Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nemuno deltoje aptikta baltųjų garnių kolonija

Publikuota: 2020 balandžio 23 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Rusnės salos nendrynuose ir krūmynuose aptikta 160 baltųjų garnių lizdų. Ši kolonija yra pirmoji vakarų Lietuvos regione ir viena iš didžiausių kolonijų Lietuvoje.

Įdomu tai, kad naujoji baltųjų garnių kolonija yra arčiausiai veikiančių žuvininkystės tvenkinių Lietuvoje. Pagal ornitologų stebėjimus, gali būti, kad baltieji garniai Rusnės saloje galėjo perėti jau 2019 metais, perėjimo faktas užfiksuotas Aplinkos ministerijos Saugomų rūšių informacinės sistemos dėka.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Lietuvoje baltieji garniai peri nuo 2006 metų. Iki šiol buvo žinomos jų kolonijos Ignalinos, Utenos, Pagėgių, Švenčionių, Rokiškio, Zarasų, Elektrėnų ir Šakių rajonų savivaldybėse. Šios rūšies paukščių Lietuvoje gausumas padidėja antroje vasaros pusėje ir rudenį, kuomet stebimi migruojantys garniai.

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkai šiuo metu vykdo tyrimus apie pilkųjų ir baltųjų garnių gausumo kaitą ir jų mitybą žuvininkystės tvenkiniuose, tyrimai atliekami, norint išsiaiškinti pilkųjų ir baltųjų garnių poveikį auginamos žuvies produkcijai.

Baltųjų garnių kolonija Rusnėje aptikta bendradarbiaujant Nemuno deltos regioninio parko, Ventės rago ornitologinės stoties ornitologams ir Klaipėdos universiteto mokslininkams.

apc.ku.lt inf.

Rašyti komentarą