Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Tarptautinis Kintų muzikos festivalis žada nustebinti gausia programa

Publikuota: 2015 birželio 23 Kategorija: Kultūra, Naujienos

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Liepos 1 – 17 d. nedidelis Kuršių marių pakrantėje esantis Kintų miestelis ketvirtą kartą taps klasikinės ir šiuolaikinės akademinės muzikos centru. Praėjusiais metais tapęs tarptautiniu, šiemet Kintų muzikos festivalis pristato ne tik Lietuvos atlikėjų, bet ir svečių iš užsienio gausią programą.

Žengdamas koja kojon su reikšmingiausiais muzikos įvykiais, Kintų muzikos festivalis išskirtinį dėmesį skirs estų kompozitoriui Arvo Pärt. Minimalistinės muzikos kūrėjas 2015 m. švenčia 80-ies metų jubiliejų, todėl didžiausiose pasaulio scenose šiemet skamba jo muzika.

Su Arvo Pärt bendradarbiavęs Vilniaus Savivaldybės choras „Jauna Muzika“, vadovaujamas Vaclovo Augustino iškilmingam festivalio atidarymo koncertui paruošė ypatingą dviejų dalių programą „Tribute to Arvo Pärt“, kurioje skambės „Da pacem Domine“, „Summa“, „Magnificat“ ir kiti šio kompozitoriaus kūriniai.

Festivalio atidarymas – jau liepos 1 d. 20 val. Kintų didžiojoje bažnyčioje.

Kintų muzikos festivalyje taipogi pasirodys charizmatiškoji fleitistė iš tolimosios Japonijos Misao, tarptautinių konkursų laureatai – Vilniaus Savivaldybės choras „Jauna Muzika“, solo pasirodymais debiutuosiantis violončelininkas Justas Kulikauskas, smuikininkai virtuozai iš Vokietijos – The Twiolins, festivalio publikai puikiai pažįstamas Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO. Išskirtinis įvykis – specialiai festivaliui bus suburtas tarptautinis Kintų muzikos festivalio orkestras, kartu su orkestru NIKO atliksiantis kompozitoriaus Gedimino Gelgoto simfoniją „Extracultural” (diriguos jaunasis dirigentas Martynas Stakionis).

Kintų muzikos festivalis sulaukė išskirtinio tarptautinio dėmesio ir 2015 – 2016 m. tapo Belgijoje esančios organizacijos „Europe for festivals, festivals for Europe“ (EFFE) nariu. Tarptautinė festivalių komisija jau ketvirtąjį kartą vyksiantį festivalį įvertino kaip aukštos meninės kokybės renginį, darantį stiprų poveikį vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu. Todėl nuo šiol informacija apie Kintų muzikos festivalį bus lengviau pasiekiama ne tik Lietuvoje ir Europoje.

Organizatorių inf.

Daugiau informacijos - www.kintaimusicfestival.com

Rašyti komentarą