Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Laiškas merui

Publikuota: 2021 balandžio 06 Kategorija: Nuo'monės

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės miesto Naujakurių mikrorajono bendruomenės atstovų kreipimasis į Šilutės rajono savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį.

Gerbiamas Mere ,
skaitome Jūsų išplatintą 2019 – 2020 METŲ ATASKAITĄ ir nebesuprantame, kieno tai ataskaita: ar ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS, ar ir TARYBOS KOALICINĖS DAUGUMOS. Kas tai per savivaldos teisę įgyvendinanti institucija, kaip reglamentuota jos veikla?

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šilutės rajono Tarybos reglamente rašoma: 5. Savivaldos teisę įgyvendinanti institucija yra Taryba. Tarybos sprendimai, neviršijantys Tarybos kompetencijos, privalomi Savivaldybės administracijai, visoms Savivaldybės teritorijoje esančioms įstaigoms, įmonėms ir organizacijoms bei gyventojams.
6. Taryba susideda iš įstatymų nustatyta tvarka demokratiškai išrinktų Šilutės rajono savivaldybės bendruomenės atstovų – 25 Tarybos narių.
Kas sukūrė ir kokiems tikslams sukurta TARYBOS KOALICINĖ DAUGUMA, kurios veiklą koordinuojate Jūs, Mere?
Šilutės rajono Tarybos reglamente rašoma: 64. Meras yra atskaitingas Tarybai ir bendruomenei už savo ir Savivaldybės veiklą.
65. Meras:
65.1. planuoja Tarybos veiklą, nustato ir sudaro …

Dabar stebime, kad Meras, išrinktas tiesioginiuose rinkimuose, planuoja tik dalies Šilutės rajono Tarybos narių darbą. Paaiškinkite, kaip atsitiko, kad 8 Tarybos nariai, pasiskelbę „konstruktyvia opozicija“, kelinti metai verkšlena dėl Mero dėmesio stokos, dėl jų konstruktyvių pasiūlymų atmetimo, dėl neleidimo dalyvauti savivaldos klausimų sprendimuose. Šilutės rajono Meru, išrinktas tiesioginiuose rinkimuose, esate jau šešis metus, šeštą kartą bendruomenei teikiate ataskaitą už savo veiklą, šeštą kartą ataskaitos nepateikia „konstruktyvioji opozicija“. Jei nėra už ką atsiskaityti, gal nėra patirta ir išlaidų?

Galbūt išlaidų neturi ir tie Tarybos nariai, kuriems Jūsų iniciatyva suteikta teisė neatsiskaityti rinkėjams.

Minimoje ataskaitoje nerandame jokios informacijos apie (ne)atliktus darbus Šilutės seniūnijoje. Priminsime, kad Šilutės seniūnas nebuvo atviras ir nuoširdus, kad Šilutės seniūnijoje buvo realizuoti (mums žinomi) galimai protekcionistiniai projektai.

Turime pastabų ir priekaištų Jums, Mere, jūsų vadovaujamai Tarybai, atskiriems Tarybos nariams, bet turime išlikti savikritiški – savivaldos rinkimus laimėjote jūs . Mes esame prieš politinę savireklamą ataskaitų forma . Darykite tai rinkiminės kampanijos metu bendraudami su rinkėjais .

Kad savivalda taptų skaidresnė, viešesnė, kad Taryba dirbtų efektyviai, siūlome :
1. Sukurti antrą Mero pavaduotojo etatą ir jį pasiūlyti opozicijai (jei ji yra);
2. Komitetų pirmininkų pavaduotojus skirti iš opozicijos (jei ji yra);
3. Tarybos nario veiklos išlaidoms dengti skirti iki 0,5 MMA per mėn, ataskaitose pateikti išsamią informaciją apie jų panaudojimą;
4. Numatyti lėšas seniūnaičių veiklos išlaidoms dengti;
5. Atšaukti gėdingą Tarybos sprendimą, leidžianti Tarybos nariams neteikti ataskaitų;
6. Įteisinti tvarką, kad išlaidos Tarybos nario veiklai vykdyti nesikirstų su asmeninėmis išlaidomis.

Šilutės miesto Naujakurių mikrorajono bendruomenės atstovai

O ką manote jūs?

6 skaitytojų komentarai
Algimantas 2021 balandžio 6d., 15:4484.15.182.9
ponas Jurjonai , ponia Žebeliene ir kt. – ką jūs apie tai manote . Na pasireiškite ir atsakykite kur jūs tiek daug važinėjate , su kuo tiek daug kalbatės darbo reikalais kad tokias sumas išleidžiate

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 36 Thumb down 12

Atsakyti

stasys 2021 balandžio 7d., 06:4878.62.16.44
Tiems ,kurie tarnauja Šilutiškiams – organizuokite rinkėjų apklausą siūlomiems reglamento pakeitimams .

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 8

Atsakyti

Kristina 2021 balandžio 7d., 12:3678.57.215.238
kuo daugiau tas meras daro, tuo daugiau kabinejasi prie jo. Dziaukites grazejancia ir tobulejancia Silute.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 16

Atsakyti

Anal- itikas 2021 balandžio 8d., 03:1078.62.27.35
Opozicija ir taip nieko neveikia, o dar siūlosi įsteigti neveikiantį mero pavaduotoją. Štai, yra šilutės eta žinios pliekit ir rašykit ką pastatėt, kiek gyventojų skundų išnagrinėjot, kiek susirinkimų organizvot, kokias problemas operatyviai išsprendėt, Ir žinoma, jei jūsų padarytų konkrečių darbų bus tiek daug tai mes, visuomenė, pareikalausime mero išleisti netgi knygą apie nuveiktus Jūsų darbus.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 4

Atsakyti

Algimantas 2021 balandžio 8d., 03:5084.15.182.9
na nereikia vie tik merui visko suversti . Pasižiūrėkim , ką kiti išdarinėja . Visa politinė sistema yra supuvusi . Turi ateiti nauji veidai . Juk ką dabar išdarinėja konservatoriai – savo krikščioniškų pradmenų išsižadėjo , priiminėjami nutarimai ,akivaizdžiai kenkiantys paprastiems žmonėms . Liberalai taip pat pat . Taip ir pas mus rajone : ar konservatorius , ar liberalas , ar žmonių valdžių atstovas – tyliai sau neteisėtai savinuosi iš biudžeto tuos euriukus – ir tyliai leidžiu valdantiesiems priiminėti sprendimus , ir ramiai snausti tarybos posėdžiuose

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 5

Atsakyti

Šilutiškis 2021 balandžio 9d., 19:0978.61.48.144
Šaunuoliai Naujakuriškiai, kurie ne pirmą kartą kelia tam tikrus ir greičiausiai teisingus reikalavimus, mūsų rajono savivaldybės rinktiems tarnautojams, pabrėžiu- tarnautojams.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą