Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Internetu kvaišalų užsisakę šilutiškiai atsidūrė teisme

Publikuota: 2017 spalio 03 Kategorija: Atpildas, Teisėtvarka

Internetu kvaišalų užsisakę šilutiškiai atsidūrė teisme. (J. Andriejauskaitės, 15min.lt, nuotr.)Internetu kvaišalų užsisakę šilutiškiai atsidūrė teisme. (J. Andriejauskaitės, 15min.lt, nuotr.)

„Esu kvailas, galiu pasakyti… Labai gailiuosi, kad įsivėliau. Netrūko nei pinigų, nieko, legaliai dirbau. Buvo ir pirmas ir paskutinis kartas mano gyvenime“, – Klaipėdos apygardos teisme atgailavo Edgaras Kėkštas, pagelbėjęs draugui internetu užsisakyti narkotinių medžiagų, praneša portalas 15min.lt.

Paštu iš Nyderlandų atskriejusios siuntos išdavė jaunuolius, kurie nesitikėjo, jog pirkinys sukels nemalonumų.

Į nemalonumus jaunuoliai įsivėlė pernai rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, kai Lietuvos pašte buvo sulaikytos siuntos, mat patikrinus jas paaiškėjo, kad siunčiamos narkotinės medžiagos – kanapės, ekstazi tabletės ir amfetaminas. Narkotikai atkeliavo iš Nyderlandų.

Nemaloni istorija užsimezgė, kai porą metų Jungtinėje Karalystėje gyvenęs 23-ejų E.Kėkštas, kaip įprasta emigrantams, mėnesiui grįžo į Lietuvą. Netrukus jis susitiko su savo buvusiu klasioku, daug metų pažįstamu Mantu Mačiuliu, su kuriuo retkarčiais ryšį palaikydavo internetu. Jauni vyrai netruko įsikalbėti ir apie narkotines medžiagas, kurių E.Kėkštas neslėpė Anglijoje retkarčiais įsigydavęs, mat pluoštinės kanapės šioje šalyje, kaip jis teigė, parduodamos legaliai.

„Vieno pokalbio metu užsiminiau, kad Anglijoje kanapės yra legalios ir jų galima įsigyti be jokių problemų. Sužinojome, kad ir internetu galima pirkti, o įsigyjant didesnį kiekį yra pigiau. Mantas paprašė, kad užsakyčiau ir atsiųsčiau į Lietuvą, nes jis sunkiai verčiasi, turi kūdikį. Rugpjūčio pradžioje buvome pas Mantą Mačiulį namuose ir bandėme užsakyti medžiagas internetu. Tai buvo sudėtingas procesas. Užsakiau „legalkę“ (pluoštinė kanapė, red.past.), nes legali, o Mantas rašėsi ant lapelio viską, kaip užsakinėt. Užsakėme ir 100 „ratų“ bei miltelius kartu, tai buvo Manto norimos medžiagos. Neturėjome jokio susitarimo, kad jas platins. Kad nekiltų įtarimas, užsakiau ir pusbrolio vardu, nebuvo kalbų nei apie pinigus, nei apie atlygį“, – apie praėjusių metų rugpjūtį vykusį narkotinių medžiagų užsakymą pasakojo E.Kėkštas, legaliai dirbęs Anglijoje, taupęs pinigus, padėjęs tėvams įsigyti namą ir nieko nestokojęs.

Jaunuolis neslėpė, jog jam labai gėda dėl šios istorijos, ypač prieš tėvus.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šiuo metu vaikinas Šilutėje gyvena su neįgalia močiute, kuriai reikalinga priežiūra, tad rūpinasi jos gerove. Tai Klaipėdos apygardos teisme pabrėžė E.Kėkšto advokatė, pateikdama papildomus dokumentus apie senolės bei jo mamos neįgalumą. E.Kėkštas, kaip teigiama, yra vienintelis galintis pasirūpinti močiute.

Kaltę pripažįsta iš dalies

Dėl šios teismą pasiekusios painiavos jaunuolis atgailauja ir kaltę pripažįsta iš dalies, mat yra kaltinamas ir tuo, kad subūrė jaunuolių grupuotę narkotinių medžiagų gabenimui, laikymui bei platinimui. Vaikino teigimu apie platinimą ir nuolatinį tokios prekės užsakinėjimą nebuvo jokių kalbų ir susitarimų. Jo teigimu, vieną siuntą, atkeliavusią rugsėjo pradžioje, pramokęs užsisakė pats M.Mačiulis savo sugyventinės Viktorijos vardu, tačiau pats M.Mačiulis tai neigia.

Profesinį išsilavinimą turintis šilutiškis teigia tiesiog nepasidomėjęs, jog Lietuvoje pluoštinės kanapės nėra įteisintos.

„Kas galima Anglijoje, Olandijoje ar Kanadoje, nebūtinai leistina Lietuvoje“, – argumentavo prokuroras Vitalijus Gulenkovas, priminęs, kad nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia.

Ši istorija palietė ir E.Kėkšto pusbrolį, 20-metį Augustiną Garalevičių, su kuriuo Šilutėje gyvena kaimynystėje. Profesinėje mokykloje besimokantis A.Garalevičius apie siuntų turinį nieko nežinojo. Buvo tiesiog paprašytas nueiti į paštą, kai ateis siuntinys.

„Siuntinys atėjo mano vardu, dėl jo nebuvo klausta. Man pasakė, kad tai Anglijoje legalūs smilkalai ir juos turiu perduoti Mantui. Juk pusbrolis, pasitikėjau, vaikystę praleidę kartu, seserų, brolių neturiu“, – teisme sakė A.Garalevičius, nepripažįstantis kaltės, mat į istoriją buvęs įpainiotas neatsiklausus.

Rūkė pats ir vaišino draugus

23-ejų Mantas Mačiulis savo kaltę taip pat pripažįsta tik iš dalies. Jis teigia kanapių gavęs iš Augustino Garalevičiaus, pats rūkydavęs, užsukdavę ir draugai, su kuriais už mokestį pasidalindavęs. Kitų narkotinių medžiagų teigė nepirkęs, nesiuntęs ir nevartojęs.

„Pluoštinė kanapė yra legali, todėl nebijojau platinti, galvojau, kad teisėtai, pasitikėjau Edgaru Kėkštu. Kratos metu pas mane terado 1 gramą kanapių“, – sakė M.Mačiulis, tikinęs, jog pats nėjęs atsiimti siuntinių iš pašto. Kanapių šis gavęs iš A.Garalevičiaus, jo neklausęs, kokia jų kilmė.

Apie reguliarias siuntas ir susitarimus nuolat siųstis bei platinti medžiagas M.Mačiulis taip pat neigė, nesutiko ir su mestais kaltinimais, jog vieną siuntą užsisakė pats tik savo draugės vardu.

„Aš nesiunčiau, nežinau, kas siuntė mano draugės vardu“, – teigė Šilutėje vienoje įmonėje dirbantis M.Mačiulis, su drauge auginantis kūdikį, turintis ir dar du mažamečius vaikus iš ankstesnių santykių. Skirtingai nei kiti kaltinamieji, M.Mačiulis kartą yra teistas, jam buvo pritaikytas bausmės atidėjimas.

E.Kėkštas teisme teigė, jog policijai atlikus kratą M.Mačiulio namuose šis pranešė, jog krata bus atliekama ir pas jį bei užsiminė pats kartą pabandęs užsisakyti narkotinių medžiagų iš tos pačios interneto svetainės ir pirkinį adresavęs savo draugės vardu.

Dėl istorijos susipriešinę visi trys jaunuoliai teigė šiuo metu nebendraujantys. Iki teismo nukeliavusi narkotikų įsigijimo internetu istorija paveikė klasiokų ir pusbrolio santykius. Tiesa, net jei ir norėtų bendrauti, tai daryti jiems yra uždraudęs teismas.

15min.lt inf.

Rašyti komentarą