Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Valdžiai nauji gamtos paveldo objektai nereikalingi

Publikuota: 2019 balandžio 01 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Šį ąžuolą siūloma skelbti saugomu gamtos paveldo objektu. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Šį ąžuolą siūloma skelbti saugomu gamtos paveldo objektu. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Šilutės dvaro senųjų kapinių komplekso teritorijoje augantį paprastąjį – bet tikrai ne paprastą – ąžuolą siūloma skelbti gamtos paveldo objektu. Tačiau vietos valdžios ši iniciatyva nedomina.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Paprastasis, bet ne paprastas

Šilutės dvaro senųjų kapinių komplekso teritorijoje, šalia Naujųjų apaštalų bažnyčios (už Šilutės halės), auga paprastasis ąžuolas. Jo apimtis maždaug 1,3 metro aukštyje – apie 5,2 m (nuotrauka dešinėje), o jo paties aukštis gali siekti visus 20, o gal ir daugiau metrų. Kitaip sakant, šis galiūnas beveik niekuo nenusileidžia garsiajam Pagrynių ąžuolui, kurio amžius, kaip manoma, gali siekti apie 300 metų. Skirtumas tas, kad pastarasis jau seniai paskelbtas valstybės saugomu gamtos paveldo objektu, o štai Šilutės mieste augantis senolis lig šiol nesulaukia deramo dėmesio.

Asociacja „Šilutės gražinimo draugija“, manydama, kad ir šis ąžuolas vertas didesnio valdžios ir visuomenės dėmesio ir globos, dar praeitų metų pavasarį, tiksliau, 2018-ųjų balandžio 20 d., raštu kreipėsi į rajono savivaldybės administraciją su pasiūlymu paskelbti šį galiūną saugomu gamtos paveldo objektu.

Saugomais gamtos paveldo objektais taip pat buvo siūloma skelbti kitus du šimtamečius ąžuolus, augančius H. Šojaus dvaro sodybos teritorijoje.

Valdžiai nauji gamtos paveldo objektai nereikalingi

Nepraėjo nė metai, kai Šilutės gražintojai sulaukė atsakymo. Ir tai tik po pakartotinio kreipimosi.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiosios specialistės Agėlos Skutulienės rengtame, administracijos direktoriaus Sigito Šepučio pasirašytame atsakyme teigiama, kad pradžioje minėtas ąžuolas auga teritorijoje, kuri yra registruota Nekilnojamųjų kultūros vertybių registre, esą todėl netikslinga jo skelbti Savivaldybės gamtos paveldo objektu. Kaip ir kitų minėtų dviejų ąžuolų, kurie taip pat auga Nekilnojamųjų kultūros vertybių registre registruotoje teritorijoje.

Tačiau vietos valdžia neatsisako išklaustyti pasiūlymų „dėl reikalingų techninių priemonių, kurios padėtų išsaugoti Savivaldybės teritorijoje augančius želdinius“.

Visuomenininkai nesiruošia nuleisti rankų

Šilutės gražinimo draugija, priešingai nei vietos valdžia, mato prasmę turėti rajone daugiau saugomų gamtos paveldo objektų, kurie, neabejojama, taptų naujomis lankytinomis vietomis tiek vietos gyventojams, tiek ir krašto svečiams. Todėl, jeigu vietos valdžia nepakeis savo nuomonės, visuomenininkai žada patys imtis minėtų ąžuolų priežiūros ir įprasminimo.

Planuojama pasikviesti į Šilutę medžių priežiūros specialistų – arboristų, kad patartų, kaip tuos paprastuosius – bet tikrai ne paprastus – šimtamečius galiūnus prižiūrėti, kaip sukurti jiems ilgo, sveiko ir saugaus gyvenimo sąlygas.

O ką manote jūs?

Kas labiau vertas „Sidabrinės nendrės“ premijos?

Rodyti rezultatus

Loading ... Loading ...

8 skaitytojų komentarai
Nelaikinas pasiūlijimas ataitinkamam išėjimui 2019 balandžio 1d., 13:015.20.107.167

(ikvepus tosamanės):
https://www.silute.lt/naujienos/naujienos/alyvmedziu-kalnelis-prie-savivaldybes/5996

Nuo Getsamanės Grotto Karčemundėj link Verdainės okupuojamų aukštumų plėtroj nuraust tvarkingai tiesų Kultūros Paveldo ir kitokio jau byskai asmenišku kultu liepsnoj kilnojamojojo gėrio nutekinimo suburbinėn Leton infraztruktūrą cu lekttorių co rekttorių bobcattakombomis po peteliškėmis pasigėrėjimo klombomis.
OČia dabar generalguberninė subkultūros norigacijos emigracijon linija eitų neaplenkiant t. sakant tos to Kissos beabjos seserijos Kalvarijų(STT musiskai,- t.t. masiskai perversinio Seselių viesinimo gretoskildinėse skalvosskeldinamo nenusisegant Tvarkingų skvarbaus seselio Teritorijų:
IČia, rasi atsiplėšus žemai iš vietos ir taip toliau pajudėjus lenta kryžiaus vėlgi čia čiup pat pasitinka krusefixas nuo busim , o „Tvarkoj busto Teisingumo“ rūmo Tik praėjusiems IIČia šitą catynės žinia andaroką pasiūloj sesėlės Subordas Tikraz ciadabare siūlo jau Okiai atsipust.
III Čia, jau po sočio kapų, pasirausus po obele biusto Her. Sudermano‘o , Liuterio evans sesėly L19 randas-bevardžio upelio Šyšos pavainikio (netikro)pakasto kapinių patvory viso to kolektorium aimanos gandas. Čioj vietoj crupt-corupt Karlas su Leone –telibim bamos transliuojamos nuo vietos vietos Vangeliškos MBangos. Vyniojos juosta, lenta riedlinkalės, o dabar disko laikmenoj per silute.lt kelionėn į Tilžę (ir dėlei ko- Wifinos prosytos padraikos ar ledinio Ic‘03perin atvėrimo perspektyvon) accer‘is minkštąja projekto laimi gundo.
IVČia kraštu Šv. Brunono palei istorijos gaisų hidrantą atkaklų palengva taputap minkštai pratapnoję ir nepo savojoj banko analų studijuot nesustoję, lankstu per išgriovą po kraštotyros tvora iš už būtojo vyr. post tamstos tprūūū tarpininko arklininko pasalų prieiname stačiakampiame sodne švenčiančią šeimyną. Dabar įsisavinimui įdiegiant innovacio polderines kuo žemesnes žiemos pralaidas vasaros pakasynoms pralaikas globalaus globstelėnų globaliai iš manių ir į manius globiamiems beglobiams globotiniams globoj globlinams gliaudyti jau visai nežemiškai gražų lyg atliekų iškilmingų skyrybų aikštelė, -žvaliai pažadėtą suburbinį kurminei mankčtukei globus‘ą (girdi –musiskyGaublį).
V aj€, ir VIČia nė kiek nesumur€ lankstu kalo nuo ėjimo esMėj contarabundes, prieiname Realinę Naudos maudą. Ne, 3D, ne-4 Kusko dykumos perlus (2 jau iš pašalo pertraukos skleidžias, kitų 3-4 visneadaruo nedėlios Karčemoj irgi Tilžės rėksniai (nexKurpurpavoliotieji) užsikimdami baidos. Ap€jus su Hugo Šojumi (lenas ledams gimtadieniui pratęstas) Vincu Kudirka (kalbėjom prie sušiuo ir beabejo tik apie tikėjimo tiltus) sukom buda votuos einančiom žiedu skylėm atitinkamą rozinį kartų.
VIIČia pri€j jau be M, bet su kuprine lengvai pilna lankų surišt Sekunnų link pats lapin Jankų Marčius. Visa 3ule labyn margyn -got ir takas. Mat ir dorai nespitrinę matėm: nuo Cintjoniškių Mišku pro jidiškapius pareidams, prie Sodų šakės gailiai apsidairis, didžvyris skūpiai prūsu braukė ašarą karčią. Tad per tam, tai kuo maloniaus atsilingavom nuo prieteliaus savo. Iki Tilžės, kur jojo, o ir kitų pranašių dabotuvės aukštai raudonas rūmas matos, lydėt novabūtin turėjen būtum dikčiom mes sarmatos. Mat k€uru kursu sklinda gandas (ne varpu ir net ne iš po varnos), kad tuoj tuoj VIIIogČia prie SOS medžių, skutu periu per VersusVerden Sil€sterSiba Suppernovos, minkštan lizdan pasleis kulturbundmasershmaiseris su panašia kurčiai aklu kulbit tuo kult-masiškai perėt ganytojo pakrapytas Bittenskas prie Komisso genderio gandras.
IXČia nepertolies gabaus ir regis vietos versle nuovokaus krašte inžinėjusio Gabės kaimyno gyvenimo būta. Spraudžiamės (Martins matyt jau rokuojas Sekkunom viduj) po Gabių posesinio/jugendestyliaus heimans langais apsčiai pasilenkę-bisky aukščiau kabo NKVD/MGB/SMERŠ grotų kryžiaus lenta jųjų biustinės štabo.
XČia priklibikšt y Gisselos Liepa, greta katros gimtąjį namą (fater Erich Bogushevsky)- greičiausiai pirmą autokarietinę- servisą prie vairo mokyklos tėtis smagiu Bauhauzu, galimai Sekunna&son Grosdrukmašinės prestatuką pasekęs, išstatė.
XČia nuo įtampų Šv. Kryžiaus ir Katalikų Bažnyčios gatvelėss jus saugoj saugiai saugo LIDL, AS ir VISKOZ gailiais sugijęs su giliai šešėlyje susijusių dabar kiek suglumusių giluminėse gilzėse kapsulių Liu Den Se Pong Pingo KeNovoPodlastSpotPisantinis parkas.
XIČiaCu nauda maudos naudotsimą gete samanų gebenių paveldą perrengtą rinkos avansui dabar bar bar jau Nabyron nuėję a capella su proto Columbay‘s be sąžinės rėjų pasijėn Cualumbarin leduose su abuojom Wifomis be abejo, neprikaini-SupperStarTT nu tan mutnanputtanautan (neTitikakos-kavaperskylutę) leidžia…
http://www.musuzodis.lt/mz/201803/str18.htm

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 14

Atsakyti

ktaras 2019 balandžio 2d., 08:5978.62.31.78
kartok kursa, rimtai. paūmėjimas akivaizdus

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 3

Atsakyti

Čia piliulės nektaro, 2019 balandžio 2d., 21:015.20.107.167

beabjo, kartokos, o kurčiam nedaumėjusiam – dabar pakart kurse mūsų archivaizdui rimtai peruos karčios.
Čia šį tęstinį lyk kąstinymusę dabar bandyk ryte ryt nekramtęs, rimtai beabju prisigerdams.
Močyt contra munde- by tik mačyt…dabok nykštį…
Omama opapai – ai čiut ai mačete…
Bus macyt:(;-#***

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 3

Anal-itikas 2019 balandžio 2d., 05:1978.62.27.35
Kad ąžuolas būtų saugus nuo užteršto oro, vandens, dulkių ir šunų reikėtų iškeldinti miestą.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 10

Atsakyti

P.S. 2019 balandžio 2d., 08:425.20.107.167

Čia Šilutės miestas dabar jaučia, beabejo, pusiau išsikėlęs. Liktinę čiamerinėmi palaikoms pusę dabar išraut nuo šaknų greituoju būdu įtampos kabelio kilpos bobkatu per statybos aikštelę, beabejo, kaip jo mat yra žadėta.
Kad čia žmogus būt saugus dabar nuo tvarkos teisingumo ir tikro melo, beabejo, maro, ne tik Ąžuolui, Ramziui, etc., bet ir Šv. Dvasiai, dar nelaukiant Velykų, čia nepaisant užteršimų plėtros laiko dulkėmis, dabar oriai prie vandens pravėdinus primusojusį protą, beabejo, derėtų atvert plačiau pragmatines širdis…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 5

Atsakyti

Kestutis 2019 balandžio 3d., 08:4290.131.32.28
Čia problemos iš viso nėra -medis auga saugomoje teritorijoje ir apsaugos reglamentas jau nustatytas!!!Tiesiog kažkam nepatinka,kad savivaldybe,nesikalba pagal Jų dūdelę .

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 5

Atsakyti

Bįrutė 2019 balandžio 3d., 15:175.20.107.167

Čia problemos nė išvisos nėr -mediena auga sau goblinų teritorijoje ir Lentpjūvės apsukos gatermentas jau nustatytas!!! Dabar HugoVarnos paleidimo keiso nešiotojas budi mūsuose beabjo bluosto nesudėjęs… Gal mažum čia dar verboms nuskynus-neteks dabar lapų griebt ir beabjo mūsų Kėkštui lenktis???
Tiesiog čia kožkam nepatinka, kad dabar neregė savibliadybė nesirango pagal mūsų papa K. Jųngo beabję dūdelę:(;-7#***- – -***

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Džiugiame 2019 balandžio 4d., 17:115.20.107.167

“…administracijos direktoriaus Sigito Šepučio pasirašytame atsakyme teigiama, kad pradžioje minėtas ąžuolas auga teritorijoje, kuri yra registruota Nekilnojamųjų kultūros vertybių registre, esą todėl netikslinga jo skelbti Savivaldybės gamtos paveldo objektu. Kaip ir kitų minėtų dviejų ąžuolų, kurie taip pat auga Nekilnojamųjų kultūros vertybių registre registruotoje teritorijoje.
Kaip jau įprasta lentpjūvės ir ant jos gamybinėje praktikoje, paskelbus bomžų ir invazorių ablavą (pjautynes) nepadeda jokia registracija juoblab tautinė ar mažlietuvės teritorijose deklaracija.
Taip Dvaro parke, newholanderio buldozeriui pervažiavus gluosniui kojas, bolekbobkatas apšaukė aną invazoriumi ir viešai grąsino hugsvarnėmis pakasynom. Geltonojo tilto žalias sargybinis tvirtas uosis be jokio perspėjimo kritęs slaptoje operacijoje, vėliau “apiformintas” dvigubu agentu- prisimetėliu uosialapiu klevu – teroristu pagautu su dinamito ryšuliu tykojusiu palei tecnnikos paminklą Sheiminyko, ogal net paties tuokart Čiadabaro.
Vėlgi ąžuolą drūtą nuo Tilžės ir K. Bažnyčios kampo nupūtė nežinioje į Letą, kaip ir Giselos saulėtai kupliai bet kukliai liepai pasaloj prispaudė eutanazijos eterio pavilgo nosinaitę.
Shindlerio sąrašas vyniojas vis greičiau lyg brakonieriaus hiplerio ritė… veda vakarop šviesos išdavikė… Beržai miršta stovydami. Dar ilgai styro jų trūnėsio paminklai. Stoiškai stovi šie.
Anie laukia. Kuomet Šiluteiperkavą ar anaipperŠilutę savaitėj nusiseks iš gulinčio Betullos (Gudobelių alėjoj, prie buv. a. a. Kraštotyros muziejaus, ar nuo H. Zudemano vakaruosna link ankstesnės autentiškos registracijos vietos) kūno smagiai pasityčiot…kaip ir kitose greitutinėse,
neišeinant iš registruotos paveldo teritorijos.
:€;-§/***

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą