Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Maisto atliekų nerūšiuojančioms savivaldybėms ministerija grasina sankcijomis

Publikuota: 2019 sausio 24 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

am.lrv.lt nuotr.am.lrv.lt nuotr.

Aplinkos ministerija dar kartą primena savivaldybėms, kad Valstybinis atliekų tvarkymo 2014-2020 m. planas jas įpareigojo iki 2019-ųjų įdiegti maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimą bei surinkimą. Laiku ir tinkamai vykdyti tokį įpareigojimą reikalauja Atliekų tvarkymo įstatymas. Tad kiekviena savivaldybė privalo sudaryti galimybes gyventojams atliekų rūšiavimui skirtose vietose atskirai rūšiuoti biologiškai skaidžias – žaliąsias ir maisto – atliekas ir organizuoti jų išvežimą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Tačiau, kaip sakė Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vadovė Agnė Bagočiutė, daugelis savivaldybių vis dar nepaiso šio įpareigojimo. Todėl ministerija siūlo numatyti finansinę atsakomybę už nevykdomus atliekų tvarkymo reikalavimus ir nustatyti sankcijas. Šiuo tikslu jau yra parengtas Atliekų tvarkymo įstatymo pataisų projektas.

„Šilutės ETA Žinios“ jau kreipėsi į rajono savivaldybės administraciją su prašymu suteikti informacijos, nuo kada ir kaip maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimas bei surinkimas bus organizuojamas Šilutės rajone.

Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, pagal Direktyvos dėl atliekų reikalavimus iki 2023 m. gruodžio 31 d. turi užtikrinti, kad biologiškai skaidžios atliekos, tarp jų ir maisto, būtų surenkamos atskirai arba atskiriamos ir perdirbamos ten, kur jos susidaro.

Specialieji maisto atliekų surinkimo ir vežimo reikalavimai mūsų šalyje įsigaliojo dar 2012 m. spalį – juos numatė aplinkos ministro patvirtinti Minimalūs komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimai. Išsamesnius reikalavimus biologiškai skaidžių atliekų surinkimui ir talpoms nustato Atliekų tvarkymo taisyklės.

Kaip geriausiai surinkti maisto ir virtuvės atliekas, kur ir kaip jas apdoroti, turi spręsti pačios savivaldybės. Tai sėkmingai jau daroma Alytaus regione. Čia savivaldybės šias atliekas atskirai surinkinėti pradėjo dar praėjusiais metais.

Netrukus bus paskelbta Aplinkos ministerijos užsakymu baigiama rengti studija, kaip technologiniu, ekonominiu ir aplinkosauginiu požiūriu efektyviausiai apdoroti maisto atliekas, įvertinus dabartinės infrastruktūros panaudojimo galimybes. Studija padės išsiaiškinti, ar reikia dar išsamiau reglamentuoti šią atliekų tvarkymo sritį.

am.lrv.lt inf.

4 skaitytojų komentarai
Vaclovas 2019 sausio 25d., 11:2090.131.39.63

Tiesa , šį rytą suregavę į vakarykštį pranešimą ” Šilutės Būstas ” atlėkė du gizeliai net su dviem kompanijos autobiliais pažiūrėti didžiojo renovatoriaus ” KAMAROVO ” broko , kaip tas nemoka laiptinės vidinių durų įstatyti , kuris kaip sakė gizeliai : ” tik gal gali mokėti šiukšles renovuoti ? … . – pasitarkite su jo , o gal ir … tiks į renovuojamų šiukšlių – karjieros savibledoje vadus ? .

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 3

Atsakyti

Vaclovas 2019 sausio 25d., 12:5290.131.39.63

… Ne kniskite čia proto – planuoja vėl kaip pamelšyi valstiečiams ir miestiečiams kišenes. Mat vėl gąsdinimai surinkimo kainų didinimu per baudas baudomis . Tie patys šiukšlių surinkimo gizeliai juokiasi , kad vis tiek į vieną šiukšlių rinkimo mašiną pila šiukšles , o taip mužikai , vėl pakels kainą prisidengę ” šiukšlių teisių įstatymo ” vykdymo pažeidimą pritaikę Šakalinės ” vaikų teisių ” įstatymą , kaip pamatinį pagrindą gal šiukšles atims dykai . Tegul pasikviečia ” didijį renovatorių “Kamarovą ” vadovauti , galės ir ” vandenų ” genliokajuj kolegai šiukšles ir fekalinius šūdus rušiuoti ir iš Ramybės g . vežioti vežiuoti ir rušuoti … .

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

Atsakyti

Vaclovas 2019 sausio 25d., 15:0890.131.39.63

… Jūs žmonys net nežinote , kaip dar nuo 2012 m . moka fekalijų šūdų šiukšles renovuoti ” Šilutės vandenys ” genliokajus Alfredas Markvaldas . Tada tik sužinojau ir patyriau infarktą ir insultą – negrįštamas jų pasekmes . Tada ” vandenų ” genliokajus gavęs iš savibledos užsakymą Ramybės g . lauko fekalinės kanalizacijos projekto vykdymui už ES lėšas ( tam yra kiti vykdymo reikalavimų kriterijai ) su eksmerės D . ir administratorias Kamarauskio dabartinio genrenovatoriaus ” Kamarovo ” palaiminta užduotį su ES lėšomis pastatyti Ramybės g . lauko fekalijų kanalizacijos liniją . Tai buvo geras grobio kasnelis ” vandenų ” genliokajui . Jis savyje džiugavo autoritetu galiunu esas , jis su malonumu pasitelkė ” vykdymui ” psichloginį smurtą , patyčias ir viską ką tik galėjo – ES projekto broką , o tai nedovanuoja ES ir LR STATYBOS ĮSTATYMAS , tą purvą vėliau gynė ir atsigynė ekemerė su administratoriumi ir kol kas brokas gyvoją – ar ilgai į tai pro pirštus žiūrės prokuratūra su LR APLINKOS ministerija ? – PPROJEKTAS su ES LĖŠŲ PAGALBA buvo ir dabar tebėra IŠDULKINTAS į Ramybės g . du pirmus sklypus . Čia visai nestatė fekalijų šulinių ant surinkimo linijos nors projekte vienas pažimėtas , antras taip pat tik dausuose . Genliokajus nuėjo tiesiausią ” kelią ” stebėti ” aukas ” kaip , kada , kuo šika ir dar tebedūsauja jo EKSPERMENTAI . … Tai va savibledos tuometinė merė ir administratorius dar 2012 m . domėjuosi ir kaifavo fekalijų šiukšlių ” projektu ” – šikit , bet ne į savibledos puodą ! … . Čia buvo komentaruose užsiminta tiesos , kad šūdas neskęsta , o smirda pakol BROKO sąlygomis gyvena ! .

Pakol

mui

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 3

Atsakyti

Vaclovas 2019 sausio 25d., 15:4290.131.39.63

P . S . … nekreipkite gerbiamieji dėmesio į paskutines 8 raides ankstesniame komemtare – tai insulto pasekmės – parlyžius . Geiskime , kad tokie Šilutės savivaldybės brudai ne būtų savivaldybės akiratyje ir jos statytinių sąrašuose , o ” Stamelai ” – asmeniškai Liepiui nesusidėti ir nebendrauti psichiniam sąmokslui kaip pats buvai sąmoningai auka – o gal tave išdurė per eksosencionizmo sensą … ? .

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą