Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Vaikų Velykėlės Švėkšnoje

Publikuota: 2017 balandžio 24 Kategorija: Kultūra, Tradicijos

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Atvelykis, dar kitaip vadinamas Vaikų Velykėlėmis, švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų, aštuntąją dieną po Kristaus prisikėlimo, užbaigia velykinę savaitę.

VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialas Tradicinis amatų centras Švėkšnoje prisijungė prie Naisių vasaros organizuojamo „Vaikų Velykėlių“ konkurso. Šis jau tradicija tapęs konkursas puoselėja senas lietuviškas tradicijas, ugdo tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia jungia šeimas.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Balandžio 21 d. 12 val. į Tradicinių amatų centro salę sugužėjo visi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pradinukai, 1 – 4 klasių mokiniai. Šventė prasidėjo viktorina. Vaikai atsakinėjo į klausimus apie ką tik praėjusias šventes – Verbų sekmadienį, šv.Velykas ir ateinantį Atvelykį. Išsiaiškinus, kas yra Atvelykis, prasidėjo Naisių vasaros paskelbto konkurso „Vaikų Velykėlių“ didžiojo margučio marginimas. Kiekvienas gamino po zuikutį, jam klijavo ausytes, akytes, ūsus bei nosį. Kiti dar nupiešė šypsenėles… Vaikai savo gražiuosius zuikučius tvirtino prie kiaušinio muliažo, kurdami tradicinius vašku dažomų kiaušinių raštus. „Nudažius“ margutį prasidėjo judrūs ir linksmi žaidimai. Visi vaikai susiskirstė į 12 komandų, kurios dalyvavo estafetėse. Kiek juoko buvo šaukštu nešant kiaušinį, varžantis, kas greičiau užsiriš šaliką, apsimaus pirštines ir kepurę, perduos kitam kiaušinį ir dar daug kitų.

Šventės pabaigoje buvo išdalintos Naisių vasaros dovanėlės – muzikinio spektaklio „Melagių pilis“ įrašai.

Dėkojame Švėkšnos “Saulės” gimnazijos mokiniams ir jų mokytojoms už dalyvavimą šventėje ir tikimės jų sulaukti ir kitais metais.

VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialo Tradicinių amatų centro Švėkšnoje inf.

Rašyti komentarą