Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Amatų diena. Švėkšna

Publikuota: 2017 birželio 05 Kategorija: Kultūra, Tradicijos

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Renginys „Amatų diena“ – tarsi gyvas muziejus, kuriame mes visi lankome amatininkų dirbtuves, galime prisiliesti prie darbo įrankių, susipažinti su kūrybiniu procesu ir edukacine aplinka. Tai ne tik mūsų praeitis, bet ir ateitis, nes tik pažindami savo istoriją ir šaknis, mes gebėsime sukurti savo šviesią ateitį.

Birželio 2-oji diena Švėkšnoje buvo amatų, darbų ir pramogų diena. Švėkšnos parke, prie kavinės „Viesulas“, Šilutiškis amatininkas J. Katauskas, atgaivinęs ir įvaldęs raugo keramikos metodą, buvo pasiruošęs supažindinti su puodų žiedimo technika.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Amatu diena Sveksnoje 2017 2_miniSusirinkusieji ne tik stebėjo, kaip jo rankose gimsta meno ir buities dirbiniai, bet ir patys išbandė, kaip nelengva pasigaminti proporcingą puodelį.

Kryždirbystės amato niekada nebuvo mokoma mokyklose – šiuos meno kūrinius kuria savamoksliai. Vienas toks, V. Bliūdžius, kuris prisilietęs prie medžio ima ir pagamina vertingiausią lietuvių meno palikimą, kuris perduodamas tik žodžiu ir tik praktiškai.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai taip pat į rankas paėmė kaltus ir bandė įminti medžio apdirbimo paslaptis.

Visą šventinę renginio nuotaiką apjuosė ne tik D. Šneideraitienės Joninių vainikai, bet ir legendinė žemaičių sriuba – cibulynė, kurią su didžiule meile ir geriausiomis emocijomis gamino Tradicinių amatų centro Švėkšnoje darbuotojos N. Birbalienė ir V. Binkulienė. Ši šalstsriubė padėjo atgauti jėgas po sunkių darbų karštą vasaros dieną. Na, o pailsėję ir atsigavę dar suspėjome apdovanoti konkurso “Prosenelių, senelių amatai – gyvi dar šiandien” laimėtoją K. Riteryte, kuri pasidalino savo šeimos puoselėjamu amatu – Advento vainikų gamyba.

Organizuojant šį renginį neapsieita be nuolatinių Tradicinių amatų centro Švėkšnoje pagalbininkų – Švėkšnos seniūnijos, Švėkšnos „Saulės” gimnazijos, verslininkų A. A. Martinkų ir amatininkų.

Renginys „Amatų diena“ pamažu tampa Švėkšnos miestelio tradicija, kuria labai didžiuojamės ir norime ją puoselėti, plėtoti ir garsinti. Tikimės, kad Tradicinių amatų centras Švėkšnoje šio renginio pagalba pritrauks dar daugiau tradicinius amatus puoselėjančių amatininkų, svečių, kuriems tai įdomu, ir, žinoma, sudomins jaunąją kartą tęsti senąsias tradicijas.

VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialo Tradicinių amatų centro Švėkšnoje inf.

Rašyti komentarą