Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Orai šils, bet nebus malonūs

Publikuota: 2019 sausio 28 Kategorija: Aktualijos, Orai

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Laukia tai sniegas, tai šlapdriba.

Pirmadienį Lietuvos orus lems iš vakarų keliaujantis ciklonas. Dangų niauks storas pilkų debesų šydas. Apysmarkis pietryčių vėjas nešios ne tik krintančias snaiges, bet naujai klostys ir jau iškritusį sniegą. Vietomis vis dar teks saugotis slidžių ruožų kelyje bei ant šaligatvių. Mūsų krašto link pajudėjus šiltesnio oro masei temperatūra įdienojus daug kur pakils iki 1-5 laipsnių šalčio, Vilniaus ir Utenos apskrityse vyraus 6-7 laipsnių šaltis, o štai pajūryje, Šilutės bei Tauragės apylinkėse termometrai rodys apie 0 laipsnių.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Antradienį besilankantys krituliai taipogi bus ganėtinai intensyvūs ir gausūs. Naktį Tauragės, Marijampolės, Kauno ir Šiaulių apskrityse sniego dangos storis padidės 3-5 cm, kitur šalyje 1-2 cm. Pučiant stiprokam vėjui vietomis pustys. Nakties pradžioje temperatūra daug kur sieks 3-8 laipsnius šalčio, vakariniuose rajonuose vietomis išliks apie 0 laipsnių. Ryto valandomis jau didesnėje šalies dalyje vyraus artima nuliui temperatūra.

Antradienio dieną nemažai sniego sulauks Žemaitija ir šiauriniai rajonai. Kai kur sniegas ims kaitaliotis su šlapdriba. Keičiantis kritulių būviui formuosis lijundra ir plikledis. Vakarėjant vėjas rims. Temperatūra pasiskirstys nuo 1 laipsnio šalčio rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros.

Trečiadienį kritulių kiekis sumažės, iš debesų daugiausia kris snaigės, bet vietomis jas paįvairins ir lietaus lašai. Naktį krentant temperatūrai iki 0-5 laipsnių šalčio, kelius ir šaligatvius dengs plonas ledo sluoksnis, bus labai slidu. Dieną su nedideliais mišriais krituliais teks susidurti tik pajūryje ir Vakarų Žemaitijoje bei pietrytiniuose rajonuose. Vietomis tikėtina silpna lijundra ir plikledis. Termometrai rodys nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį naktį trumpam sustiprės aukštesnio slėgio laukas. Atsiradus pragiedruliams plevens nebent pavienės snaigės, o štai šalimo procesui niekas netrukdys ir rytą teks prisiminti ką reiškia 5-10 laipsnių šaltis. Žinoma, nereikia pamiršti ir apie plikledį, kuris slidins kelius daugelyje vietovių. Dieną debesuotumas vėl didės, ciklonas atneš sniego. Tik šį kartą jis atslinks iš pietryčių, tad gausiau pasnigs pietiniuose ir rytiniuose rajonuose. Temperatūra svyruos tarp 4 laipsnių šalčio šalies šiaurės vakaruose ir 1 laipsnio šilumos pietrytiniuose rajonuose.

Penktadienį minėtas ciklonas paskleis savo šilumą ir naktį vyraujantis sniegas bei šlapdriba, dieną daug kur virs lietaus lašais. Susidarys palankios sąlygos formuotis rūkui, lijundrai, plikledžiui. Vėjas išliks nestiprus bei toliau rinksis rytines kryptis. Naktį pašals iki 1-6 laipsnių šalčio, dieną bus nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

Savaitgalį šiltesni, apie 0 laipsnių, orai tęs sniego dangos tirpinimą, o mišrūs krituliai tik dar labiau paspartins šį procesą.

www.meteo.lt inf.

Rašyti komentarą