Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Karštį keis lietus su perkūnija

Publikuota: 2019 birželio 07 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Virš Lietuvos ir toliau telkiasi labai šilta oro masė, išplitusi Rytų Europoje. Iš pietų į Lietuvą jau pradėjo keliauti daugiau vandens garų sukaupęs oras, susidarė palankios sąlygos popietinėmis valandomis augti jau masyviems kamuoliniams debesims, kilti perkūnijai ar net škvalui.

Penktadienio bei šeštadienio dienomis bus dar palankesnės sąlygos kartu su kopiančia į dangaus skliautą saule augti ir telktis kamuoliniams debesims. Popietinėmis valandomis daug kur sulauksime trumpo lietaus, kai kur gali lyti gana intensyviai. Trankiai griaudės perkūnija.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Penktadienį pūs stiprokas pietryčių vėjas, o kylant audros debesiui gali kilti net smarkūs trumpi vėjo gūsiai, siekiantys 15-20 m/s. Karščiausia diena numatoma šiaurės rytiniame šalies pakraštyje – ki 30-31 laipsnio karščio, čia lietaus debesys pasirodys vėliau bei lis menkiau. Didesnėje šalies dalyje aukščiausia dienos temperatūra svyruos apie 27-29 laipsnius šilumos. Užslinkus lietaus debesims temperatūra nukris bent 4-5 laipsniais.

Šeštadienio naktį debesys sklaidysis, tik nakties pradžioje dar kur ne kur užsitęs perkūnija. Naktį temperatūra nenukris žemiau 15-19 laipsnių šilumos. Įdienojus vėl kils perkūnijos debesys su trumpomis liūtimis, kai kur įsisuks stiprūs vėjo gūsiai. Temperatūra kils iki 25-30 laipsnių, bet jau antroje dienos pusėje vakariniame šalies pakraštyje atsisuks vėsesnis pietvakarių, vakarų vėjas.

Sekmadienio naktį jau vyks oro masių kaita, besiskverbiant gaivesniam orui, lydima lietaus, perkūnijos. Dieną Lietuvoje numatomi jau gaivesni, be lietaus orai. |Nestipriai pūs šiaurės vakarų vėjas. Temperatūra sieks 21-26 laipsnius.

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą