Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Gripas neskuba trauktis

Publikuota: 2020 kovo 23 Kategorija: Gyvenimas, Sveikata

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (toliau – NVSC) informuoja, kad Lietuvoje kovo 16–22 d. bendras sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodiklis padidėjo iki 82,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų (kovo 9–15 d. buvo 63,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų), tačiau gripo atvejų – sumažėjo. Pastarąją savaitę daugiausiai sergančiųjų užregistruota Kauno apskrityje, mažiausiai – Marijampolės.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Per kovo 16–22 d. gripu susirgo 1188 Lietuvos gyventojai, kovo 9–15 d. – 1895. Per savaitę sergančių gripu skaičius gerokai išaugo Panevėžio apskrityje – nuo 58 iki 103 atvejų. Praėjusią savaitę dėl gripo Lietuvos ligoninėse gydėsi 40 asmenų, tarp jų 26 vaikai. Intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomi 3 asmenys.

Šilutės rajono rodiklis siekė 80,2 atv. 10 tūkst. gyventojų (prieš savaitę buvo 64,7 atv. 10 tūkst. gyventojų ).

Klaipėdos apskrities duomenys

Šį gripo sezoną (2019–2020 m.) dėl gripo ir jo sukeltų komplikacijų mirė 8 asmenys.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI duomenys apskrityse ir Lietuvoje


Gripui būdingos komplikacijos

Gripo virusai plinta oro lašeliniu būdu, kartu su seilėmis čiaudint ar kosint. Pagrindiniai gripui būdingi simptomai – karščiavimas (temperatūra aukštesne nei 38 °C), nuovargis, silpnumas, gerklės, galvos ir raumenų skausmai, kosulys – dažniausiai pasireiškia po 24–72 val.

Gripas ypač pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų, tokių kaip: plaučių uždegimas, sinusitas, ausų uždegimas, miokarditas, encefalitas, meningitas.

Rekomenduojama kruopščiai laikytis asmens higienos

NVSC specialistai primena, kad saugantis gripo patariama itin kruopščiai plauti rankas, vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, vengti žmonių susibūrimo, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, taip pat vengti sergančių (čiaudinčių, kosinčių žmonių). Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelskite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Parengta pagal nvsc.lrv.lt inf.

Rašyti komentarą