Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Netrukus orai ims taisytis

Publikuota: 2020 balandžio 03 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Permainų laukiama jau šį sekmadienį.

Šiandien Lietuvos orus lems gilus ir aktyvus Atlanto ciklonas. Naktį praslinkęs šaltasis atmosferos frontas sudarė palankias sąlygas skverbtis į mūsų regioną vėsesnei oro masei. Pūs smarkus ir gūsingas pietvakarių, vakarų vėjas, daug kur gūsiai sieks 15–20 m/s, pirmoje dienos pusėje pajūryje – iki 23 m/s.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Bus debesuota su retais pragiedruliais. Protarpiais numatomi krituliai: vyraus lietus, tačiau vietomis, didesnė tikimybė Žemaitijoje, kris ir šlapdriba bei sniego kruopos. Aukščiausia temperatūra pajūryje ir šiauriniuose šalies rajonuose šiandien tesieks 4–7, pietinėje šalies pusėje – 7–9 laipsnius šilumos.

Šeštadienio naktį orų sąlygos keisis mažai. Išsilaikys debesuoti su pragiedruliais, vėjuoti, tarpais su nedideliais krituliais orai. Mažesnė kritulių tikimybė bus pietiniuose šalies rajonuose. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, smarkokas, vietomis gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra didesnėje šalies dalyje bus artima nuliui, tad drėgnose vietose formuosis plikledis, bus slidu. Tik arčiau jūros išliks nedidelė šiluma. Dieną, slėgiui kylant, pragiedrulių bus daugiau, tačiau trumpalaikiai krituliai, daugiausia nedidelis lietus, dar numatomi daugelyje šalies vietovių. Vėjas pūs iš šiaurės vakarų, vakarų, 9–14 m/s. Temperatūra vėjuotą dieną vargu ar kils aukščiau 5–9 laipsnių šilumos.

Sekmadienį Lietuva pateks į anticiklono veiklos sritį, tad orai ims sparčiai taisytis. Bus vis daugiau saulės, o kritulių tikimybė sumenks. Vėjas vakarų, pietvakarių, vidutinio stiprumo. Naktį beveik visur pašals iki 0–4 laipsnių šalčio, tad vėl pasisaugokime plikledžio. Pajūryje temperatūra išliks silpnai teigiama. Dieną jau sulauksime malonesnės šilumos – temperatūra kils iki 6–11 laipsnių.

Pirmadienį šiaurės vakariniu pakraščiu atplūs dar daugiau šilumos. Temperatūra žvaigždėtą naktį dar svyruos apie nulį, o dieną su saulės pagalba jau šoktelės iki 10–15 laipsnių šilumos. Kritulių, aišku, nenumatoma. Vėjas pietvakarių, pietų, nestiprus.

Antradienį turėtų išsilaikyti daugiau ar mažiau saulėti, be gausesnio lietaus ir šilti orai, tik kiek sustiprės pietvakarių, vakarų vėjas. Naktį prognozuojama 2–7 laipsnių šiluma, o dieną temperatūra kils iki 12–17 ar net 18 laipsnių (pavėsyje!), tik pajūryje bus gerokai vėsiau.

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą