Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės gimnazistai kviečia aktyviau kovoti su klimato kaita (nuotr.)

Publikuota: 2019 spalio 24 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje, Švietimas

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Ketvirtadienį, Tarptautinę klimato kaitos dieną, Šilutėje vyko eitynės, kuriomis siekta atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą, skatinta imtis aktyvesnių veiksmų kovoje su ja.

Šią akciją suorganizavo Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai kartu su savo mokytojais.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Prie Šilutės rajono savivaldybės susirinkę gimnazistai kalbėjo ne tik apie klimato kaitą, žmonijos veiklos įtaką jai bei galimus skaudžius padarinius, bet ir apie „mažus darbus“, kurių turėtų imtis kiekvienas, kad į aplinką patektų kuo mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

„Mes neabejingi šiam reiškiniui (klimato kaitai – red. pastaba). Mums ne tas pats, kokiomis sąlygomis gyvensime mes ir mūsų vaikai. Mes norime parodyti, kad turime veikti. Turime pradėti nuo savo mažų darbų, nuo savo ekologinės kultūros, – kalbėjo gimnazistai, kviesdami visus miesto gyventojus nelikti abejingais. – Mes galime kuo rečiau važiuoti senais, aplinką teršiančiais automobiliais. Arba galime suprasti, kad dviratis yra viena ekologiškiausių transporto priemonių“.

Gimnazistai taip pat ragino sodinti daugiau medelių, atsakingiau rūšiuoti ir perdirbti atliekas.

Savivaldybės administracijos vardu žodį tarė Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiasis specialistas – gamtosaugininkas Mindaugas Būdvytis. Nors jam, kaip pats teigė, irgi rūpi, kokioje aplinkoje gyvename, tačiau, kaip galėjai suprasti iš tolimesnės jo kalbos (iš rašto), vietos valdžia nelabai ką ir daro, kad sumažintų žmonių veiklos įtaką klimato kaitai. Bent kol kas.

Pasak M. Būdvyčio, rajone vykdoma oro, paviršinio ir maudyklų vandens stebėsena. Šilutės mieste (3 taškuose) stebima transporto, individualių namų ir pramonės įmonių skleidžiama tarša. Taršos ribinių verčių viršijimo atvejų kol kas neužfiksuota.

Vis dėlto, anot M. Būdvyčio, aktualiausia tema yra atliekų rūšiavimas. Esą 2018 m. Šilutės rajone konteineriuose buvo surinkta apie 13 500 tonų atliekų, iš jų tik 2 000 t buvo išrūšiuotos. Tad dar yra kur pasitempti.

Baigiantis renginiui gimnazistai išreiškė viltį, kad ši akcija juos pačius paskatins atsakingiau elgtis su mus supančia aplinka, o vietos valdžia neliks abejinga ir dirbs kartu su jais.

Vyšnaite ant šio gardaus pyrago tapo iniciatyva paskelbti rytoj, penktadienį, Vydūno gimnazijoje dieną be automobilio.

2 skaitytojų komentarai
Tiek to 2019 spalio 24d., 17:0578.62.30.115
Tiek to, nenervinsiu Savivaldybės ir jos specialistų kalbom apie epideminį medžių kirtimą vardan tos trinkelės. Pakalbėkime apie atliekas: kodėl šilutiškiai negauna konteinerių žaliosioms atliekoms? Kur privačių namų savininkams dėti nupjautą vejos žolę, nužydėjusių gėlių ar iš šiltnamių išrautų pomidorų, kitų augalų stiebus, nugenėtas šakas, sugrėbtus lapus? Nesilaikyti tvarkos ir versti į mišrių atliekų konteinerį, vilkti į pakrūmes ir paupius, deginti po savo ir kaimynų langais?!. Tik nekalbėkit apie kompostą – komposto dėžė ne guminė, be to, ne viską ten galima ir krauti. Kituose miestuose tam reikalui skiriami atskiri konteineriai ir žmogui suteikiama galimybė oriai tvarkytis – saugant gamtą ir savo paties savigarbą.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 7

Atsakyti

Šilutės gėda 2019 spalio 29d., 12:4282.135.210.69
Kompostavimo konteineriai savivaldybės ‘šnekomis ” greit bus išdalinti gyventojams jau keletą metų kartojamas melas. Gal kada sulauksime?
Kita žaliųjų atliekų rūšiavimo gėda -Šilutės kapinės -čia verčiama į dešimtis konteinerių žaliosios atliekos kartu su nedideliu kiekiu stiklo ir plastiko atliekų. Ir visa tai vežama į Klaipėdos bendrą Dumpių sąvartyną ? Švėkšnos seniūnija sugeba susitvarkyti su žaliosiomis atliekomis kapinėse, Šilutė -niekaip. Ir visi už tokį neūkiškumą turime susimokėti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą