Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Buitinių dujų vartotojams: tiekėjai pelnosi iš jūsų patiklumo

Publikuota: 2011 balandžio 27 Kategorija: Aktualijos

Liudo Mockaus nuotr.Liudo Mockaus nuotr.

Jeigu jums kada kilo įtarimas, kad tiekėjų į namus atvežtos buitinės dujos balione baigėsi per greitai, tai žemiau pateikta informacija kaip tik jums.

Prieš kurį laiką Lietuvos metrologijos inspekcija (toliau – LMI) sulaukė skundo, kad Šilalės rajone registruota UAB “Jozita” nepilnai užpildo balionus. Reaguodamas į pranešimą, LMI Klaipėdos apskrities skyrius atliko teisinės metrologijos reikalavimų patikrinimus “Jozitos” bendrovės suskystintų dujų degalinėje Šilutėje ir Švėkšnos prekyvietėje.

Patikrinimo rezultatai šokiruojantys: Šilutės degalinėje Nemuno gatvėje buvo pasverta 12 vartotojams paruoštų 50 litrų talpos balionų, į kuriuos turėtų būti įpilta po 21 kg buitinių dujų. Tačiau tik viename iš jų dujų masės nuokrypis atitiko leistiną normą – buvo 2 gramais daugiau. Tuo tarpu į kitus 11 balionų buvo įpilta nuo maždaug 0,53 iki 2,9 kg mažiau dujų (leistinas neigiamas nuokrypis – 0,21 kg – 1 proc. dujų masės).

Dar daugiau buvo sukčiaujama “Jozitos” prekyvietėje Švėkšnoje, ten buitinių dujų trūko visuose devyniuose metrologų pasvertuose balionuose – nuo 1,5 iki 5,5 kg.

50 litrų balionas dujų (21 kg) UAB “Jozita” Šilutės degalinėje šiuo metu kainuoja 50 litų, o už atvežtas į namus dujas tiekėjai prašo 5 Lt brangiau.

“Jozitos” degalinė Šilutėje pakartotinai buvo tikrinama praeitą savaitę. Šį kartą buvo pasverti 23 balionai ir tik viename iš jų neigiamas buitinių dujų masės nuokrypis buvo didesnis už leistinąjį – 0,226 kg. Užtat degalinėje “Milda” Žemaičių Naumiestyje dviejuose balionuose iš 10 buvo užfiksuotas dujų masės trūkumas – 0,33 ir 0,892 kg.

Pastarąjį patikrinimą atliko LMI Tauragės apskrities skyriaus viršininkas Kęstutis Butkus. Kadangi UAB “Jozita” registruota Šilalės rajone, Tauragės apskrityje, tai kolegos iš Klaipėdos jam persiuntė ir balandžio 7 d. patikrinimų aktus.

Sprendimo dėl nuobaudos skyrimo buitinių dujų prekybininkams LMI Tauragės apskrities skyrius dar nepriėmė.

Beje, UAB “Jozita” kartą jau buvo bausta dėl metrologinių pažeidimų.

Praeitą savaitę buitinių dujų prekybininkai buvo krečiami beveik visoje Klaipėdos apskrityje. Pasak LMI Klaipėdos apskrities skyriaus viršininkės Liudmilos Vaitkuvienės, didesnių ar mažesnių metrologinių pažeidimų buvo išaiškinta beveik visose patikrintose degalinėse ir prekyvietėse.

Vežiotis svarstyklių buitinių dujų balionų išvežiotojai neprivalo. Tačiau pardavimo vietose svarstyklės turi būti, jeigu prekybos vietoje įmonė turi 500 ir daugiau kilogramų dujų.

1 skaitytojų komentaras
bezdzius 2014 birželio 2d., 13:2278.62.253.59
Na tai pribezda nepilnus neplautus o parduoda kaip pribezdetus pilnai,akivaizdziai tai yra apgaule

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą