Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės pūtikai šventė pergalę respublikiniame čempionate

Publikuota: 2016 balandžio 22 Kategorija: Kultūra, Įvertinimas

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Balandžio 16 d. Panevėžyje vykusiame XVI Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ (vadovas Gražvydas Raila, koncertmeisteris Edgaras Gedeikis) pelnė čempionų laurus B (muzikos ir meno mokyklų orkestrų) kategorijoje.
G. Raila pripažintas geriausiu B kategorijos orkestrų dirigentu.

Orkestras ,,Pamarys“ yra daugkartinis Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatų dalyvis ir laureatas.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Pamarį garsinantis kolektyvas kartu su choreografine grupe ,,Pamarietė“ (vad. Judrė Railienė) dalyvauja miesto, rajono šventėse, respublikiniuose bei tarptautiniuose renginiuose, yra nuolatinis Dainų švenčių dalyvis, jis jau ne kartą garsino savo kraštą Prancūzijoje, Belgijoje, Lenkijoje.

Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas vyksta kiekvienais metais dviem etapais: regioniniai turai Lietuvos miestuose ir miesteliuose organizuojami likus pusmečiui iki čempionato, o finaliniai pasirodymai vyksta balandžio mėnesį Panevėžyje. Pagrindinis čempionato tikslas – užtikrinti pučiamųjų orkestrų dalyvavimą Dainų šventėse tradicijas, populiarinti pučiamųjų instrumentų orkestrų žanrą Lietuvos regionuose, skatinti naujų kolektyvų kūrimąsi, orkestrų žanrų įvairovę, suteikti galimybę mėgėjų ir profesionalų orkestrams pasitikrinti savo kvalifikaciją ir lygį kitų Lietuvos orkestrų kontekste. Kiekvienais metais finalo metu į vertinimo komisiją kviečiami Europos pučiamųjų instrumentų muzikos ekspertai, kad vertinimai būtų visiškai nešališki ir skaidrūs. Čempionate dalyvaujantys orkestrai skirstomi į kategorijas: A kategorija – naujai įsikūrę, pradedančių groti vaikų orkestrai, B kategorija – muzikos ir meno mokyklos orkestrai, C kategorija – pažengusiųjų orkestrai, ankstesniais metais laimėję B kategorijoje, D kategorija – konservatorijų, aukštųjų mokyklų orkestrai, E kategorija – profesionalūs orkestrai.

25 orkestrantų kolektyvas iš Šilutės meno mokyklos šių metų čempionatui paruošė leistiną 15 minučių trukmės programą. Kompetentinga komisija, kurios nariais buvo Jacob Dijkstra (Nyderlandai), Bert Langeler (Nyderlandai-Estija), Rimantas Giedraitis (Lietuva), Valdas Stanaitis (Lietuva), pamario orkestrą įvertino puikiai. Kolektyvas iškovojo pagrindinį prizą, diplomą už geriausiai atliktą privalomą kūrinį ir buvo pripažintas B kategorijos čempionu. Dirigentas G. Raila pripažintas 2016 m. B kategorijos geriausiu dirigentu.

Orkestras ,,Pamarys“ su savo koncertine programa pasirodys Šilutės miesto šventėje, Sekminių šventėje Žemaičių Naumiestyje, Moksleivių dainų šventėje Vilniuje. Be to, kolektyvas laukia oficialaus pakvietimo į Lenkiją dalyvauti Europos pučiamųjų instrumentų orkestrų renginyje.

Parengta pagal orkestro „Pamarys“ inf.

Rašyti komentarą