Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Į pamarį kviečia šeštasis Kintų muzikos festivalis

Publikuota: 2017 liepos 11 Kategorija: Kultūra, Naujienos

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Liepos 21 – rugpjūčio 4 dienomis jau šeštąjį kartą Kintai taps vieta, pritraukiančia profesionalios modernios ir klasikinės muzikos pasiilgusią publiką.

Kaip rašoma organizatorių pranešime spaudai, stulbinanti vieta prie Kuršių marių, netoli Baltijos jūros, kasmet virsta kūrybiniu įkvėpimu Europoje jau pripažintam jaunam kompozitoriui Gediminui Gelgotui, taip pat meninių dirbtuvių vieta Naujų idėjų kameriniam orkestrui NIKO – styginių ansambliui, žinomam dėl šiuolaikiško ir patrauklaus naujos muzikos atlikimo.

Šių muzikų kvietimu, Kintų muzikos festivalyje kasmet koncertuoja pripažinti atlikėjai iš Europos, Azijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

2017 metais tarptautinė EFFE („Europa festivaliams, festivaliai Europai”) organizacija, įvertinusi aukštą Kintų muzikos festivalio meninį lygį ir jo regioninę, respublikinę bei tarptautinę svarbą, dar dvejiems metams pratęsė KMF narystę EFFE organizacijoje.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

„Kintų muzikos festivalis yra išskirtinis, nes ne tik koncentruojasi į koncertų stilistikos įvairumą ar kontrastingumą, bet ir siekia pristatyti muziką ir atlikėjus, kurie tarsi vienas organizmas intuityviai juda ta pačia kryptimi, yra vienijami ne visada žodžiais išreiškiamu, bet aiškiai juntamu artistiniu ir asmeniniu bendrumu. Mes tarytum priklausome bendram ratui, panašiai siekiame komunikuoti su klausytoju. Būtent šio meninio branduolio buvimas nulemia labai aiškiai juntamą festivalio idėjinį, stilistinį vientisumą. Šiandien Kintų festivalis turi ne tik puikių koncertų istoriją, bet ir ryškų savo veidą, nepaprastai jautrią ir šviesią publiką, unikalią ir jaudinančią atmosferą, o tai toli gražu nėra tai, ką savaime turi kiekvienas muzikos festivalis. Žymus dirigentas Kristijanas Jarvis (Kristjan Järvi), viešėjęs Kintuose, praeitą vasarą, NIKO muzikantus vadina tiesiog „NIKO šviesomis“. Manau, tai labai tiksliai nusako ne tik NIKO, bet ir bendrą Kintų muzikos festivalio atmosferą“ – pasakoja Kintų muzikos festivalio meno vadovas Gediminas Gelgotas.

Vienas reikšmingiausių festivalio įvykių šiemet – renginys, skirtas pažymėti Vokietijos minimalistinės muzikos kompozitoriaus Peterio Michaelio Hamelio (Peter Michael Hamel) 70-metį. Liepos 21 dieną pats kompozitorius pasirodys įspūdingame festivalio atidarymo koncerte ant Kuršių marių kranto, saulei besileidžiant, klausysimės jo atliekamų improvizacijų fortepijonu ir balsu.

Festivalio klausytojai taip pat turės galimybę dalyvauti susitikime-pokalbyje su P. M. Hameliu ir jo mokiniu Gediminu Gelgotu. Kompozitoriaus muzika, atliekama NIKO ir tarptautinio Kintų muzikos festivalio simfoninio orkestro muzikantų, skambės ir kituose festivalio koncertuose.

Ryškus šių metų festivalio programos akcentas – jaunojo smuiko virtuozo šveicaro Davido Nebelio (David Nebel) koncertas rugpjūčio 2 dieną. Atlikėjo grojimas, pasak žurnalo „The Strad Magazine“, tiesiog kausto žiūrovų dėmesį. D. Nebelis koncerte atliks išskirtinių techninių gebėjimų reikalaujančią programą, kurioje – N. Paganinio ir E. Ysaye kūriniai. Solistas pasirodys ir festivalio uždarymo koncerte rugpjūčio 4 dieną, kur atliks šiuo metu jo paties užsakymu kuriamo G. Gelgoto koncerto smuikui fragmentą. Festivalio uždarymo koncerte tradiciškai muzikuos tarptautinis Kintų muzikos festivalio simfoninis orkestras, vadovaujamas pasaulyje sparčiai pripažinimo sulaukiančio jaunojo maestro Martyno Stakionio.

Kaip ir kiekvienais metais, Kintų muzikos festivalis klausytojams siūlo keletą publikos pamėgtų ir jau tradicija tapusių renginių: edukacinį koncertą vaikams, Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO naktinį koncertą, šiemet vyksiantį Kintų Didžiojoje bažnyčioje, Justo Kulikausko – „The Amazing Cello“ – koncertinę program, ir daug kitų įspūdingų koncertų.

Organizatorių inf.

kintaimusicfestival.com

Rašyti komentarą