Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Sklandymas: K. Jurkštas įsiveržė į Lietuvos elitą

Publikuota: 2010 rugpjūčio 12 Kategorija: Aviacija, Sportas

K. Jurkštas (dešinėje) Biržuose laimėjo 2 medalius. (K. Jurkšto asmeninio archyvo nuotr.)K. Jurkštas (dešinėje) Biržuose laimėjo 2 medalius. (K. Jurkšto asmeninio archyvo nuotr.)

Lietuvos klubinės klasės sklandymo čempionate Biržuose 23 metų šilutiškis VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto studentas Kęstutis Jurkštas buvo nepralenkiamas jaunimo grupėje, o bendroje įskaitoje jis užėmė trečią vietą.

Bendroje čempionato įskaitoje šilutiškis lakūnas taškais nusileido tik savo treneriui, patyrusiam sklandytojui iš Kauno Vladui Motuzai (I vieta ) ir praeitų metų pasaulio jaunimo vicečempionui taip pat kauniečiui Vytautui Rasimavičiui (II vieta).

Biržuose Kęstutis vienas atstovavo Šilutei. Dėl čempionato medalių jam teko varžytis su 23 sklandytojais iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Telšių ir Biržų.

Beveik visi čempionato dalyviai į Biržų padangę kilo su pagyvenusiais “Jantar-Std.” sklandytuvais. Vienintelis Algimantas Miklasevičius iš Paluknio (Trakų r.) sėdo prie senuko “Antonov A-15″ vairalazdės.

Per 6 dienas sklandytojams teko atlikti skridimo į tikslą, greičio ir kitokias užduotis – iš viso 6.

Pastarasis K. Jurkšto pasiekimas – aukščiausias jo sportinėje karjeroje. 2009 m. šalies jaunimo čempionate jis iškovojo sidabrą, o tais pačiais metais Lietuvoje vykusiame Europos čempionate pateko į geriausiųjų dešimtuką (9 – ta vieta).

Už Lietuvos vardo garsinimą praeitų metų gruodį šilutiškis sklandytojas buvo apdovanotas Lietuvos aeroklubo auksinių ženkleliu.

Sklandymo pradmenų Kęstutį mokė jo tėtis lakūnas, aviacijos konstruktorius, Br. Oškinio vaikų aviacijos mokyklos Šilutės būrelio vadovas Ramūnas Jurkštas. Nuo 15 metų sklandymo įgūdžius jis tobulino Kartenos aeroklube. Pastaruosius dvejus metus būsimasis civilinės aviacijos pilotas treniruojasi Kaune, priklauso Lietuvos jaunimo rinktinei.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po sėkmingo skrydžio. (K. Jurkšto asmeninio archyvo nuotr.)

1 skaitytojų komentaras
Kraštietė 2010 rugpjūčio 12d., 13:4784.32.215.23
Skaitau jūsų žinias ir negaliu atsidžiaugti Šilutės jaunimu, jų pasiekimais. Ačiū Dievui, nevisi į užsienius pabėgo, jie garsina mūsų kraštą . Tai geriausia reklama Šilutei . Ir norisi paprašyti Šilutės valdžios – įvertinkite ir jūs deramai šiuos jaunuolius, jų mokytojus. Tai jie Šilutės ambasadoriai…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą