Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atliekų tvarkymas: Šilutėje bręstančios permainos kai kam gali ir apkarsti

Publikuota: 2019 lapkričio 28 Kategorija: Aktualijos, Rajone, Savivaldybėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės rajono gyventojams šviečiasi nauja lygiava.

Turintys daugiau mokėtų mažiau, o mažaturčiai – daugiau, bet visi – po lygiai.
Pernelyg painu?
Tuomet paaiškiname: jeigu Šilutės rajono išrinktųjų taryba patvirtintų savivaldybės administracijos siūlomus naujus rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą dydžius ir jų apskaičiavimo metodiką, didesnių butų ir individualių namų savininkams atliekų tvarkymas atpigtų, o iki maždaug 66,5 kv. m ploto butų gyventojams rinkliavos dydis, lyginant su dabartiniu, padidėtų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Patiksliname: visiems gyvenamosios paskirties objektams (individualiems namams ir butams), nepriklausomai nuo jų ploto, būtų taikoma vienoda rinkliava – 51 euras su centais per metus.
Dabar rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą gyventojams nustatoma pagal jų turimo būsto plotą: vietinės rinkliavos pastovioji dalis – 3,48 euro (per metus) plius 6 centai už kiekvieną kvadratinį metrą (per mėnesį).
Nesudėtinga paskaičiuoti, kad, pavyzdžiui, 50 kv. m ploto buto savininkai dabar moka 39,48 Eur
dydžio vietinę rinkliavą, o už 30 kv. m ploto būstą – 25,08 Eur.
Pastariesiems rinkliava padidėtų daugiau nei dvigubai.
Kitas pavyzdys: už 100 kv. m (tai maksimalus apmokestinamas plotas) dabar moka 75,48 Eur, o suvienodinus vietinę rinkliavą, mokėtų kone 1,5 karto mažiau.
Kitaip sakant, Šilutės rajono gyventojams šviečiasi nauja lygiava.
O juk dar taip neseniai, šių metų pavasarį, buvo svarstoma apie galimybę ateityje apmokestinti iš gyventojų namų išvežtų šiukšlių kiekį.
Matyt, ta ateitis dar neatėjo.
Kita vertus, kaip jai ateiti, kai vakar šiandiena dar buvo ateity, o šiandien ateitis – jau rytoj.
Bet čia ne apie tai, o apie naują gyventojų lygiavą, kuri bus įvesta Šilutės rajone jau nuo kitų metų pradžios, žinoma, jeigu tam pritars savivaldybės taryba.
Kai kam iš savivaldybės administracijos atrodo, kad įvedus naująją lygiavą, būtų atkurta teisybė, nes esa mažesnis būstas nebūtinai reiškia, kad jame gyvena mažiau žmonių ir jie sukaupia mažiau šiukšlių.
O ką manote jūs?

9 skaitytojų komentarai
Fortūna 2019 lapkričio 28d., 15:0188.119.22.84
Daugumoje Europos šalių gyventojai už komunalinių atliekų surinkimą moka pagal kiekvieno būsto pristatytą šiukšlių kiekį. ( yra gana nesudėtingų būdų, kaip tai padaryti). Na, o jei savivaldybė tokios apskaitos organizuoti nesugeba, ar nenori, tai iš siūlomų variantų teisingiausias buvo tas, kurį naudojome anksčiau, – pagal būste gyvenančių žmonių skaičių. Nes šiukšlina tai žmonės, o ne patalpos.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 38 Thumb down 5

Atsakyti

Ką daryt? 2019 lapkričio 28d., 16:0277.111.246.134
Rebusas sunkus. Logiškiausia pagal šiukšlių kiekį. Bet kaip apskaičiuoti? Vieni sako, už gyvenančių žmonių skaičių. Bet jei jie atidžiai rušiuoja? Rušiuojant labai mažai lieka šiukšlių kurios keliauja į bendrą konteinerį. Kitas dalykas pajamos. Kuo didesnė pajamos, tuo daugiau sau leidi vartoti ir tuo daugiau šiukšlių. Gali būti, gyvenantis vienas šiukšlių prikaups daugiau nei 4 asmenų šeima. Socialdemokratinėse šalyse yra turto mokestis, kuo tu turtingesnis tuo tu daugiau moki. Gyveni dideliame bute ar name, tu gali sau tai leisti, tai ir mokėk. Iš kitos pusės, labai mažai šeimų su vaikais gyvena namuose, jie neišgali. Namuose dažniausiai gyvena jau užauginusios vaikus arba pencininkai. Jie neturi daug šiukšlių, dalį kompostuoja. Ką daryt, ką daryt? Kiekvienas patars tai kas jam naudingiausia. Jei dauguma tarybos narių gyvena namuose, tai akivaizdu, nauja tvarka bus naudinga jiems, bet ne varguoliams kurie vakarienei lupa bulves ir minta su rūgpeniu.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 3

Atsakyti

Manantis 2019 lapkričio 29d., 02:2478.62.22.211
Už šio Tarybos posėdžio sprendimo projekto paruošimo ausys kyšo “Viešųjų” paslaugų skyriaus vedėjo R. Rimkaus. Jam su aritmetika sekasi sunkiai.
Už ES lėšas rajone pastatė (įrengė) 50 naujų atliekų surinkimo aikšteles su rūšiavimo konteineriais. Dauguma žmonių atlieka pradėjo rūšiuoti geriau, reiškia, ir mokestis už komunalines atliekas pristatomas į Klaipėdos regioninį atliekų tvarkymo centrą (KRATC) turėjo sumažėti. Kodėl nėra pateiktos informacijos koks atliekų kiekis pateko (pristatė) į KRATC iš rajono gyventojų pagal metus (nerūšiuotų ir išrūšiuotų atliekų kiekio dinamika). Jeigu nerūšiuotų atliekų kiekis iš rajone gyventojų (namų ūkių) pristatomas į KRATC mažėja, mokestis už komunalines atliekas turi mažėti. Čia mokesčių didinimo priežastis yra ne atliekų kiekio padidėjimas, o kitos Savivaldybės administracijos paslėptos priežastys (pav. kompensuoti Administracijos susidariusias skolas KRATCui dėl lengvatų suteikimo atskiroms gyventojų grupėms. Lengvatų kompensacijas Administracija turi dengti iš Savivaldybės biudžeto. )

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Poezijos Ziema 2020 2019 lapkričio 29d., 07:355.20.106.18
OK, pereikite ryte kol dar neisveze atlieku,tarkime,Darbininku gatve ir ,kaip koks bomzinis uzmeskite aki i konteinerius. Ka pamatysite ? Ogi ta,kad pilnu konteineriu praktiskai nera.Maza to, daug kas net neistempia konteinerio i gatve,todel kad nera reikalo pustusti valkioti.Todel realios apskaitos patys atlieku vezejai nenori.
O tas aiskinimas, kad jeigu namas,tai ten gyvena pasiturintys, o jeigu butas,tai ten uzuojautos verti ubagai,yra visiskai kvailas.Tiesiog visur yra visokiu. Vienas neturi pinigu bet nori namo,kitas ju turi,bet nori buto daugiabutyje…Ir bet kuriuo atveju ar turtingas,ar neturtingas- moka uz paslauga. Juk kai nueini nusipirkti duonos,nieks neklausia tavo pajamu- yra kaina uz duona.Visiems vienoda.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 4

Atsakyti

Anal- itikas 2019 lapkričio 30d., 10:3578.62.27.35

Šauni ir originali jūsų mintis Orestai, verta klasikos. “ateitis dar neatėjo.
Kita vertus, kaip jai ateiti, kai vakar šiandiena dar buvo ateity, o šiandien ateitis – jau rytoj.” Sužavėtas.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

algimantas 2019 gruodžio 1d., 14:5284.15.181.141
nieko nereikia išradinėti – kiek išvežė, tiek ir moki . Tuo labiau , kad jau praktiškai ir rašo kas kiek pridavė atliekų. Bet juk vežėjui nenaudinga , tad ir tokiam , kaip rimkus galimai moka otkatus , kad tik būtų priimtas vežėjui palankus sprendimas . Tad kol bus savivaldybėje tokie tarnautojai – tol teisingos apmokėjimo sistemos už šiukšles nebus .
O KĄ MANO PONAS JURJONAS – juk daug yra viešai kalbėjęs apie tą šiukšlių problemą . Na pamatysime – kaip balsuos .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 4

Atsakyti

O KAMANOS ... 2019 gruodžio 3d., 16:165.20.107.167

Na – PALEY KUINA, juk?

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 1

Atsakyti

Rita 2019 gruodžio 4d., 13:0878.62.165.147

Teisingiausia ,ne už kvadratus , o už gyventojų skaičių.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

senolis dekoja valdziai uz rupesti 2020 balandžio 21d., 09:4483.179.87.187

kokie debilai sedi baltame p[astate?Kada baigsime moketi uz visus pasalpinius kurie gauna lengvatas.Ateis tas lAIKAS KAI VISUS MOKESCIUS MOKESIME UZ PASALPINIUS SU TOKIAIS SAVIVALDYBES TARYBOS NARIAIS

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą