Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: užstrigusios įkurtuvės

Publikuota: 2019 vasario 04 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

15min.lt nuotr.15min.lt nuotr.

Kad neužšaltų, Šilutės ugniagesių technika glaudžiasi už kelių kilometrų.

Rudenį į naują pastatą įsikelti svajoję Šilutės ugniagesiai toliau glaudžiasi šimtamečiame pastate. Nugriovus šalia buvusius garažus, vietoj kurių iškilo naujas, tačiau iki šiol pilnai neįregistruotas pastatas, dalį automobilių ugniagesiai priversti laikyti kelios minutės nuo savo būstinės. Ugniagesių vadovybė teigia, jog buvo pravesti mokymai, ir gyventojai dėl saugumo gali būti ramūs.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Gavus iškvietimą ugniagesiai nelaimės vietoje turi atsirasti kuo greičiau. Iki Šilutės ugniagesių laikomų didžiųjų transporto priemonių, kurios glaudžiasi Šilutės šilumos tinklų teritorijoje esančiuose garažuose, yra apie 3–4 minutės kelio. Ten, už maždaug poros kilometrų laikomi du automobiliai. Vienas laikomas ugniagesių pašonėje. Šilumos tinklai yra priglaudę ir potvynių metu itin pasitarnaujančią amfibiją.

Per savaitę Šilutės ugniagesiai kviečiami keletą kartų. Pasitaiko, kai iškvietimai pasipila vienas po kito.

Sulaukę iškvietimo ugniagesiai sėda į visureigį ir lekia didžiųjų transporto priemonių link. Lauke šių transporto priemonių laikyti neleidžia oro sąlygos. Dėl šalčio gali užšalti siurbliai. Vasarą automobiliai laikomi lauke, visai šalia ugniagesių komandos.

Situacijos diktuoja ir reikiamos technikos poreikį. Jei nutiktų nelaimė ant ledo, ugniagesiams tektų skubėti ir pirmyn, ir atgal, mat nuvykus pasiimti gaisrinių mašinų atgal gali tekti grįžti užsikabinti priekabą su valtimi. Šios minutės itin svarbios, jei nutiktų nelaimė, kai į ledą įlūžtų žmogus. Vienas šaltinis 15min teigė, jog suvažinėti pirmyn ir atgal užtruktų papildomas 7–8 minutes.

Pernai žiemą ugniagesiams buvo leista automobilius laikyti naujai iškilusiuose garažuose, kurie visai jų panosėje. Šiemet situacija kitokia. Aplinkybės pasikeitė, kuomet statybos rangovui, bendrovei „Infes“, jau dukart nepavyko pastato įteisinti. Valstybinė statybų komisija abu kartus surašė pastabas, kokie trūkumai turi būti panaikinti.

Teigiama, jog bendrovė dėl susidariusios situacijos kreipėsi ir į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą ir Aplinkos ministeriją.

Pastatas stovi, naudotis negali

Pasak Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Mariaus Garbenio, rangovas nėra užbaigęs visų procedūrų, kurie numatyti sutartyje, valstybinė statybos komisija pastato nepriėmė ir jo eksploatuoti kol kas negalima.

„Iš rangovų pusės buvo rašyti departamentui skundai. Iš tikrųjų, labai gaila, kad ugniagesiai negali įsikelti. Gyvena virš šimto metų pastate, šalia, per langą vos už 50 m mato naują pastatą. Situacija labai keista, bet viskas priklauso nuo rangovo. Įsikelti, pagal rangos sutartį, galima tik tada, kai pastatas priduotas valstybinei komisijai. Negalime įeiti, kad nesusiklostytų tokia situacija ir nebūtų vertinimų, kad mes kažką sugadinome. Mes, priešgaisrinės specialistai, neturime jokio intereso nei stabdyti, nei vilkinti“, – sakė M.Garbenis.

Jo teigimu, mašinos iš tiesų stovi tiek senuose garažuose, tiek garažuose Šilutės šilumos tinklų teritorijoje, kuri už kelių minučių kelio.

„Kas liečia aliarmavimą, esame atidirbę sistemą, telpame į visus laiko standartus. Aišku, tai kelia didelių nepatogumų, tiek darbuotojams, tiek normaliai žiūrint, viskas turi būti vienoje vietoje“, – sakė M.Garbenis.

Ramina gyventojus

Trejus metus trukusios ir apie 1,5 mln. eurų kainavusios statybos turėjo būti baigtos birželį, vėliau terminas atidėtas iki spalio. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento viršininko pavaduotas Mindaugas Kanapickas 15min teigė, jog šilutiškiai dėl saugumo „vienareikšmiškai gali būti ramūs“.

„Mums patiems nepatogumas, negalim pabaigti šito projekto. Kas liečia procesus, pernai buvo priimti sprendimai dėl pajėgų perdislokavimo Klaipėdos apskrityje, užtikriname paslaugą visuomenei. Jei būtume neatlikę pajėgų dislokavimo galėjo niuansų dėl reagavimo galėjo kilti. Funkcijos yra užtikrinamos“, – sakė M.Kanapickas.

Jo teigimu, tikėtasi, kad pastatas bus įteisintas laiku ir planuota į Šilutę perdislokuoti stambesnę gelbėjimo techniką, tačiau kol kas jos nėra kur patalpinti, tad ugniagesiai naudojasi mažesne, tačiau funkcijas ji užtikrina.

„Kuo ypatinga Šilutė – yra sezoniškumas, kuriam daro įtaką potvyniai. Kai kyla grėsmė ar prasidėjęs potvynis, tarnyba techniką persidislokuoja, roges, valtis, kostiumus laiko parengtyje, kad galėtų dirbti apsemtose zonose. Priklausomai nuo sezoniškumo, įrangos kiekis perdislokuojamas“, – pasakojo pavaduotojas.

Vadovybė tikisi, jog artimiausiu metu situacija išsispręs ir ugniagesiai galės dirbti moderniomis sąlygomis.

Rangovai tyli

Pagrindinis projekto rangovas, bendrovė „Infes“, 15min apie situaciją komentaro nepateikė. Į klausimus žadėję atsakyti atstovai, per savaitę nerado laiko.

„Infes“ puslapyje skelbiama, jog 2014 metais pradėtas priešgaisrinės gelbėjimo stoties įrengimo projektas.

„Pastatas projektuojamas dviejų aukštų, įrengiant pagrindinius garažus pastato priekyje ir papildomus šalutinio kiemo pusėje. Pastate taip pat įrengiamos mokymosi, apsaugos priemonių ir persirengimo patalpos, dušai, sanitariniai mazgai, sporto salė, darbo kabinetas, poilsio patalpa, valgymo kambarys ir apsauginių priemonių plovimo bei džiovinimo patalpos. Projektuojamas ir specialus mokymo bokštas lauke“, – tokia informacija skelbiama bendrovės puslapyje.

Jurgita Andriejauskaitė, 15min.lt

1 skaitytojų komentaras
Antanas 2019 vasario 5d., 06:5988.119.137.197
Kodel Vydūno sporto salė gali būti naudojama nepriduota? O gaisrinės patalpos ne?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą