Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Iš respublikinio konkurso grįžo laureatais

Publikuota: 2012 lapkričio 27 Kategorija: Kultūra, Naujienos

Juknaičių ir Švėkšnos šokėjai Širvintose 2010 m. (nuotr. iš Loretos Margaritos Černeckienės albumo)Juknaičių ir Švėkšnos šokėjai Širvintose 2010 m. (nuotr. iš Loretos Margaritos Černeckienės albumo)

Lapkričio 24 d. Širvintose įvyko septintasis respublikinis vyresniųjų šokių kolektyvų konkursinis sambūris ,,Iš aplinkui“, kuriame dalyvavo 23 šokių kolektyvai iš visos Lietuvos.

Šilutės rajonui atstovavo Švėkšnos seniūnijos šokių kolektyvai „Šalna“ (vadovė Asta Sapetkienė) ir Juknaičių seniūnijos ,,Juknaičiai“ (vadovė Loreta-Margarita Černeckienė).

Konkursinis sambūris vyksta pagal tris kategorijas: miestelių ir kaimų grup (dalyvavo 7 kolektyvai), rajonų centrų grupė (dalyvavo 10 kolektyvų), miestų grupė (dalyvavo 6 kolektyvai).

Šiais metais miestelių ir kaimų grupėje pasirodė: Kauno rajono Čekiškės kultūros centro ,,Volungė“, Pasvalio kultūros centro Ustukių skyriaus ,,Šėltinis“, Trakų rajono Lentvario ,,Lendvarė“, Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus ,,Volungė“, Kauno rajono Garliavos kultūros centro ,,Ąžuolas“, Šilutės rajono Švėkšnos ,,Šalna“ ir Juknaičių ,,Juknaičiai“.

Šokių kolektyvas ,,Šalna“ sambūryje dalyvavo tik antrą kartą ir jau užėmė III-ąją vietą. ,,Juknaičiai“ šoko visuose ,,Iš aplinkui“ konkursuose ir yra gavę du kartus II-ąsias vietas ir keturis kartus I-ąsias vietas. O šį kartą juknaitiškiai, atvežę Klaipėdos krašto programą, vainikavo visus lūkesčius ir gavo du apdovanojimus: vėl iškovojo I-ąją vietą ir ,,Mažojo laureato“ diplomą. Ši nominacija buvo renkama iš miestelių ir kaimų grupės ir iš rajonų centrų – iš viso iš 17-os kolektyvų.

„Didysis laureatas“ paskirtas Kauno miesto liaudiškos muzikos ir šokių ansambliui ,,Rateliniui“.

Konkurso rezultatai skelbiami tik pasivaržius visoms grupėms, tad mūsų šokėjai turėjo progą stebėti kitų grupių pasirodymus: palyginti repertuarą, tautinius kostiumus, pasiruošimo lygį. Pažiūrėję nusprendėm, kad mūsų kolektyvai galėtų varžytis tarp rajonų centrų kolektyvų.

Po varžytuvių dalyviai linksmai leido laiką bendroje vakaronėje.

Šokėjams ilgai ilsėtis neteks, nes 2013 m. pavasarį laukia respublikinis konkursas „Pora už poros“. Tikimės sėkmingo dalyvavimo.

Loreta Margarita Černeckienė, šokių kolektyvo „Juknaičiai“ vadovė

Rašyti komentarą