Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Nusikaltimas vidury baltos dienos

Publikuota: 2017 sausio 23 Kategorija: Nuo'monės, Politikų tribūna

Sandra Tamašauskienė, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė,  TS-LKD frakcijos pirmininkė.Sandra Tamašauskienė, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė, TS-LKD frakcijos pirmininkė.

Nusikaltimas – tai VŠĮ Šilutės ligoninės ir Pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) sujungimas, vadinamoji reorganizacija. Privalau paaiškinti mūsų rajono žmonėms, kodėl skubėjimas sujungti šias įstaigas, nepaisant nieko, net Prezidentės pasirašyto LR Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo, draudžiančio jungti tokias įstaigas, yra nusikaltimas.

Tiesa, Prezidentės pasirašytas įstatymas netaikomas Šilutės atveju, nes reorganizacija pradėta dar 2015 metais, tačiau Sveikatos reformos ketvirtajame etape numatyta stiprinti būtent pirminę sveikatos priežiūrą, tad darytina išvada, kad medicinos įstaigų sujungimas prieštarautų sveikatos reformai. Dėl to Prezidentė ir stabdo sveikatos priežiūros įstaigų jungimą visoje Lietuvoje. Apie tai merą Vytautą Laurinaitį perspėjo ir LR Seimo nariai.

Parama portalui “Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Istorija prasidėjo lyg ir nekaltai: PSPC vadovas neįtiko merui, nepatiko ir kai kuriems darbuotojams – jei pradedi pertvarkas, natūralu, kad sutiksi pasipriešinimą. Padedamas nepatenkintų darbuotojų meras išgujo jauną ir protingą vadovą. Tuo pat metu pasklido gandas, esą, reikia gelbėti seniai nuostolingai dirbančią Šilutės ligoninę, viskas dėl žmonių – juk mums– ligotiems – važiuoti į Klaipėdą toli ir baisu. Nuspręsta: reikia sujungti ir parodyti Sveikatos ministerijai, kaip daryti reformas. Bepigu buvo merui V. Laurinaičiui ryžtis mokyti pačią ministeriją – LR Seimo vicepirmininku tuo metu dar buvo K. Komskis. O ir socialdemokratai tyčia netyčia ištiesė pagalbos ranką – R. Šalaševičiūtę, vėliau skandalingai pasitraukusią iš Sveikatos ministrių, palaikiusią užmojus sujungti medicinos įstaigas (meras visiems gyrėsi, bet niekas tikrai nepatvirtino, kad tai tiesa).

Kad mes – opozicija – viešai ir kategoriškai nepritarėme tokiam sumanymui, meras V. Laurinaitis eilinį kartą pareiškė: „Nieko naujo nepasakėte.“ Jau tada – 2015 metų sausio mėnesį – buvo aišku, kad prieš priimant sprendimą reorganizuoti medicinos įstaigas, reikia nuosekliai ir atsakingai atlikti visas reikiamas procedūras ir raštiškai pateikti ataskaitas, nurodant reorganizavimo tikslus, paaiškinant reorganizavimo sąlygas, juridinio asmens veiklos tęstinumą ir nurodant reorganizavimo terminus bei ekonominius pagrindus.

Prasidėjo (ir tebesitęsia) teismai. Už juos reikės sumokėti mums visiems: meras V. Laurinaitis tebesibylinėja su buvusiu vadovu ir su PSPC, nepanorusiu būti sujungtu su ligonine, kuri galimai į bankrotą nuvarys ir patį centrą. Galimai to ir siekiama apsukruolių: sujungti, kad bankrutuotų, o tada privatizuoti.

Nenorite reorganizacijos – bus privatizacija, matyt, nutarė meras, kai pasinaudodamas Tarybos daugumos pritarimu priėmė sprendimą sujungti minėtas įstaigas, nepaisydamas apie 80 procentų nepatenkintų PSPC darbuotojų, pasirašiusiųjų nepritarimo jungimuisi peticiją. Gaila, kad Tarybos nariai, balsavę už sprendimą sujungti sveikatos priežiūros įstaigas, patikėjo mero pasaka, kad reikia gelbėti ligoninę. Ir vis dar tebetiki.

O gal čia sumanymo galimai ir merui pačiam įsigyti pelningai dirbančią įstaigą schema? Iki šiol PSPC pelną teikė mums – rajono gyventojams – po privatizacijos sočiai gyvens tas, kas privatizuos. Negaila, aišku, kad kažkas, galimai ir meras, gyvens geriau, sakys ne vienas jūsų, bet dabar pažiūrėkime, kas bus daugeliui mūsų, kai nebeliks vienintelės neprivačios pirminę sveikatos priežiūrą vykdančios įstaigos.

Šilutiškiai liks tik su privačiomis įstaigomis, tai nėra blogai, bet pasirinkimą žmogus turi turėti. Štai, pavyzdžiui, stomatologo paslaugos, jei einu į PSPC, susimoku tik už medžiagas, o už darbą sumoku per mokesčius. Einu į privačią įstaigą (kad ir pas tą pačią odontologę, tad kokybė darbo bus identiška), susimoku jau ne tik už medžiagas, bet ir už darbą, nors mokesčius irgi esu sumokėjusi. Žinoma, eilės gal trumpesnės, darbo laikas ilgesnis. Gydytojai, praradę darbus PSPC, pasuks į privačias įstaigas, kokybė liks ta pati, o šilutiškiai mokės už paslaugas dvigubai. Ne visi gali sau tai leisti, o dabar net bedarbius SODRA apmokestino, tad visi – ir pašalpas gaunantieji – moka mokesčius.

Ką dar galima padaryti? Iki ketvirtadienio – sausio 26 d. – Savivaldybės tarybos posėdžio – priminti Tarybos nariams: tvarkiečiams, socialdemokratams, darbiečiui ir valstiečiams, kad juos išrinkote, todėl Jums – rajono gyventojams – jie turi tarnauti, ne merui. Padėkite mus, kad padėtume ir Jums.

Sandra Tamašauskienė
Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė,
TS-LKD frakcijos pirmininkė

5 skaitytojų komentarai
as 2017 sausio 24d., 09:3885.206.11.243
višta

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 20 Thumb down 21

Atsakyti

... 2017 sausio 27d., 09:4978.61.10.227

Iš karto matyti, kad komentuoja išminčius intelektualas!

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

kyla abejonių 2017 sausio 24d., 17:2278.61.11.158

Ką lengviau privatizuoti: savarankišką PSPC ar prijungtą prie ligoninės? Manau, kad ligoninės nesiruoši privatizuoti.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 14

Atsakyti

Išsklaidysim abejones 2017 sausio 24d., 18:3478.61.27.149
PSPC pri(ch)vatizuojama kitaip – privatūs centrai būtų labai dėkingi jeigu ją kas nubankrotintų o “aukso kiaušinius deda” greitoji paslauga -ją itin paprasta perleisti privačiam verslui sujungus minėtas įstaigas.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 6

Atsakyti

V 2017 sausio 25d., 10:1277.219.187.45

Už ta vista as nebalsavau nes ji yra aferisti tik žmonis žlugdo

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 18

Atsakyti

Rašyti komentarą