Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Sinoptikai žada orų permainas

Publikuota: 2019 spalio 25 Kategorija: Aktualijos, Orai

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Džiaukimės, kol galime: šiluma netrukus iškeliaus.

Šiandien Lietuvos orus lems per Skandinaviją keliaujančio ciklono pietinis pakraštys, po pietų pajūrį pasieks mažai aktyvus atmosferos frontas. Daugelyje vietovių numatomi debesuoti su pragiedruliais, tačiau sausi orai, truputį palynos tik Žemaičių aukštumoje. Vėjas pietų, popietę pereinantis į pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra pajūryje ir Žemaitijoje šiandien sieks 12–14, centriniuose ir rytiniuose rajonuose – 15–16, pietiniuose – iki 17 laipsnių šilumos.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šeštadienio naktį, praslinkus minėtam atmosferos frontui, savo pozicijas bandys atsikovoti aukštesnio slėgio sritis. Slėgis ims kilti, prasisklaidys debesys, šiek tiek aprims pietvakarių vėjas. Lietaus, bent jau žymesnio, nenumatoma, bet kai kur pietiniuose rajonuose gali susiformuoti lengvas rūkas. Naktis bus šilta: temperatūra daugelyje vietovių nekris žemiau 7–10, pajūryje bus apie 11–12 laipsnių šilumos. Dieną iš vakarų priartės naujas nedidelis ciklonas, mūsų kraštas pateks į šilčiausiąją jo dalį. Dangų vėl ims kloti tirštesni debesys, tačiau nedidelis lietus prognozuojamas tik šiaurės vakariniame, šiauriniame šalies pakraštyje. Pietvakarių vėjas sustiprės iki 8–13 m/s, vakariniuose rajonuose vietomis jo gūsiai sieks 15–18 m/s. Nepaisant debesų ir vėjo, šiluma vėl gali sumušti daugiamečius šios dienos rekordus ir pakilti iki 13–18 laipsnių.

Sekmadienį ciklonas pamažu plės lietaus zoną ir iš mūsų šalies jau ilgam išgins šilumą. Naktį palis daugiausiai šiaurės vakarinėje Lietuvos pusėje. Išsilaikys smarkokas pietvakarių vėjas. Paskutinė šio šiltojo laikotarpio naktis dėl debesų ir vėjo bus dar šiltesnė – net 8–13 laipsnių. Dieną per mūsų šalį slinks šaltasis atmosferos frontas. Daug kur gana sodriai palis, vyraus trumpalaikiai lietūs. Vėjas pasisuks iš vakarų, šiaurės vakarų, taps žvarbesnis. Vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose aukščiausia temperatūra sieks tik 12–14 laipsnių, o šalies pietuose dar spės pakilti iki 15–17 laipsnių šilumos.

Pirmadienį orai smarkiai atvės. Naktį šilumos beliks vos 2–7 laipsniai, tik pajūryje bus šilčiau. Dieną temperatūra kils tik iki 7–12 laipsnių. Naktį vietomis, dieną daugelyje vietovių palis.

Antradienį prognozuojami dar vėsesni, tarpais su lietumi orai.

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą