Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Praeitą naktį Šilutėje užfiksuotas 6,6 laipsnio šaltis (orų prognozė)

Publikuota: 2019 gegužės 08 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kur praėjusią naktį buvo šalčiausia. Anot specialistų, kaip ir buvo prognozuota, šalyje kandžiojosi šalnos.

Žemiausia temperatūra 5 cm aukštyje fiksuota Varėnoje, ten buvo net – 9,9 laipsnio Celsijaus. Utenoje buvo 7,8, Kaune -6,7, Šilutėje -6,6, Ukmergėje -5,8, Panevėžyje -5,4, Lazdijuose -5,3 laipsnio šalčio.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Ketvirtadienio naktį debesys išsisklaidys pietinėje Lietuvos dalyje, kitur bus mažai debesuota, lyti nebus iš ko. Vakariniuose rajonuose paryčiais pasirodys tankesni debesys, bet ir čia lietaus nenumatoma. Vėjas pasisuks iš pietryčių, rytų, pūs 4–9 m/sek. greičiu. Temperatūra naktį sparčiai kris, rytą termometrai rodys 0–5, pajūryje – 6–7 laipsnius šilumos, bet dirvos paviršių dar daug kur nubalins šalnos iki 0–5 laipsnių šalčio, o kai kur silpnai pašals ir ore. Dieną dangus daugiausia bus mažai debesuotas, lietaus nenumatoma. Pietryčių, rytų vėjas sustiprės iki 6–11 m/sek. Šaltai oro masei traukiantis ir dažnai šviečiant saulei oras šils sparčiau nei praėjusiomis dienomis – po pietų palepins 15–20 laipsnių šiluma.

Penktadienio naktį iš pietryčių Baltijos šalių link skubės ciklonas. Pradedant rytiniais rajonais debesuotumas didės, antroje nakties pusėje Aukštaitijoje pradės negausiai lyti. Pūs nestiprus rytų, pietryčių vėjas. Temperatūra naktį nekris žemiau 4–9 laipsnių šilumos. Dieną dar vienas žemo slėgio laukas priartės iš vakarų ir su minėtu ciklonu sudarys bendrą sistemą. Vyraus debesuoti su pragiedruliais orai, iki vakaro daugelyje rajonų palis. Nestiprus vėjas pūs iš pietryčių, rytų. Temperatūra įdienojus pakils iki 14–19 laipsnių.

Šeštadienį žemo slėgio sūkurys pamažu nyks. Naktį trumpi lietūs apsilankys dar daugelyje rajonų, dieną trumpai palis tik vietomis. Vėjas bus silpnas, besikeičiančios krypties. Naktį temperatūra pažemės iki 5–10, dieną pakils iki 13–18 laipsnių.

Parengta pagal www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą