Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Be streso: TOP 10 vietų Mažojoje Lietuvoje

Publikuota: 2019 liepos 19 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Ventės ragas. Be streso. (www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Ventės ragas. Be streso. (www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Kuriuose Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto kampeliuose galima geriausiai pailsėti nuo kasdienių rūpesčių bei streso? Edukacinio projekto „BTA Be streso“ inicijuotoje internetinėje apklausoje populiariausių vietų koncentracija ne tik regiono, bet ir visos šalies mastu išsiskyrė Kuršių nerija. Dažniausiai buvo minimos Kuršių nerijos kopos, Olando kepure vadinamas jūros skardis bei Smiltynė.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Pamario ir Klaipėdos krašte gausu kampelių, kur galima bent trumpam atsipūsti nuo kasdienės įtampos bei streso. Apklausos metu sulaukėme daugiau nei 30 skirtingų antistresinių vietų pasiūlymų. Dauguma jų pajūryje, tačiau vykstama ir į pamarį – Dreverną, Ventės ragą, Aukštumalos pelkę, Rusnę“, – rezultatus komentuoja draudimo bendrovės BTA Žmogiškųjų išteklių skyriaus valdymo vadovė Jevgenija Krikščiūnė.

Įdomu tai, kad į antistresinių vietų sąrašą iš pajūrio kurortų pateko tik Nida ir Juodkrantė. Nei poilsiautojų kasmet užplūstama Palanga, nei palyginti netoli įsikūrusi Šventoji, apklausos dalyvių teigimu, tokio poveikio neturi.

„Mūsų inicijuoti šalies gyventojų atostogų įpročių tyrimai rodo, kad pajūris yra pirmas pagal populiarumą poilsiautojų maršrutas šalyje. Antra vieta atitenka ežerų kraštu vadinamai Aukštaitijai. Tokios tendencijos nestebina – Lietuvos pajūrio ruožas nėra ilgas, o pabėgti nuo streso ir pasimėgauti buvimu išskirtine gamta bei ramybe dvelkiančiame gamtos prieglobstyje nuo seno nori daugelis“, – pastebi J. Krikščiūnė.

Jo teigimu, Lietuvoje yra nemažai kelionių maršrutų, tačiau iki šiol juose nebuvo išskirtos vietos, tinkamiausios norintiems pailsėti nuo streso. Įgyvendinant projektą „BTA Be streso“, ne tik sudarytas antistresinių vietų žemėlapis, bet ir įrengiamos poilsio zonos įvairiuose miestuose, atkreipiamas visuomenės dėmesys į fizinei bei emocinei sveikatai pavojingus kasdienio streso padarinius.

Šiemet „Spinter tyrimų“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, 90 proc. Lietuvos gyventojų kasdien patiria stresą, o kas antras teigia, kad didžiausias streso šaltinis – darbas.

TOP10 antistresinių vietų Mažojoje Lietuvoje:
1. Kuršių Nerijos kopos;
2. Olando kepurė;
3. Smiltynė;
4. Karklė;
5. Drevernos uostas;
6. Nida;
7. Juodkrantė;
8. Ventės ragas;
9. Aukštumalos pažintinis takas;
10. Rusnė.

Parengta pagal www.bta.lt inf.

1 skaitytojų komentaras
Kristina 2019 liepos 19d., 14:32188.69.139.91

Kuršių Nerijos kopos, Drevernos uostas, Nida, Aukštumalos pažintinis takas, Rusnė – tikrai stresinės, tikrinome.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą