Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Klaipėdos krašto metų renginių ciklo kulminacija: Šilutėje atidaryta didžiuosius Lietuvos miestus apkeliavusi paroda

Publikuota: 2024 sausio 17 Kategorija: Kultūra, Naujienos

Šilutės KPC nuotr.Šilutės KPC nuotr.

Šilutės kultūros ir pramogų centre sausio 15-ąją įvyko baigiamasis renginys, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos prijungimo šimtmečiui. Kultūros centro II aukšto fojė atidaryta paroda „1923 – ieji. Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija“. Atidaryme dalyvavo ir su lankytojais bendravo MLIM direktorius dr. Jonas Genys bei parodos kuratorė Zita Genienė ir istorikas prof. dr. Vygantas Vareikis.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kartu su partneriais parengta paroda, kviečia iš arčiau susipažinti su Klaipėdos krašto istorija, raida ir reikšme Lietuvos valstybei. Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos – vienas reikšmingiausių įvykių XX a. Lietuvos istorijoje, turėjęs didelės įtakos ekonominei, kultūrinei ir politinei raidai. Parodoje siekiama ne tik išsamiai ir objektyviai pristatyti 1923 m. įvykius, įvertinti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos aplinkybes, bet ir pateikti platesnį istorinį, kultūrinį kontekstą. Istorinis vizualinis pasakojimas sudaro galimybę retrospektyviai pažvelgti į Mažosios Lietuvos regioną, XIX a. antrojoje pusėje – XX a. pradžioje gimusius kultūrinius kontaktus, Didžiojo karo iššūkius, Klaipėdos krašto padėtį 1919–1922 metais, atkurti 1923-ųjų įvykius bei papasakoti apie asmenybes, nulėmusias krašto ateitį. Parodoje naudojama ne vieną dešimtmetį įvairiuose Lietuvos ir Prancūzijos archyvuose, muziejuose, bibliotekose, privačiuose rinkiniuose kaupta dokumentinė, kartografinė, ikonografinė medžiaga. Dalis jos mažai žinoma ar pristatoma visuomenei pirmą kartą. Paroda Šilutės kultūros ir pramogų centro II aukšto fojė veiks iki vasario 16-osios.

Po parodos atidarymo, vakare kultūros centro salėje gausus būrys žiūrovų galėjo pamatyti svečių iš Klaipėdos ir Kretingos paruošta teatralizuotą programą „Oi broli, broli“.

Klaipėdos etnokultūros centro paruošta programa, papildyta Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestro atliekamomis Mažosios Lietuvos karinėmis dainomis, nukėlė žiūrovus į 1923 metų sausį, lemtingą Klaipėdos kraštui ir visai Lietuvai laiką. Programa paįvairinta ištraukomis iš archyvinių dokumentų, kino kronikų ir to meto spaudos, gyvai atkurė įvykių eigą ir detales. Programą atliko Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis ALKA (vad. Elena Šalkauskienė, Jonas Kavaliauskas), Kretingos rajono kultūros centro vyrų folkloro grupė ANDULĒ (vad. Elena Šalkauskienė) bei Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras (vad. Egidijus Miknius). Programą režisavo J. Kavaliauskas ir E. Šalkauskienė, dainų aranžuočių autorius Rimantas Giedraitis, tekstų autorius ir mokslinis konsultantas dr. Vygantas Vareikis.
.
Renginio organizatorius – Šilutės kultūros ir pramogų centras
Partneriai: Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras, Klaipėdos etnokultūros centras, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Šilutės Hugo Šojaus muziejus.
Rėmėja – Šilutės rajono savivaldybė.

Šilutės kultūros ir pramogų centro inf.

Rašyti komentarą