Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Pamario mokyklos moksleiviai domisi politika

Publikuota: 2019 vasario 05 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos nuotr.Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos nuotr.

Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje ir vėl susibūrė Erasmus+ grupė. Dvidešimt keturi moksleiviai, kurių veiklą koordinuoja mokytoja I. Ambrulaitienė, o jai padeda V. Jančauskienė, V. Stanišauskienė ir A. Grigalienė, vykdo naują projektą „Raise Your Voice, Cross your Borders“.

Penkios šalys – Lenkija, Italija, Portugalija, Olandija ir Lietuva – šiuo projektu sieks paskatinti jaunimą domėtis politika ir dalyvauti joje.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pirmuosius žingsnius projekto dalyviai žengė jau sausyje. Jie susitiko su Šilutės rajono mero pavaduotoju Algiu Bekeriu ir politike bei tarybos nare Sandra Tamašauskiene, kurie atsakė į paruoštus klausimus apie politiką ir valdžią.

Moksleiviai buvo aktyvūs: uždavinėjo klausimus, komentavo atsakymus, dalinosi savo nuomone. Jiems iš pirmųjų lūpų rūpėjo sužinoti, kokia yra politiko duona, kaip valdoma valstybė.

Pokalbių metu paaiškėjo, kad Šilutės rajono savivaldybės taryboje jaunų žmonių yra vienetai, nors kalbintieji tarybos nariai pripažino, kad jauni žmonės yra labai aktyvūs ir iniciatyvūs, o jų veikla taryboje skatina naujoves. Šie susitikimai buvo skirti išvykai į Portugaliją ir projekto veikloms šioje šalyje. Jų medžiaga buvo pristatyta partneriams.

Džiugina tai, kad po pokalbių moksleiviai pajuto savo svarbą, suprato, kad jų domėjimasis politika yra sveikintinas. Kas žino, gal grupės nariai ateityje taps rimtais politikais.

Viltė Štakaitė, 7 klasė

3 skaitytojų komentarai
UžJaunimą 2019 vasario 5d., 20:0290.131.47.96
Džiaugiuosi, kad atsirands aktyvaus, besidominčio politika jaunimo.
Iš ties didelė nuoskauda ta, jog XXII a. O jaunų politikų rajono taryboje mažai, skaudžiausia, kad po kiekvienų rinkimų lieką tie patys senjorai užsėdę vietas.
Ar jums ne gėda? Užleiskit naujiems, jauniems žmonėms, ne tas laikas, kada rajoną reikia valdyti seniams su pasenusiu mąstymu. Ši problema yra pasekmė to, kad jaunimas emigruoja…
Pasidomėkit prieš rinkdami.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 0

Atsakyti

Jau 2019 vasario 9d., 20:4078.62.31.1
Bet jeigu iš to jaunimo išaugs tokie politikieriai,kaip laurinaitis,porzingis,kazlauskas,žebelienė ir daug panašių,tai gero gyvenimo Šilutei nematyti

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

hmm 2019 vasario 10d., 09:3184.46.235.34

Pražvelgus rinkiminius sąrašus jauniausių daugiausia pas konservatorius.. O socialdemokratai kažkoks košmaras, vieni “ūsuoti bebrai” pažvelgus.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą