Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ekspedicija po Švėkšnos apylinkių piliakalnius

Publikuota: 2018 rugsėjo 03 Kategorija: Kultūra, Paveldas

H. Šojaus muziejaus nuotr.H. Šojaus muziejaus nuotr.

Rugpjūčio 22 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejus organizuotos ekspedicijos po Švėkšnos apylinkes metu buvo aplankyti Pavilnučio, Jomantų, Paulaičių, Gedikų, Lekių ir Šiūparių piliakalniai. Ekspedicijoje dalyvavo Šilutės Hugo Šojaus muziejaus muziejininkai.

Ekspedicijos metu buvo atlikta aplankytų piliakalnių fotofiksacija, įvertinta jų būklė, lyginant su ankstesnių ekspedicijų metų surinkta medžiaga.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Prieš ekspediciją buvo surinkta mokslinė ir kraštotyrinio pobūdžio informacija apie aplankytus objektus. Taip pat buvo kartografuotas ekspedicijos maršrutas ir aplankyti piliakalniai.

Didžioji dalis ekspedicijos metu aplankytų piliakalnių buvo gana sunkiai prieinamose vietose ir gana tankiai apaugę medžiais, o tai apsunkino fotofiksaciją. Dydžiu ir gynybiniais įrenginiais (pylimais ir grioviais) labiausiai išsiskyrė Jomantų ir Šiūparių piliakalniai. Pastarojo aikštelės kraštuose yra išlikę XX a. I pus. iškasti apkasai.

Ekspedicijos metu surinkta informacija padės muziejininkams ateityje rengti naujas edukacines programas, ekskursijas bei rašyti mokslinius straipsnius, susijusius su Šilutės rajono arba Lamatos mikroregiono piliakalniais ir nuo jų priklausomais kitais archeologiniais paminklais.

Muziejaus inf.

Rašyti komentarą