Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Gimnazistai grįžo iš Olandijos

Publikuota: 2011 balandžio 27 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

Nuotrauka su naujaisiais bičiuliais atminimui.Nuotrauka su naujaisiais bičiuliais atminimui.

Šilutės pirmoji gimnazija jau antrus metus dalyvauja tarptautiniame Comenius projekte. Šiais metais buvo aplankytas Apeldoorn miestas Olandijoje.

Projekte dalyvauja 7 šalys: Olandija, Lietuva, Turkija, Ispanija, Italija, Vokietija ir Lenkija. Šio projekto pagrindinė tema – „Ar tu supranti mane? (Do you understand me?)“.

Pirmasis etapas įvyko lapkričio mėnesį, kai į mažą Šilutę atvyko Olandų grupė, norinti labiau pažinti Lietuvą ir mūsų kraštą.

Antrasis etapas prasidėjo, kai balandžio 16 d. išlydėjome 12 mokinių ir 3 mokytojus į dar nematytą, nepažįstamą Olandiją, o balandžio 23 d. jau laukėme grįžtančių keliautojų, kupinų įvairiausių įspūdžių.

Mokiniai, dirbdami grupėse, išmoko bendradarbiauti ir bendrauti, o vėliau atliko tyrimą, kuriuo bandė išsiaiškinti, kur geriausia gyventi ir mokytis. Nenuostabu, jog jie sužinojo, kad geriausias aukštasis išsilavinimas, nemokamas mokslas ir net kažkiek geresnis gyvenimas – Švedijoje.

Dalį dienos gimnazistai leisdavo mokykloje, tačiau nemažai laiko turėjo ir laisvalaikiui. Pirmosiomis dienomis jie keliavo 25 km kalnų dviračiais ir įgijo daug patirties. Vėliau aplankė Karališkosios šeimos rūmus, kurie dabar paversti muziejumi. Dar aplankė sostinę Amsterdamą, žaidė golfą, kuris gimnazistams sukėlė naujų, dar nepatirtų nuotykių. O paskutinę ir taip nelauktą dieną apsilankė Briuselyje.

Labai didelį įspūdį paliko Olandijos kraštovaizdis, architektūra ir neišpasakytas žmonių nuoširdumas, atsipalaidavimas, o labiausiai – šiltas bendravimas.

Kitais metais tikimės aplankyti kitą užsienio šalį su dar daugiau norinčių keliauti ir patirti įspūdžių bei patirties gimnazistų. Todėl toliau sieksime šilto, draugiško ir įspūdingo bendradarbiavimo su kitais projekto dalyviais.

Idilija Giržadaitė, Šilutės pirmoji gimnazija

Rašyti komentarą