Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kviečia kartu kurti Lietuvos dainų šventės 100-mečiui skirtą parodą

Publikuota: 2024 vasario 13 Kategorija: Kultūra

F. Bajoraičio bibliotekos.F. Bajoraičio bibliotekos.

2024 m. per Lietuvą nuvilnis Dainų šventės 100-metis. Tai, kas tautą jungė 1924-aisiais, pirmojoje Lietuvos dainų šventėje, ir kas sieja po amžiaus, 2024-aisiais, išlieka: mus vienijanti lietuvių kalba, supanti kultūra, vis dar dainuojanti ir šokanti Lietuva, įveikusi laiką ir ne vieną istorinį iššūkį.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka kviečia kartu pasitikti jubiliejinę Dainų šventę ir bendradarbiauti organizuojant šiam svarbiam įvykiui paminėti skirtą parodą. Mielai kviečiame Šilutės krašto žmones, buvusius ir esamus muzikinius kolektyvus, jų vadovus, visus, kuriems teko laimė būti bet kurių metų Dainų švenčių dalyviais ar žiūrovais, peržvelgti asmeninius archyvus, atrinkti dokumentus, menančius Lietuvos dainų šventes, ir juos atnešti į F. Bajoraičio viešąją biblioteką (Tilžės g. 10, Šilutė). Tai gali būti fotografijos, įvairūs bukletai, švenčių programos, afišos, atributika (vėliavėlės, proginiai ženkliukai, suvenyrai, kt.), diplomai, apdovanojimai, kita.

Mielai laukiame atsiliepiant ir tų šilutiškių, kuriems neteko dalyvauti dainų šventėse, tačiau savo šeimos, giminės albumuose ir archyvuose yra išsaugoję minėtų dokumentų. Prašome pateikti trumpą pristatomo objekto aprašymą, nurodyti nuotraukos fotografavimo metus, autorių ir savininką. Bibliotekoje visi dokumentai, daiktai bus nuskenuoti ar nufotografuoti ir grąžinti jų savininkams. Turintiems fotografijas elektroninėse laikmenose, vaizdus galima siųsti el. paštu dalia.bardauskiene@silutevb.lt arba virginija.veiveriene@silutevb.lt.

Parodą planuojama atidaryti birželio mėnesį. Kiekvieno Jūsų, prisidėjusio prie parodos kūrimo, pavardė ar kolektyvo pavadinimas bus įrašytas parodos lydimajame žodyje.

Laukiame Jūsų fotografijų ar kitų dokumentų.

Patirkime dar kartą tas nepamirštamas, ypatingas Lietuvos dainų švenčių akimirkas ir dalinkimės jomis!

Parodos klausimais informacija teikiama apsilankius Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriuje (III a.) arba tel. (8 441) 45967, (8 441) 45966.

F. Bajoraičio bibliotekos inf.

Rašyti komentarą