Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Sausra atsitraukia

Publikuota: 2019 liepos 08 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutėje jau fiksuojamas drėgmės perteklius.

Nors savaitgalį daugiau ar mažiau palijo visoje šalyje, vertinant agrometeorologines sąlygas pagal hidroterminio koeficiento (toliau – HTK) reikšmes, stichinė sausra ir toliau tęsiasi dviejose Pietų Lietuvos savivaldybėse – Elektrėnų ir Trakų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Varėnos rajone palijo kiek daugiau, tad stichinė sausra šiame rajone baigiasi.

Stichine sausra yra laikomos sąlygos, kai HTK < 0,5 išsilaiko ilgiau nei 30 dienų. Kai HTK < 0,5 išsilaiko 15–30 dienų, sausringas laikotarpis aktyviosios augalų vegetacijos metu laikomas pavojingu meteorologiniu reiškiniu.

Drėgmės sąlygos 2019 m. liepos 8 d.

Drėgmės sąlygos 2019 m. liepos 8 d.

Šios dienos duomenimis, labai sausa ir toliau išlieka Alytaus ir Kėdainių apylinkėse, sausringa – daug kur Rytų Lietuvoje, Pasvalio, Pakruojo, Radviliškio, Kelmės, Prienų, Šakių ir Palangos apylinkėse. Nedidelis drėgmės trūkumas fiksuojamas pavieniuose Pietų ir Rytų Lietuvos rajonuose, taip pat apie Joniškį.

Kitur šalyje vyrauja optimalios drėgmės sąlygos, o Mažeikių, Plungės, Telšių, Rietavo, Šilalės ir Šilutės apylinkėse, kur lietaus kliuvo daugiausiai, fiksuojamas drėgmės perteklius.

Žvelgiant į artimiausių patų orų prognozę, lietaus debesys lankysis daugelyje šalies rajonų, tad situacija šalyje turėtų toliau gerėti.

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą