Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: Švėkšnos nepilnamečių prostitucijos byloje dedami taškai

Publikuota: 2017 vasario 08 Kategorija: Atpildas, Teisėtvarka

A. Jašinskienės, 15min.lt, nuotr. A. Jašinskienės, 15min.lt, nuotr.

Trys dienos – tiek gali prireikti laiko baigiamosioms kalboms skaityti didelės apimties nepilnamečių prostitucijos ir sąvadavimo byloje, sudrebinusioje Švėkšnos specialaus ugdymo centrą. Ši byla Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjama jau metus. Į teisiamųjų suolą sėdo keturios savo bendraamžes pardavinėjusios buvusios centro auklėtinės ir keturi nepilnametes pirkę vyrai.

Skandalas Švėkšnos specialaus ugdymo centre, dabar pavadintame „Diemedžiu“, kilo 2014-ųjų gruodį, kai buvo paviešinta apie prekybą moksleivių kūnais.

Išaiškėjo, kad šio centro auklėtinės vertė kitas už pinigus tenkinti atvažiuojančių vyrų seksualinius įgeidžius.

Kaltinimai šioje byloje pareikšti keturioms merginoms ir keturiems vyrams. Visi keturi praeityje jau buvo teisti. Trečiadienį teisme jie jautėsi itin ramiai.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kiek kitaip jautėsi keturios jaunosios sąvadautojos. Merginos kikeno, dangstėsi veidus. Teismų slenksčius jau daugiau nei metus minančios merginos dabar gyvena savarankiškai.

Nustatyta, kad gyvendamos Švėkšnos ugdymo centre jos trejus metus vyrams pardavinėjo šešias 14-17 metų bendramoksles. Už seksualines paslaugas buvo mokama po 15-16 eurų, kartais atsiskaitoma maistu, alkoholiu, cigaretėmis.

Vyrai teisme aiškino nežinoję, kad merginos – dar nepilnametės. Tačiau teisėsaugininkai suabejojo jų teiginiais – merginas jie neretai pasitikdavo prie ugdymo centro, todėl turėjo žinoti, kad šios – nepilnametės.

Vyrams už naudojimąsi merginų kūnais gresia iki 5 metų nelaisvės, paaugles pardavinėjusioms merginoms – iki 15 metų.

Trečiadienį Klaipėdos apygardos teisme pradėtos skaityti baigiamosios kalbos. „Byla didžiulės apimties, yra daug kaltinamųjų, aukų, todėl teismas numatė tams skirti kelias dienas. Vien mano baigiamoji kalba surašyta 30 lapų“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas.

Aurelija Jašinskienė, 15min.lt

Rašyti komentarą