Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Laivavedžiams: skelbiama navigacijos pradžia

Publikuota: 2020 balandžio 09 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje, Rajone

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Balandžio 9 d. skelbiama navigacijos pradžia eksploatuojamuose Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose. Laivybos sezonas šiais metais, lyginant su pernai, tęsis savaitę ilgiau.

Šiandien prasideda naujasis laivybos navigacijos sezonas, kuris tęsis iki lapkričio 7 d. Šiemet jo trukmė – 213 parų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Laivybos mylėtojams jau paruošta Nemuno upė nuo Kauno iki Atmatos žiočių bei Kuršių marios. Juose paženklintas laivakelis, nuolatos tikrinami gyliai ir vykdomi valymo darbai.

Likusieji valstybinės reikšmės vandens keliai bus paruošti iki gegužės 1 d.

2020 m. iš viso bus eksploatuojama 443 km valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių – 8 km daugiau nei pernai. Šiais metais 6 km pailgintas vandens kelias Karaliaus Vilhelmo kanale, 1 km Nevėžio upe bei nauja atšaka į Kalnėnus.

Kaip ir praėjusiais metais, populiariausi vandens keliai paženklinti šviečiančiais ženklais. Kituose keliuose bus sustatyti nešviečiantys ženklai.

Informacija apie eksploatuojamų valstybinės reikšmės vidaus vandens kelių gylį skelbiama VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos puslapyje www.vvkd.lt, skiltyje „Vandens gyliai“.

VĮ Vidaus vandens kelių direkcija linki saugaus ir smagaus naujo laivybos sezono ir primena, kad būtumėte atidūs, kadangi Nemuno upėje (už laivakelio ribų) yra hidrotechnikos statinių – bunų, kurių, esant aukštesniam vandens lygiui, nesimato, todėl būtina vadovautis laivakelį žyminčiais ženklais. Primename, kad dešinioji laivakelio pusė yra ženklinama raudonais kelio ženklais, o kairioji – žaliais.

vvkd.lt inf.

Rašyti komentarą