rengiamuose renginiuose didėja iki 500, jei užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m atstumas tarp žiūrovų, neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo.

Uždarose erdvėse didėja iki 150, neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo ir užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp žiūrovų. Tačiau būtina sąlyga: erdvė, skirta dalyviams bei žiūrovams, užpildoma ne daugiau nei 30 procentų.

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt

1 skaitytojų komentaras
netikinti meile senolė 2020 gegužės 29d., 05:3178.57.211.246

Lietuvoje vyravo jaunystės kultas. Atskrido COVID 19 ir kas įvyko? Jaunimas uždaromas namuose, gamyba stabdoma, verslas vos alsuoja – ekonomika ritasi duobėn… Ir tai dėl mūsų senių apsaugos? Juk tik mums pasekmė -mirtis, o jaunimas perserga lengvai. Atsirado didžiulė meilė mums, kad net ekonomika žlugdoma. Kažkaip netikiu kad dėl mūsų…

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą