Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Užgavėnių šventė Švėkšnoje

Publikuota: 2020 vasario 26 Kategorija: Gyvenimas, Tradicijos, Įvairenybės

D. Gailiūnienės nuotr.D. Gailiūnienės nuotr.

Vasario 25 d., antradienis, Švėkšnos miestelio gyventojams buvo neeilinė diena, mat šią dieną švėkšniškiai šventė Užgavėnes. Nors žiema šiais metais praėjo pro šalį, neatnešdama sniego pusnių bei speigo, tačiau visi nusprendėme, kad lietingą, niūrią, vėjuotą bei murziną žiemą vis tiek reikia išvaryti iš savo kiemo.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Į šventę susirinkti viliojo grupės „Skrybėlė“ atliekamos dainos ir garsi muzika. Nepabūgę lietingo oro, kuris gąsdino visus šventės pradžioje, miestelio gyventojai gausiai susirinko Švėkšnos Turgaus aikštėje. Joje puikavosi gražuolė Morė, kurios akcentai kvietė atostogų prie saulėtosios jūros. Kaip kasmet, Morę pastatė bei papuošė asociacija „Švėkšniškių sambūris“.

Susirinkusieji galėjo ne tik grožėtis More, bet ir stebėti amžiną Lašininio (Tomas Chockevičius) ir Kanapinio (Juozas Žitkovas), kurie priklauso „Švėkšniškių sambūrio“ dramos mėgėjų kolektyvui (vadovė Dalia Minkevičienė), kovą. Kaip ir ši žiema, taip ir Lašininio su Kanapinio kova buvo neeilinė, mat vienas kitą jie bandė nurungti žaidimuose, kuriuos galėjo išmėginti ir šventės žiūrovai, bei mįslių kovoje. Žinoma, kaip visada kovą laimėjo Kanapinis. Net apsiniaukęs dangus pašviesėjo. O po Morės sudeginimo Tradicinių amatų centras Švėkšnoje miestelio gyventojus vaišino sočia koše ir kakava.

Organizatoriai – Švėkšnos seniūnija, grupė „Skrybėlė“, Asociacija Švėkšniškių sambūris, „Švėkšniškių sambūrio“ dramos mėgėjų kolektyvas (vadovė Dalia Minkevičienė) bei Tradicinių amatų centras – nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie prisidėjo organizuojant Užgavėnes.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje darbuotoja Agnė Lomsargienė

D. Gailiūnienės nuotr.

Rašyti komentarą