Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės ligoninėje atliekamas Holterio 24 valandų monitoravimas

Publikuota: 2019 sausio 02 Kategorija: Gyvenimas, Sveikata

Gydytoja-kardiologė A. Dmitrijevienė. (www.silutesligonine.lt nuotr.)Gydytoja-kardiologė A. Dmitrijevienė. (www.silutesligonine.lt nuotr.)

Širdies ritmo sutrikimai būdingi ne tik vyresniems, bet ir jaunesniems pacientams. Tai patvirtino prieš keletą mėnesių prie VšĮ Šilutės ligoninės kolektyvo prisijungusi gydytoja-kardiologė Audronė Dmitrijevienė. Ji pastebi, jog vis jaunesni pacientai skundžiasi įvairiais širdies permušimais, retu pulsu ar dusuliu, todėl, pajutus panašius simptomus, kardiologė ragina nedelsti ir atvykti konsultacijai.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Siekiant kuo tiksliau diagnozuoti širdies sutrikimus, gydytoja A. Dmitrijevienė Šilutės ligoninėje atlieka Holterio 24 valandų monitoravimą.

-Kas yra Holterio 24 valandų monitoravimas arba tiesiog Holterio monitoravimas?

-Tai tyrimas, kai 24 valandas yra nepertraukiamai registruojama kardiograma. Holterio monitoravimas atliekamas norint įvertinti paros širdies ritmą, galimus ritmo sutrikimus. Tai leidžia atskirti pacientus, kuriems reikalingas širdies stimuliatorius ar defibriliatorius.

-Kam skiriamas šis tyrimas?

-Skiriamas tiems pacientams, kurie skundžiasi širdies permušimais, tahikardijomis, kai dažnai netenka sąmonės, fiksuoja retą pulsą pats žmogus arba gydytojas konsultacijos metu.

-Kaip atliekamas šis tyrimas?

-Pacientui ant krūtinės užklijuojami lipdukai – elektrodai. Jie plonais laidais sujungiami su mažu aparatu, kuris pritvirtinamas prie specialaus elastinio diržo, apjuosiamo per liemenį. Pacientas su juo miega, valgo, vaikšto, bėgioja, dirba… Gyvena ir dirba savo įprastus darbus. Tiesa, tuo paros metu negalima liesti elektrodų, praustis duše ar vonioje. Širdies ritmas įrašomas į aparato atmintį. Po paros laiko pacientas apsilanko dar kartą pas gydytoją, jam nuimamas aparatas. Tada aparatukas sujungiamas su kompiuteriu, kuriame yra specialios programos ir vykdoma analizė. Analizė gali užtrukti nuo 15 min. iki 3 valandų ar ilgiau.

-Kaip vertinami tyrimo rezultatai?

-Pirmiausiai, vertinant širdies ritmo sutrikimus, nustatoma, ar yra ir kiek yra „permušimų“ . Jei širdies „permušimų” yra mažai – jų nereikia gydyti antiaritminiais vaistais. Kitu atveju pasiūlau išsitirti kalio ir magnio kiekį kraujyje, pasitikrinti skydliaukę. Vertinant rezultatus įvertinamas, koks per parą buvo rečiausias pulsas (bradikardija), koks dažniausias (tachikardija). Dar gali būti aptinkami tokie ritmo sutrikimai kaip prieširdžių virpėjimas, plazdėjimas. Šis tyrimas labai svarbus siekiant patikslinti širdies ligos pobūdį ir paskirti patį efektyviausią gydymą.

www.silutesligonine.lt inf.

2 skaitytojų komentarai
Taigi 2019 sausio 3d., 18:1378.62.16.43

negaliu dabar atvykti,nes biurokratai neleidžia, laukiu kada eilė prieis,o eilė sausio pabaigoje,bet vargu ar beprireiks nes vis stiprėja skausmas.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Juozas 2019 kovo 13d., 13:4778.57.203.114

Norėčiau sužinoti kada galima prisiregistruoti pas kardiologę Dmitrijevienę, nes nuo sausio mėn. neįmanoma prisiregistruoti.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą