Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atliekų tvarkymas: Šilutės gyventojams – gera naujiena

Publikuota: 2018 gruodžio 17 Kategorija: Aktualijos, Rajone, Savivaldybėje

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės rajono gyventojams pinga komunalinių atliekų tvarkymas.

Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą kintamoji dalis gyvenamosios paskirties objektams nuo 2019 m. sausio mažės nuo 0,07 iki 0,06 euro už vieną kvadratinį metrą per mėnesį (didžiausias apmokestinamas plotas ir toliau išliks 100 kv. m).
Toks sprendimo projektas jau apsvarstytas savivaldybės tarybos komitetuose, o galutinis sprendimas dėl naujo tarifo turėtų būti priimtas šį ketvirtadienį įvyksiančiame tarybos posėdyje.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Per 2010 – 2012 metus susidariusi skola atliekų vežėjams ir tvarkytojams jau padengta.
Todėl rajono gyventojams ir mažinama vietinė rinkliava, tiksliau, jos kintamoji dalis, mat pastovioji dalis, kuri mokama už nekilnojamojo turto objektą, ir toliau išliks tokia pat – 3,48 Eur per metus.
Be to, kitąmet planuojama keisti surenkamų ir į regioninį sąvartyną išvežamų komunalinių atliekų apskaitos metodiką, kuri, tikimasi, ateityje leis dar labiau sumažinti vietinę rinkliavą.
Yra naujienų ir garažų savininkams: po Naujųjų jiems bus skaičiuojama tik pastovioji metinė rinkliavos dalis – 3,48 Eur už garažo boksą, be to, prie garažų bendrijų neliks komunalinių atliekų konteinerių, todėl garažų savininkams teks naudotis bendrais konteineriais, o komunalinėms atliekoms nepriskiriamas atliekas vežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę Rumšuose.
Komunalinių atliekų surinkimu ir išvežimų į regioninį sąvartyną Šilutės rajone rūpinsis UAB „Ecoservice Klaipėda“.

5 skaitytojų komentarai
Žmogus 2018 gruodžio 17d., 14:2778.62.22.211
Labai keista ir dar kaisčiau
“Per 2010 – 2012 metus susidariusi skola atliekų vežėjams ir tvarkytojams jau padengta.
Todėl rajono gyventojams ir mažinama vietinė rinkliava, tiksliau, jos kintamoji dalis, mat pastovioji dalis, kuri mokama už nekilnojamojo turto objektą, ir toliau išliks tokia pat – 3,48 Eur per metus.”
“Per 2010 – 2012 metus susidariusi skola atliekų vežėjams ir tvarkytojams jau padengta.
Todėl rajono gyventojams ir mažinama vietinė rinkliava, tiksliau, jos kintamoji dalis, mat pastovioji dalis, kuri mokama už nekilnojamojo turto objektą, ir toliau išliks tokia pat – 3,48 Eur per metus.”
Pagal pateiktą informaciją susidaro įvaizdis, kad skolą padengė gyventojai permokėdami už atliekų tvarkymą, t. y. už gyventojams suteiktas lengvatas. Už suteiktas lengvatas nepriemoką privalėjo (ir privalo) dengti iš savivaldybės biudžeto.
Sunku paaiškinti, kaip ir kokiu būdu garaže susidaro buitinės atliekos už kurias reikia mokėti. Gal Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjo automobilis garaže maitinasi. Kodėl individualių namų garažai nėra apmokestinti, jie taip pat gamina buitines atliekas.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 11 Thumb down 8

Atsakyti

Anevas 2018 gruodžio 17d., 15:3978.62.26.1
Čia jokio skirtumo dėl kel. eur. primokėjo-dadėjo,nesvarbu ar turi garažą.Kitai metais meras ir balkonus tikriausiai apmokestinti reikės lėšų surinkt “šanhajaus”šiukšlėm išvežti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 6

Atsakyti

Anal-itikas 2018 gruodžio 17d., 21:2778.62.27.35
Nušalintas Rimkus ir atliekos atpigo!

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 5

Atsakyti

algimantas 2018 gruodžio 18d., 16:5384.15.176.166
pirmiausia pabrangino – o dabar , prieš rinkimus , vaizduoja atpiginimą . Žinokime , kad už atliekų pabranginimą ( t. y. nuėmė nuolaidas už rūšiavimą ) esame dėkingi šiems ponams : Žebelienei , Kainovaičiui , Pupšiui , Pozingiui ir kt. dabartiniams ” valdžėnams ” . Tad vieną sykį susipraskime – ir atėję į rinkimus nebalsuokime už juos . Juk matote , kas dedasi . Jie siekia tik sau naudos .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 4

Atsakyti

stasys 2018 gruodžio 19d., 05:0678.62.16.44
Komunalinių atliekų surinkimu ir išvežimų į regioninį sąvartyną Šilutės rajone rūpinsis UAB „Ecoservice Klaipėda,o administravimą ir kontrolę vykdo Šilutės rajono savivaldybė.Iš esmės rinkliava nesumažėjo.1 t.atliekų kaina išliko ta pati,nebus atsiskaitymo už atliekų kiekį,atliekų rūšiavimas nebeįdomus (2016 m.rajono taryba rūšiavimą pabrangino 15%).

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 4

Atsakyti

Rašyti komentarą