Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Bus baudžiami ir kontrabandinių rūkalų bei alkoholio pirkėjai

Publikuota: 2015 gegužės 21 Kategorija: Teisėtvarka

VSAT nuotr.VSAT nuotr.

Seimas priėmė parengtas Administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) pataisas, kurios leis administracinę atsakomybę taikyti ir kontrabandines cigaretes bei alkoholį įsigijusiems asmenims.

Iki šiol administracinė atsakomybė buvo taikoma tik už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką.

Teisingumo ministerijos parengtame teisės akte numatyta, kad už teisės aktų tvarka nepaženklintų alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių įsigijimą baudos būtų diferencijuotos pagal įsigytų prekių vertę.

Bauda nuo 28 iki 86 eurų su šių prekių konfiskavimu bus taikoma asmenims, įsigijusiems nelegalių alkoholinių gėrimų ar tabako gaminių, jeigu jų vertė neviršija dviejų minimalių gyvenimo lygių (1 MGL – 37.66 Eur). Bauda nuo 289 iki 1448 eurų su prekių konfiskavimu bus skiriama, jeigu prekių vertė viršija du, bet neviršija 10 minimalių gyvenimo lygių. Nuo 1448 iki 2896 eurų bauda su prekių konfiskavimu – kai kontrabandos vertė viršija dešimt, bet neviršija penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių. Jei kontrabandinių prekių vertė viršytų penkiasdešimt minimalių gyvenimo lygių, tuomet grėstų piniginė bauda nuo 2896 eurų iki 5792 eurų su šių prekių konfiskavimu.

Kontrabandinių prekių vertę siūloma apskaičiuoti pagal jų muitinę vertę, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius.

Kartu su ATPK taip pat pakeisti atitinkami Tabako kontrolės ir Alkoholio kontrolės įstatymų straipsniai.

Pataisos parengtos įgyvendinant Alkoholio ir tabako kontrolės programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. rugsėjo 14 d. nutarimu, nuostatas riboti alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių prieinamumą, vykdyti alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių kontrabandos bei nelegalių alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių vartojimo prevenciją.

www.tm.lt inf.

Rašyti komentarą