Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

15min.lt: išniekintą J. Šikšniūtę žudikas V. Jankauskas pasmaugė

Publikuota: 2015 sausio 27 Kategorija: Nusikaltimai, Teisėtvarka

Egidijaus Jankausko, ve.lt, nuotr.Egidijaus Jankausko, ve.lt, nuotr.

Justinos Šikšniūtės nužudymą tiriantys Klaipėdos prokurorai surinko naujų duomenų, kuriais nutarė pasidalyti su šio rezinansinio nusikaltimo sukrėsta visuomene. Nusikaltimo padarymu prisipažinusį Valdą Jankauską tyrė psichiatrai, kurie turėjo išsiaiškinti, ar nusikaltimo padarymo metu jis suvokė savo veiksmus, tačiau jiems to nepavyko padaryti. Tuo tarpu pareigūnai nustatė, kad J.Šikšniūtė buvo pasmaugta.

Antradienį Klaipėdos apygardos prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos apygardos prokuroras Aurelijus Stanislovaitis pateikė naujausią informaciją apie šio rezonansinio tyrimo eigą.

Psichiatrams nepavyko ištirti V.Jankausko

Jis pranešė, kad suimtą Klaipėdos universiteto studentės išniekinimu ir nužudymu įtariamą 23-ejų šilutiškį V.Jankauską tyrę psichiatrijos ekspertai bandė nustatyti, kas dedasi ir dėjosi ypatingu žiaurumu visą šalį sukrėtusio jaunuolio galvoje.

Psichiatrinę ekspertizę prokurorų prašymu įtariamajam skyrė Klaipėdos apylinkės teismas.

„Psichiatrui ir psichologui buvo iškelti uždaviniai išsiaiškinti, įtariamasis yra pakaltinamas ar ne. Taip pat siekta nustatyti, ar jam buvo būdingi kokie nors psichinės veiklos sutrikimai nusikaltimo metu ir po jo.

Jie nebūtinai turi būti susiję su nepakaltinamumu. Jei į šiuos klausimus nepavyks atsakyti po ambulatorinės ekspertizės, teks kreiptis į teismą su prašymu stacionariai ekspertizei teismo psichiatrijos tarnyboje Utenoje”, – prieš porą savaičių pasakojo bylą kuruojantis prokuroras A.Stanislovaitis.

Antradienį jis pranešė, kad ekspertams nepavyko atlikti ambulatorinės V.Jankausko psichikos ekspertizės, nes jis vengė atsakyti į klausimus, išisukinėjo nuo jų.

Pasak prokuroro, V.Jankauskui bus skirta stacionari psichiatrinė ekspertizė, po kurios paaiškės, ar jis pakaltinamas. Ši ekspertizė bus atliekama teismo psichiatrijos tarnyboje Utenoje.

Išžagino ir pasmaugė

20-metė Klaipėdos universiteto studentė J.Šikšniūtė lapkričio 16 dieną išvažiavo iš savo senelių namų Saugų kaime internetu išsirinkta pakeleivinga mašina. Ją pavėžėti pasisiūlė V.Jankauskas. Tačiau nuvežęs tik dalį kelio jaunuolis pratrūko žiaurumu ir sumušė iš mašinos bandžiusią sprukti merginą, ją išžagino.

Leisgyvę studentę V.Jankauskas paliko Macikų kaimo laukuose netoli savo namų. Išrengęs beveik nuogai, paslėpęs ją po šakomis ir lapais V.Jankauskas savo auką paliko likimo valioje.

Tirdami J.Šikšniūtės nužudymą prokurorai kėlė pirminę versiją, kad išniekinta ir žiauriai sumušta mergina mirė sušalusi. Tačiau gauti histologinių tyrimų rezultatai atskleidė, kad J.Šikšniūtė buvo pasmaugta.

Prokurorą prabilti paskatino liežuvio nelaikantis įtariamojo gynėjas

„Mano apsisprendimas suteikti duomenis yra labiau iššauktas įtariamojo gynėjo paskelbtų visų ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų vienoje iš televizijos laidų. Kad nesusidarytų nuomonė, kad tiesa yra tokia, kurią pateikė įtariamasis, noriu pateikti žinias, kad gauta kūną tyrusių specialistų išvada, kuri pakeitė pirminę išvadą dėl mirties priežasties.

Tyrimo pradžioje buvote informuoti, kad mirties priežastis yra sušalimas. Atlikus papildomus histologinius tyrimus teismo medicinos ekspertas padarė išvadą, kad mirties priežastis yra pasmaugimas. Tai nėra kažkas naujo ir esminio, požymių buvo ir sušalimo, ir pasmaugimo, tiesiog tai, dėl ko įvyko mirtis, pateikta raštu išvadoje“, – sakė prokuroras.

Įtariamasis meluoja?

Pasak A.Stanislovaičio, gauti DNR tyrimų rezultatai įrodo, kad V.Jankauskas, prieš pasmaugdamas J.Šikšniūtę, ją išžagino, todėl jis įtariamas merginą nužudęs dėl to, jo siekė paslėpti kitą nusikaltimą – išžaginimą.

A.Stanislovaičio teigimu, V.Jankausko gynėjo laidoje pateikta pozicija, kad įvykiai klostėsi taip, kaip pateikė įtariamasis, nesitvirtina.

„Duomenys gaunami visiškai priešingi apie visą įvykio eigą. Tiek žalojimo, tiek seksualinio pobūdžio veiksmų atlikimo, tiek gyvybės atėmimo mechanizmo“, – teigė prokuroras.

Atlikus papildomus tyrimus visiškai pasitvirtino ir seksualinio pobūdžio nusikaltimo versija.

„Jau ir iš kitų duomenų šaltinių, papildomų objektų tyrimo, biologinių objektų tyrimo, galiu teigti, kad ši versija pasitvirtino. Maža to, seksualinio pobūdžio veiksmus atlikęs asmuo yra identifikuotas DNR tyrimais“, – patikino A.Stanislovaitis.

Jeigu įtariamasis bus pripažintas kaltu, jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

15min.lt inf.

Rašyti komentarą