Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Sinoptikai: šįkart kaitros pliūpsnis bus stipresnis

Publikuota: 2019 birželio 11 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Vos prieš savaitę į Lietuvą užsukęs atogrąžų oras trumpam leido atsikvėpti, o aukščiausia dienos oro temperatūra nuo 30–32 laipsnių savaitgalį „nukrito“ iki 21–26 laipsnių šilumos. Ypač vėsa pasijuto pirmadienio naktį, kai šiauriniuose rajonuose kai kuriose vietovėse fiksuota vos 5–7 laipsnių temperatūra.

Tačiau karštis vėl įsibėgėja. Vakar kai kuriuose pietiniuose rajonuose temperatūra vėl šoktelėjo iki 28–29 laipsnių. Šyla ir naktys: praėjusi naktis teįstengė atvėsti iki 12–16, o pajūryje ji sutapo su Baltijos vandens temperatūra – 18 laipsnių.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Tokia šiltėjimo tendencija rodo, kad į mūsų regioną vėl plūsta atogrąžų oras, kuris artimiausiomis dienomis dienos temperatūrą pakels iki 30–33, o vietomis ir iki rekordinės 35 laipsnių šilumos. Priminsime, jog pati karščiausia šio mėnesio diena užregistruota 2016 metais birželio 25–26 d. – Pakruojyje bei Elektrėnuose būta 35,4.

Artimiausių dienų sinoptinė situacija labai palanki karštam orui keliauti iš Europos pietryčių: anticiklono centras apsistos ties europine Rusijos dalimi, ir orui judant pagal laikrodžio rodyklę Lietuva pateks į karšto oro srautą. Ši oro masė gali prikaupti didelį kiekį drėgmės, todėl popiet dažnai kaupsis debesys, kurie ir šiandien, ir rytoj vietomis (didesnė tikimybė šiaurinėje šalies pusėje) gali prapliupti liūtiniais lietumis su perkūnijomis ir škvaliniais vėjo sustiprėjimais. Daugiau vietovių ir gausiau turėtų palyti ketvirtadienį bei penktadienį. Beveik iki savaitgalio karštis nesitrauks, laikysis aukšta santykinė oro drėgmė, todėl juntamoji temperatūra gali būti 5–7 laipsniais aukštesnė nei rodys termometrai. Atkreiptinas dėmesys ir į tvankias bei labai šiltas naktis – vargiai oras atvės žemiau 20 laipsnių, o vietomis galimi net 22–24 laipsniai.

Senka ir vandens telkiniai bei upės, o Neries ties Vilniumi debitas artimiausiu metu pasieks stichinį lygį – nukris iki gamtosauginio debito. Šiuo laikotarpiu reikėtų tausoti bei atsakingiau naudoti ir geriamą vandenį, kurio dažnai negailime laistydami žolynus ar gėlynus.

Nusistovėjus kaitrai ir labai aukštai saulės ultravioletinei spinduliuotei būtina imtis atsargumo būnant saulėkaitoje priemonių, pasirūpinti mažyliais ir senyvo amžiaus žmonėmis. Vanduo, pavėsis, pralaidi orui šviesi apranga, kepurė ar skrybėlė bei akiniai su UVI filtrais turi tapti pagrindiniais buvimo lauke atributais. Vidurdienį būtina iki minimumo mažinti fizinį aktyvumą, vengti labai didelių terminių kontrastų – ypač šaltų gėrimų, žemos temperatūros kondicionierių.

Gaivesnis atokvėpis numatomas savaitgalį – numatomi vasariškai šilti, šeštadienį beveik be lietaus, o sekmadienį vėl su trumpais lietumis bei perkūnijomis orai.

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą