Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Dešimtasis Kintų muzikos festivalis startuoja su dabarties muzika

Publikuota: 2021 liepos 06 Kategorija: Kultūra, Naujienos

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Jau dešimtą vasarą Pamaryje lydi Kintų muzikos festivalis, kasmet vietinius gyventojus ir regiono svečius lepinantis pripažintų Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertais. Artimiausiuose festivalio renginiuose koncertuos Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, taip pat – LMTA šiuolaikinės muzikos ansamblis, kuriame figūruoja tiek jauni veidai, tiek pripažinti meistrai kaip Arkadijus Gotesmanas.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kitą savaitę keletą skirtingų programų atliks pripažinti kamerinės muzikos atlikėjai Dalia Dėdinskaitė (smuikas) ir Glebas Pyšniakas (violončelė), kurie koncertuos tiek duetu, tiek su scenos partneriais. Tarp jų – artistiškasis akordeonininkas Tadas Motiečius, pianistė Anna Geniushene ir viena ryškiausių šiųmečio festivalio žvaigždžių – pianistas Lukas Geniušas.

Šiandien, liepos 6d., jubiliejinis dešimtasis Kintų muzikos festivalis startuoja su koncertu „Vilties mišios“. Kompozitorės Zitos Bružaitės kūrinį tuo pačiu pavadinimu atliks Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis), Petras Vyšniauskas (saksofonas), Arkadijus Gotesmanas (perkusija) ir Andrius Bartulis (klavišiniai). 2019 m. parašytas kūrinys skirtas poetės, rašytojos, prozininkės, dramaturgės, visuomenės veikėjos, Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarės Vidmantės Jasukaitytės atminimui. Sakralinėje kompozicijoje liečiami egzistenciniai horizontai, kurie savo keliamais klausimais yra universalūs ir artimi mums visiems. Koncertas rengiamas bendradarbiaujant su Šilutės kultūros ir pramogų centru.

Liepos 9 d. festivalį tęs šiuolaikinė jaunų autorių muzika. Koncerte „DAR premjeros perkusijai“ skambės keturios jaunų ir veržlių kūrėjų premjeros. Eliotto Delafosse, Justinos Šikšnelytės, Raimondos Žiūkaitės ir Eliorah Goodman kūrinius atliks LMTA šiuolaikinės muzikos perkusijos ansamblis: Rūta Šeduikytė, Arkadijus Gotesmanas, Dominykas Snarskis, Tuomas J. Räsasänen ir Arnas Mikalkėnas. Skambėsiantys kūriniai – Kintai Arts, Lietuvos kompozitorių sąjungos Druskininkų meno rezidencijos DAR ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šiuolaikinės muzikos studijų programos bendro darbo rezultatas. Koncerte dalyvaus ir jaunieji lietuvių choreografai bei šokėjai, kurie garsą praturtins judesiais.

Festivalyje taip pat skambės nemažai XX a. muzikos. Smuikininkė Dalia Dėdinskaitė ir violončelininkas Glebas Pyšniakas liepos 15 d. atliks Zóltano Kodály, Pēterio Vasko ir Maurice’o Ravelio muzikos programą „Duetissimo“. Skambančią muziką vizualiai lydės Mindaugo Juodžio tapybos darbai. Liepos 16 d. vakaras bus dedikuotas ekspresyviojo Sergejaus Rachmaninovo muzikai. D. Dėdinskaitė, G. Pyšniakas ir pianistė Anna Geniushene atliks kamerinės muzikos programą „Vakaras su Rachmaninovu“, kurioje skambės fortepijoninis trio, sonata violončelei ir fortepijonui bei virtuoziškumu ir vaizdingumu ausis užburiantys etiudai-paveikslai fortepijonui. Liepos 17 d. prie D. Dėdinskaitės ir G. Pyšniako prisijungs akordeonininkas Tadas Motiečius – trio drauge paruošė Argentinos karščiu ir tango aistra alsuojančią Astoro Piazzollos kūrinių programą „Vien tik Piazzolla“.

Festivalis šiemet tęsia pernai pradėtą Lietuvos žydų istorijos giją. Žydų kultūros palikimą giliau pažinti kvies dvi programos. Liepos 17 ir 18 d. Švėkšnos sinagogoje skambės programa „Iš litvakų muzikinio paveldo“. Dviejuose koncertuose Žemaičių Naumiestyje ir Švėkšnoje D. Dėdinskaitė (smuikas), G. Pyšniakas (violončelė) ir T. Motiečius (akordeonas) atliks Lietuvos kilmės žydų muziką, kurią lydės Matvejaus Vaisbergo tapybos darbai.

Liepos 18 d. vakarą prie D. Dėdinskaitės ir G. Pyšniako prisijungs pasaulinio garso lietuvių-rusų pianistas Lukas Geniušas, tvirtai įsitvirtinęs kaip vienas įdomiausių ir ryškiausių savo kartos pianistų. Giriamas už savo talentą ir brandą, jis yra nuolat kviečiamas atlikti rečitalius prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse, o šiemet pirmą kartą koncertuos ir Kintų muzikos festivalyje. Programoje „Pasaulio žydų keliais“ skambės Anatolijaus Šenderovo, Felixo Mendelssohno ir Mieczysławo Weinbergo kūriniai. Šių trijų koncertų rėmėjas – Geros valios fondas.

Festivalio bilietus platina bilietai.lt. Koncertai „Vilties mišios“, „DAR premjeros prekusijai“ ir „Iš litvakų muzikinio paveldo“ yra nemokami.

Daugiau – http://www.kintaiarts.lt/festivalis

Rašyti komentarą